به روز رسانی اندروید 13 QPR2 گوگل، 20 ایموجی جدید را به گوشی های پیکسل اضافه می کند


گوگل امروز دومین نسخه آزمایشی آپدیت اندروید 13 QPR2 را منتشر کرد. این به روز رسانی با یونیکد 15 سازگار است و همچنین 20 ایموجی جدید به گوشی های سری پیکسل اضافه می کند.

ایموجی‌پدیا رمزگذاری متن ثابت و سیستم نمایش و مدیریت Unicode 15 را در سپتامبر 2022 معرفی کرد. آخرین نسخه استاندارد یونیکد شامل دسته جدیدی از شکلک‌ها، از جمله لرزاندن صورت، عروس دریایی، الاغ و غیره است. گوگل قصد دارد به زودی پشتیبانی خود را به محصولات خود اضافه کند. پس از معرفی این استاندارد.

به گفته AndroidAuthority، نسخه پایدار اندروید 13 QPR2 با پشتیبانی از یونیکد 15 در ماه مارس برای گوشی های سری گوگل پیکسل منتشر خواهد شد. با این حال، دومین نسخه بتا این به‌روزرسانی از امروز برای دارندگان گوشی‌های هوشمند پیکسل در دسترس است. کاربران با نصب این آپدیت می توانند به 20 ایموجی جدید دسترسی داشته باشند.

Emojipedia در اطلاعیه خود به 31 ایموجی جدید اشاره کرده است که در واقع شامل رنگ پوست برای ایموجی های چپ و راست است. لازم به ذکر است که ایموجی های جدید Unicode 15 هنوز به طور رسمی در بسیاری از دستگاه های اندرویدی پشتیبانی نمی شوند. بنابراین، اگر آنها را برای دوستان خود ارسال کنید، تنها توسط افرادی که نسخه بتای دوم اندروید 13 را نصب کرده اند، دیده می شوند.

اگر از گوشی های هوشمند سامسونگ استفاده می کنید، ایموجی های جدید Unicode 15 احتمالا مدتی است که در دسترس شما هستند. زیرا با انتشار One UI 5، غول فناوری کره ای اندروید 13 را زودتر از بسیاری از شرکت های دیگر در دسترس کاربران خود قرار داده است. نیازی به گفتن نیست که سامسونگ در سال 2021 پشتیبانی از Unicode 14 را در محصولات اندرویدی خود کنار گذاشت.