به طور ضمنی تایید شد: آیفون 15 پرو دکمه ایستا نخواهد داشت


Cirrus Logic که یکی از تامین کنندگان اپل است، در نامه ای به سهامداران تلویحا تایید کرده است که بر خلاف شایعات اولیه، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس دکمه ثابتی ندارند.

Cirrus Logic دارای واحدی به نام HPMS است که حاوی درایور لمسی برای موتور لمسی آیفون است. موتور لمسی بخشی است که بازخورد لمسی را امکان پذیر می کند.

مینگ چی کویک تحلیلگر مشهور، قبلا گفته بود که اپل دو موتور لمسی اضافی را در نسل جدید آیفون‌ها قرار خواهد داد و از طریق آنها بازخورد لمسی دکمه‌های غیر متحرک را ارائه می‌کند. سیروس لاجیک قبلا به صورت غیر مستقیم گفته بود که قطعات مورد نیاز این دکمه ها را تامین خواهد کرد.

در جدیدترین نامه سیروس لاجیک ارسالی به سهامداران می خوانیم: «محصول جدیدی که در نامه های قبلی به آن اشاره کرده ایم و قرار است پاییز امسال معرفی شود، طبق برنامه قبلی وارد بازار نخواهد شد. دید محدودی به برنامه‌های آینده مشتریانمان برای این محصول داریم، ما در حال حذف درآمد مربوط به این جزء از مدل داخلی خود هستیم.”

Cirrus Logic می گوید که به کار با “مشتری استراتژیک” خود ادامه خواهد داد و احتمالاً سال آینده اجزای HPMS جدیدی را در گوشی های هوشمند معرفی خواهد کرد.

مطابق با طبق گزارش MacRumors، اپل بزرگترین مشتری Cirrus Logic است و 79 درصد از سهم درآمد این شرکت در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. تحلیلگران Barclays می گویند که نامه جدید Cirrus Logic احتمالاً استفاده از دکمه ایستا در آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس را رد می کند.

ماه گذشته، مینگ چی کو گفت که اپل برنامه های خود را تغییر داده و دیگر قصد ندارد دکمه ایستا را به آیفون اضافه کند. کوئو این را به “مشکلات فنی حل نشده” نسبت داد. علیرغم تغییر نکردن دکمه‌های معمول، امسال ممکن است اسلایدر Mute با دکمه‌ای به نام Action Button جایگزین شود.