به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 برای افرادی که در اجرای بازی با مشکل مواجه هستند در حال حاضر در دسترس نخواهد بود


دیروز، مایکروسافت آخرین به روز رسانی ویندوز 11 را با شماره نسخه KB5020044 (بیلد 22621.900) منتشر کرد. این آپدیت مشکلات مربوط به عملکرد بازی بر روی نسخه 22H2 سیستم عامل مذکور را برطرف می کند. برخی از کاربران گزارش داده اند که این به روز رسانی به خوبی کار می کند و تعدادی از باگ های Battelfield 2042 را برطرف می کند. البته آپدیت مذکور کاملا بی نقص نبوده و بار دیگر منجر به بروز مشکلاتی در Task Manager شده است.

همانطور که Neowin اشاره می کند، داستان از زمانی شروع شد که صاحبان کارت های گرافیک Nvidia شکایات مختلفی را در مورد مشکلات عملکرد سیستم عامل هنگام اجرای بازی ها مدت کوتاهی پس از انتشار به روز رسانی ویندوز 11 2022 ارائه کردند. انویدیا به طور جداگانه آپدیت هایی را برای درایورهای گرافیک خود ارائه کرد، اما این وصله های نرم افزاری مشکلات ذکر شده را برطرف نکردند. در همین حال، کاربران و بازبینان AMD گزارش هایی از بروز مشکلات در سیستم های مجهز به تراشه های Ryzen 7000 منتشر کرده اند. اگرچه AMD گفته است که در طول آزمایشات خود با مشکل قابل توجهی مواجه نشده است، داده های شخص ثالث چیز دیگری را نشان می دهد.

مقاله مرتبط:

پس از سر و صدای زیاد، مایکروسافت سرانجام ماه گذشته اعلام کرد که عملکرد بازی در ویندوز 11 واقعاً تحت تأثیر آخرین به روز رسانی این سیستم عامل قرار گرفته است. مشکلی که روند ارتقا به نسخه های جدیدتر را برای کاربران آسیب دیده متوقف کرد. این شرکت مدتی بعد آپدیت دیگری را برای رفع مشکل منتشر کرد و انتشار نسخه های جدید همچنان ادامه دارد.

به نظر می‌رسد افرادی که سیستمشان تحت حفاظت ID 41766570 بود، فعلاً گزینه به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 را دریافت نخواهند کرد. اگرچه این به روز رسانی احتمالا تا دسامبر در دسترس آنها قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که مایکروسافت به‌روزرسانی دستی به KB5020044 را توصیه نمی‌کند.