به سوی آینده ای بدون رمز عبور؛ 1Password سال آینده پشتیبانی از “passkey” را آغاز خواهد کرد


توسعه دهنده OnePassword (1Password) در بیانیه ای اعلام کرد که این اپلیکیشن محبوب در اوایل سال 2023 به پشتیبانی Passkey مجهز می شود. به لطف پشتیبانی از این ویژگی، کاربران می توانند به صورت امن و بدون نیاز به رمز عبور وارد اپلیکیشن ها و وبسایت های مختلف شوند. .

پشتیبانی از رمز عبور توسط اپلیکیشنی مانند OnePassword که مخصوص مدیریت رمز عبور طراحی شده است، ممکن است در نگاه اول گیج کننده باشد، اما فراموش نکنید که OnePassword اولین برنامه مدیریت رمز عبور نیست. در اوایل امسال، اپلیکیشن Dashlane شروع به پشتیبانی از کلیدهای عبور کرد.

طبق گزارش The Verge، اپل پشتیبانی از کلید عبور را در خدمات خود از طریق iCloud Keychain، macOS Ventura و iOS 15 آغاز کرده است. پشتیبانی از Passkey در سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و در آینده به صورت عمومی در دسترس خواهد بود. مایکروسافت هنوز پشتیبانی از کلیدهای عبور را آغاز نکرده است.

مقالات مرتبط:

Passkey یک راه حل مدرن برای ورود به حساب های کاربری است که نیاز به استفاده از رمز عبور را بی نیاز می کند و توسط اتحادیه FIDO طراحی شده است. برخی از بزرگترین شرکت های صنعت فناوری در این اتحادیه عضویت دارند. فناوری Passkey به کاربران این امکان را می دهد که به جای رمز عبور از سیستم احراز هویت دستگاه خود استفاده کنند. به عنوان مثال، کاربران آیفون می توانند با Face ID گوشی وارد تمام حساب های کاربری شوند.

از آنجایی که کلیدهای عبور نیاز به رمز عبور را از بین می برند، از امنیت بالایی برخوردار هستند. به لطف استفاده از رمز عبور، حملات فیشینگ کاهش می یابد و کاربران نگران سرقت رمز عبور نیستند. توسعه دهنده OnePassword می گوید که نسخه ویژه رمز عبور در این اپلیکیشن که Universal Sign On نام دارد از چندین پلتفرم پشتیبانی می کند و به همین دلیل بهتر از سایر سرویس ها است.