به زودی امکان جلوگیری از ادغام آیکون های برنامه در نوار وظیفه ویندوز 11 وجود خواهد داشت


کاربران ویندوز 11 به زودی تنظیمات جدیدی برای شخصی سازی بیشتر نوار وظیفه خواهد داشت که یکی از آنها جلوگیری از ترکیب آیکون های برنامه در صورت کمبود فضا در این قسمت است. ویندوز 10 در حال حاضر قابلیت ذکر شده را ارائه می دهد و بسیاری از کاربران ویندوز 11 از زمان عرضه این سیستم عامل درخواست اضافه شدن قابلیت مذکور را داشته اند. این ویژگی یکی از چندین به روز رسانی نوار وظیفه در آخرین نسخه پیش نمایش ویندوز 11 است.

آلباکورWindows Researcher ویدیویی را در توییتر به اشتراک گذاشته است که عملکردهای سفارشی سازی نوار وظیفه جدید در ویندوز 11 را نشان می دهد. ویژگی هایی که مایکروسافت هنوز به طور رسمی به آنها اشاره نکرده است. این ویدئو امکان تغییر نمای کار و آیکون ویجت، تغییر جهت آیکون از چپ به مرکز و نحوه نمایش نوار جستجو را نشان می دهد. آلباکور همچنین ویژگی های دیگری مانند موارد گروه بندی نشده را ذکر می کند.

گزارش کردن TechSpot هنوز مشخص نیست که چه زمانی به روز رسانی نوار وظیفه ویندوز 11 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. آخرین بیلد این سیستم عامل با شناسه 23440 امکان مخفی کردن تاریخ و زمان را ارائه می دهد و علاوه بر آن می توانید با کلیک راست بر روی System Tray مشکلات شبکه را شناسایی کنید.

اگرچه نوار وظیفه ویندوز 11 پس از عرضه اولیه این سیستم عامل چندان مورد استقبال قرار نگرفت، اما مایکروسافت ویژگی های مختلفی را به آن اضافه کرده است. این شرکت نحوه تعامل با نوار وظیفه ویندوز 11 را در دستگاه های مجهز به صفحه نمایش لمسی و ویژگی هایی مانند جستجوی مستقیم با بینگ چت بات را به آن اضافه کرد. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که به زودی قابلیت بستن اجباری برنامه ها با کلیک راست بر روی نوار وظیفه در اختیار کاربران قرار گیرد.

با این حال، برخی از ویژگی های درخواستی کاربر که در نسخه های قبلی ویندوز وجود داشتند، هنوز در ویندوز 11 ارائه نشده اند، از جمله امکان انتقال نوار وظیفه به کناره ها یا بالای صفحه نمایش. مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که افراد کافی به این ویژگی نیاز ندارند.