بهترین نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز


درایورهای دستگاه نرم افزاری هستند که به سخت افزار و سیستم عامل کامپیوتر شما کمک می کنند تا به درستی کار کنند. گاهی اوقات، این درایورها قدیمی یا خراب می شوند، به همین دلیل است که ما به نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز نیاز داریم تا درایورهای سیستم را بازسازی کنیم و کامپیوتر را مانند یک سیستم جدید اجرا کنیم.

نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز نسخه درایور را بررسی می کند و درایور را به طور خودکار در پس زمینه به روز می کند. استفاده از چنین برنامه هایی باعث صرفه جویی در زمان و کاهش دردسر به روز رسانی دستی درایورهای دستگاه می شود.

در این مقاله بهترین نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز را معرفی کرده ایم. معرفی این نرم افزارها ترتیب خاصی ندارد. بنابراین، ویژگی های هر گزینه را مطالعه کنید تا گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

راننده چیست؟

یک درایور دستگاه های متصل به رایانه شما را کنترل می کند. هر دستگاه خارجی و داخلی که نیاز به ارتباط با پردازنده و سیستم عامل دارد دارای درایورهای اختصاصی است که به عنوان یک رابط کار می کنند.

درایورها قطعاتی از کدهای نرم افزاری هستند که دستورات را به دستگاه ها منتقل می کنند. به عنوان مثال، هنگامی که دستور چاپ را از برنامه Microsoft Word خود ارسال می کنید، کامپیوتر باید با چاپگر ارتباط برقرار کند. این دستورالعمل ها از طریق درایور چاپگر به چاپگر ارسال می شود.

به روز نگه داشتن درایورهای خود باید اولویت اصلی هر کاربری باشد، با این حال، تا زمانی که هنگام کار با رایانه شخصی خود خطایی دریافت نکنید، هرگز متوجه نمی شوید که از درایور قدیمی استفاده می کنید یا خیر. این خطاها ممکن است به دلیل ارتقاء سیستم عامل یا ویژگی های جدید در نرم افزار یا رفع اشکال در درایورها رخ دهد. تاخیر در ارتقا و به‌روزرسانی درایورها ممکن است منجر به خرابی‌ها و مشکلاتی شود که در نهایت زمان شما را تلف می‌کند در حالی که نباید.

برای اطمینان از اینکه هیچ تاخیری در به‌روزرسانی درایورهایتان وجود ندارد و نیازی نیست به‌روزرسانی‌ها را به صورت دستی بررسی کنید، باید از برنامه‌های به‌روزرسانی درایورها کمک بگیرید که به شما کمک می‌کنند درایورهای قدیمی خود را تنها با چند کلیک به‌روزرسانی کنید.

ابزار به روز رسانی درایور چیست؟

به روز رسانی دستی درایورها زمان و تلاش زیادی را می طلبد. برای اینکه بدانید درایورها را کجا پیدا کنید و چگونه آنها را نصب کنید به دانش فنی نیاز دارید. نیازی به گفتن نیست که یافتن درایورهای قابل اعتماد از تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEM) کاری خسته کننده است.

اینجاست که نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز برای رایانه شخصی می تواند مفید باشد. Driver Update Tool نرم افزاری است که رایانه شما را برای درایورهای دستگاه قدیمی جستجو می کند، آنها را شناسایی می کند، مناسب ترین به روز رسانی ها را از سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) پیدا می کند و سپس آنها را روی رایانه شخصی شما نصب می کند.

چرا به ابزار به روز رسانی درایور نیاز دارید؟

درایورها کامپیوتر را قادر می سازند تا با دستگاه مرتبط خود ارتباط برقرار کند. اگر درایور ناکارآمد باشد، دستگاه به درستی کار نمی کند. در این حالت ممکن است سیستم عامل دستگاه را نشناسد و پیغام های خطای مختلفی را نشان دهد. بنابراین، به نفع کاربران است که تمام درایورهای دستگاه خود را به آخرین نسخه به روز کنند. گاهی اوقات OEM ها درایورها را برای رفع اکسپلویت های امنیتی به روز می کنند. در چنین شرایطی، عدم دریافت نسخه جدید درایور ممکن است باعث شود هکرها به رایانه شما دسترسی پیدا کنند. هر گونه به روز رسانی امنیتی که برای درایورها منتشر می شود باید بلافاصله نصب شود.

بهترین نرم افزار به روز رسانی درایور رایگان

در ادامه 10 مورد از بهترین نرم افزارهای به روز رسانی درایور ویندوز را معرفی کرده ایم و ویژگی های آنها را به صورت جداگانه آورده ایم. با بررسی تمامی موارد می توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

1. Advanced Driver Updater

با نصب آخرین نسخه درایورهای دستگاه می توانید کارایی و سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید. Advanced Driver Updater دارای تمام ویژگی های مهمی است که بهترین نرم افزار به روز رسانی درایور ویندوز باید داشته باشد. این ابزار به شما کمک می کند تا به راحتی از درایورهای دستگاه بکاپ بگیرید و هر زمان که بخواهید آنها را بازیابی کنید.

این ابزار پیشرفته به‌روزرسانی درایور که توسط نرم‌افزار Systweak توسعه یافته است، زمان‌بندی به‌روزرسانی خودکار درایور دستگاه را بسیار آسان می‌کند. این برنامه به عنوان یکی از بهترین ابزارهای به روز رسانی درایور در سال 2023 برای ویندوز 11، ویندوز 10، ویندوز 8 و ویندوز 7 شناخته شد که به شما امکان می دهد تنها با یک کلیک تمام درایورها را به روز کنید.

با نسخه رایگان، کاربران فقط می توانند دو درایور را در روز به روز کنند.