به تصویر کشیدن چهره مجرمان با هوش مصنوعی; ابزاری عملی یا ماشینی برای نژادپرستی؟


کاربردهای نامناسب زیادی برای هوش مصنوعی وجود دارد. اما استفاده از آن برای ایجاد طرح های پلیسی از مظنونان کمی عجیب به نظر می رسد.

به گزارش Vice، توسعه دهندگان مستقل اپلیکیشنی به نام Forensic Sketch AI-rtist ایجاد کرده اند که از ابزار هوش مصنوعی DALL-E 2 OpenAI برای ایجاد طرح های ترکیبی واقع گرایانه از مظنونان استفاده می کند.

به گفته توسعه دهندگان، آنها هنوز Forensic Sketch AI-rtist را منتشر نکرده اند. اما آنها در حال برنامه ریزی برای همکاری با ادارات پلیس برای دسترسی به داده های ورودی آزمایشی هستند.

نوشته شده توسط Futurism، ​​Forensic Sketch AI-rtist با ارائه یک الگوی پر کردن به کاربران کار می کند. این برنامه جنسیت، سن، رنگ پوست، مو، ابرو، چشم، بینی، ریش و حتی شرح فک مظنون را می پرسد و پس از پر کردن فرم، تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که تعدادی تصویر را انتخاب کند. روی Generate Profile کلیک کنید.

در مرحله بعد سیستم با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی DALL-E پلان های مورد نظر را ایجاد می کند. به گفته کارشناسان، این رویکرد دارای یک نقض ذاتی است. زیرا روش کار آن با شیوه به خاطر سپردن چهره در ذهن انسان در تضاد است.

جنیفر لینچ بنیاد مرز الکترونیک به معاون گفت:

علاوه بر این، نباید از قابلیت های برنامه هوش مصنوعی در مورد پیش داوری ها و به ویژه تعصبات نژادی غافل شد. لازم به ذکر است که قبلاً گزارش های زیادی در مورد سوگیری های نژادپرستانه و زن ستیز در هوش مصنوعی DALL-E 2 OpenAI وجود داشته است.

ساشا لوچونیمحقق Hugging Face، یک شرکت فعال در زمینه پروژه های هوش مصنوعی منبع باز، می گوید:

اثر خالص آنچه گفته شد زنجیره ای از سوگیری ها است که شاهدان و پلیس را از آنها بازجویی می کند و اکنون یک هوش مصنوعی معیوب، متمرکز و ذاتاً مغرضانه است.