بهترین گوشی های سال 2023; پرچمدار، میان رده، اقتصادی


اپل احتمالا پس از چند سال طراحی بدنه آیفون را در سال 2023 اصلاح خواهد کرد. پیش بینی می شود که نسل جدید آیفون ها به جای لبه کاملا صاف به لبه نسبتا گرد مجهز شوند. زبان طراحی مشابه آیفون 5c و نسل جدید مک بوک خواهد بود، با این توضیح که لبه دستگاه به سمت پنل پشتی منحنی خواهد شد.

هر سال اپل تمام آیفون های جدید را به قدرتمندترین پردازنده دنیای موبایل مجهز می کند، اما A16 Bionic تنها در سال 2022 وارد آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس شد. در این راستا انتظار می رود که تنها آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس به پردازنده A17 Bionic مجهز خواهد شد. احتمالا A17 Bionic اولین پردازنده موبایل 3 نانومتری جهان خواهد بود.

آیفون 15 پرو مکس ممکن است با قاب تیتانیومی وارد بازار شود. این گوشی احتمالا دارای دکمه های غیر متحرک بوده و به ظرفیت بالاتر و رم سریع تری مجهز خواهد شد. امسال برای اولین بار در تاریخ، اپل آیفون را به پورت USB-C مجهز کرد.

آیفون 15 پرو مکس یکی از بهترین گوشی های سال 2023 محسوب می شود، اما متاسفانه به دلیل ممنوعیت واردات آیفون از اول اسفند 1401، خرید این گوشی در ایران تقریبا غیرممکن است. البته حتی اگر آیفون 15 پرو مکس وارد ایران شود، قیمت این گوشی سر به فلک می کشد.

گوگل پیکسل 8 پرو