به‌روزرسانی Moment 3 ویندوز 11 احتمالاً زودتر از حد انتظار منتشر می‌شود


در نوامبر 2022 (آبان 1401) خبری مبنی بر راه اندازی فرآیند توسعه به روز رسانی Moment 3 برای ویندوز 11 توسط مایکروسافت منتشر شد. در آن زمان، ردپایی از ویژگی‌های به‌روزرسانی آینده در ساخت‌های Dev Channel مشاهده شد. علاوه بر این، در همان زمان بود که مایکروسافت وارد دوره نیم ساله توسعه روی شد.

اکنون، به گفته Neowin، شناسه های آزمایشی در کانال توسعه دهندگان غول ردموند نشان می دهد که این فرنچایز به طور رسمی به روز رسانی Moment 3 و حتی Moment 4 را آغاز کرده است.

تا این لحظه، همه چیز در مورد Moment 3 فقط در کانال Dev مایکروسافت در گردش بود. اما، اکنون همه چیز در مورد آن به کانال بتا مایکروسافت رسیده است، که نشان می دهد بهینه سازی ها و ویژگی های به روز رسانی Moment 3 به انتشار عمومی نزدیک می شود. به عنوان مثال، یک کاربر علاقه مند به ویندوز در توییتر با نام کاربری زنوبیلدهای 23141 و 23145 را در کانال بتا ذکر کرده است.

اعتقاد بر این است که شماره های ساخت جدید مستقیماً به آپدیت Moment 3 ویندوز 11 اشاره دارند. این‌ها در سرور Symbol مایکروسافت یافت شدند که ممکن است نشان‌دهنده تلاش‌های دائمی رفع اشکال و توسعه توسط این شرکت باشد.

با کنار هم قرار دادن تمام قطعات این پازل، چنین خبری کاملاً منطقی به نظر می رسد، زیرا گزارش های قبلی همچنین نشان می داد که به روز رسانی 22H2 ویندوز 11 (Moment 3) احتمالاً در ماه می سال جاری منتشر می شود. گزارش های بیشتر همچنین نشان می دهد که به روز رسانی Moment 4 (ویندوز 11 نسخه 23H2) اواخر امسال (پاییز 1402) در دسترس خواهد بود.

با این حال، درک این نکته مهم است که همه اینها تا زمانی که مایکروسافت یک تاریخ رسمی تعیین کند، حدس و گمان است.