بهترین گوشی های ضد آب شیائومی 2023


شیائومی یک نام تجاری نوظهور است که تنها بیش از یک دهه است که وجود دارد. اما در حال حاضر، پس از اپل و سامسونگ، سومین سازنده برتر گوشی های هوشمند است. بسیاری بر این باورند که یکی از دلایل موفقیت شیائومی قیمت گوشی های آن است که معمولا نسبت به سایر رقبا با همین مشخصات ارزان تر هستند.

با این حال بد نیست به این جمله معروف اشاره کنیم که می گوید: «ارزان بی دلیل نیست! این موضوع برای گوشی های شیائومی نیز صادق است. به عنوان مثال، پیدا کردن بهترین گوشی ضد آب شیائومی در بازار چندان دشوار نیست. زیرا این شرکت تنها چند مدل پرچمدار مجهز به گواهینامه معتبر ضد آب دارد. این در حالی است که شرکتی مانند سامسونگ که برخی آن را به گرانی متهم می کنند استاندارد ضد آب را حتی برای گوشی های میان رده سری گلکسی A در نظر گرفته است. پشتیبانی نرم افزاری و مشکلات رابط کاربری از کاستی های شیائومی نسبت به سایر رقبا محسوب می شود.

بعدها، دیگر سازندگان چینی گوشی‌های هوشمند این فرمول کم حاشیه را با تقریباً به همان میزان موفقیت تکرار کردند. اما شیائومی که اکنون فروش موفقی را در اکثر بازارهای جهانی موبایل تجربه می کند، برای اولین بار از دو پرچمدار مجهز به اکثر استانداردهای گوشی های برتر مانند پشتیبانی از شارژ بی سیم و گواهی IP68 ضد آب و گرد و غبار برای بازارهای جهانی رونمایی کرد: شیائومی 13 و شیائومی. 13. پرو. این گوشی ها روی کاغذ مشخصات بسیار خوبی دارند. اما انتقادی که به آنها می شود قیمت گران آنها در بازارهای جهانی است.

پیش از این در دو مقاله جداگانه به معرفی بهترین گوشی های شیائومی و بهترین گوشی های گیمینگ شیائومی پرداخته ایم. حال، بهترین گوشی های شیائومی چقدر در برابر نفوذ آب مقاوم هستند؟ در ادامه معرفی بهترین گوشی های ضد آب شیائومی با تیرازیس فایل.

بهترین گوشی های مقاوم در برابر آب شیائومی

در حالی که شرکت ها دوست دارند اپل از سال 2016 با آیفون 7 و سامسونگ از سال 2014 با Galaxy S5 اولین گوشی هوشمند ضدآب خود، شیائومی را در سال 2021 و با 11 مه، پرو و 11 می اولترا شروع به تولید گوشی های ضد آب کرده است. البته شیائومی در اوایل سال 2020 با ردمی نوت 9 و Redmi 9 Power گوشی های با پوشش ضد آب آن را به بازار عرضه کرده بود که از نظر مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار نسبت به گواهینامه های معتبر IP67 و IP68 بسیار ضعیف تر بود.

سپس در سال 2021، شیائومی ردمی نوت 10 به یک گواهی نسبتا بهتر IP53 مجهزی که در برابر پاشیدن قطرات آب نسبتاً مقاوم بود. گوشی هایی مثل Redmi Note 10 Pro، Redmi Note 10s، ردمی نوت 11، Redmi Note 11 Pro و Redmi Note 11s و همچنین گوشی های سه سری 11 می لایت و پوکو اف 3 آنها مجهز به گواهی IP53 ضد گرد و غبار و ضد افت آب هستند.

نکته ای که در مورد گواهی IP68 گوشی های شیائومی وجود دارد این است که در توضیحات این استاندارد آمده است که گوشی مجهز به آن می تواند تا عمق 1.5 متری به مدت 30 دقیقه در برابر نفوذ آب مقاومت کند. در اکثر شرکت های مطرح مانند سامسونگ و سونی، جزئیات مشابهی برای گواهی IP68 ارائه شده است. اما برای گوشی هایی مانند سری آیفون 12، سری آیفون 13 و سری آیفون 14، اپل این مقاومت را تا عمق 6 متری به مدت 30 دقیقه برای گواهی IP68 ادعا می کند.

معرفی بهترین گوشی های ضد آب شیائومی