به منظور کاهش وابستگی به چین، اپل تولید برخی از قطعات AirPods خود را نیز به هند منتقل کرد


اپل به دلیل مشکلات اخیر خود با تامین کنندگان چینی، تولید قطعات برخی از محصولات مهم خود را به هند منتقل کرده است. این شرکت اخیراً فرآیند تولید آیفون 14 را به هند منتقل کرده است و اکنون گزارش شده است که Jabil Inc در این کشور نیز قاب AirPods غول فناوری کوپرتینویی را تولید و برای مونتاژ نهایی به چین و ویتنام ارسال می کند.

در حالی که فرآیند تولید AirPods به طور کامل از چین منتقل نشده است، به نظر می رسد که اپل در حال برنامه ریزی برای تولید محصولات بیشتری در هند است. اپل قصد دارد با وجود افزایش محدودیت های تجاری ایالات متحده و ادامه مسائل مربوط به کووید، وابستگی خود به چین را کاهش دهد. تولید برخی از قطعات AirPods در هند اکنون به عنوان بخشی از این تلاش ها در نظر گرفته می شود. اقداماتی که با تولید آیفون 14 در هند آغاز شده است.

جای تعجب نیست که اپل هند را برای تولید آیفون انتخاب کرده است. به گزارش آی مور، نارندرا مودینخست وزیر این کشور رشد بخش تولیدی هند را یکی از اولویت های ملی قرار داده است. هند مشوق های مالی جدید و حمایت های دولتی برای شرکت های فعال در این کشور ارائه کرده است. بنابراین اپل دلیل بیشتری برای نقل مکان به کشور مذکور دارد. همچنین این اقدام می تواند بخشی از مشکلات زنجیره تامین چین آن را حل کند.