بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته در باغ


برای حفاظت از باغ و ویلا، مالکین محترم از سیستم های حفاظتی مختلفی استفاده می کنند. در این میان فروش دوربین های مداربسته به مشتریان به بهانه حفظ اموال و دارایی های آنها روز به روز افزایش یافته است. اما موضوعی که مطرح می شود این است که چرا مشتریان آنقدر که او به آنها قول داده راضی نبودند؟ برخی از افراد از دوربین های مدار بسته به عنوان دزدگیر استفاده می کنند. باید به یاد داشته باشیم که دوربین های مدار بسته یک سیستم نظارتی هستند و به جلوگیری از سرقت و جرم کمک می کنند. بنابراین با ابزارهایی مانند دزدگیر متفاوت هستند.

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در باغ

چرا دوربین مداربسته در باغ و ویلا نصب می شود؟ مگر اینکه دوربین با دزدگیر متفاوت است، چرا لازم است باغ یا ویلای خود را علاوه بر دزدگیر به دوربین مدار بسته مجهز کنیم؟ نصب دوربین مدار بسته قرار است کار حفاظتی را کامل کند. دزدگیر اماکن همراه با دوربین های مدار بسته یک اقدام پیشگیرانه کاملتر است. زمانی که در ویلای خود نیستید، به هر دلیلی ممکن است دزدگیرهای نصب شده در آنجا فعال شوند. البته علت دزدگیر سرقت و ورود افراد غیر مجاز نیست. بنابراین شرایط به وجود آمده باعث می شود از هر فاصله ای برگردید و آنجا را بررسی کنید. اتفاق خوشایندی نیست.

بنابراین نصب دوربین مداربسته و مانیتورینگ از راه دور به شما کمک می کند تا زمانی که در مکانی دور هستید، بدانید در آنجا چه اتفاقی می افتد. به این ترتیب تنها در صورت نیاز به ویلا باز می گردید و شرایط را از نزدیک بررسی می کنید. اغلب اتفاق می افتد که افراد سودجو بر حرکت صاحبان باغ نظارت می کنند. به این ترتیب به برنامه ای از حضور یا عدم حضور خود می رسند. این کار به آنها کمک می کند تا به راحتی به نیت شیطانی خود برسند و در زمانی که مالک نیستند باغ را بدزدند یا به آن آسیب برسانند.

دوربین های مداربسته اطراف و داخل محوطه باغ و ساختمان غیبت شما را جبران می کند. به این ترتیب می توانید باغ را در مکانی دیگر زیر نظر بگیرید.

قیمت دوربین مداربسته مناسب باغ

دوربین هایی که مناسب باغ هستند بسته به محل نصب باید قابلیت ها و ویژگی های خاصی داشته باشند. با دریافت لیست قیمت دوربین مدار بسته می توانید تک تک دوربین هایی را که با قیمت و امکانات مناسب هستند بررسی کنید. برای مثال دوربین هایی که برای فضای بیرون انتخاب می کنید باید استاندارد IP مناسبی داشته باشند. دوربین مداربسته با IP67 انتخاب بسیار خوبی است. همچنین دوربینی که برای اتاق ها و داخل ویلا انتخاب می کنید اغلب باید دارای لنز واید باشد. در نتیجه دوربین های دامداری با لنز ثابت 2.8 میلی متری می توانند انتخاب مناسبی برای این منظور باشند.

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

مکان یابی برای نصب دوربین مداربسته بسیار مهم است زیرا اگر از مکان های مناسب بر منطقه نظارت نکنید، ممکن است نقاط کور ایجاد کنید و به همین ترتیب آسیب ببینید. بنابراین یکی از مهمترین وظایف در نصب دوربین، یافتن بهترین مکان است. مواردی که برای یافتن این نقاط باید در نظر بگیرید به آسیب پذیری مکان و موانع موجود بستگی دارد.

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

آسیب پذیری به چه معناست؟

گاهی در بعضی جاها چندین بار موارد سرقت اتفاق می افتد. شما باید با صاحبان قبلی، همسایگان در مورد این موضوع بررسی کنید. آیا دزدی در آن منطقه زیاد است؟ در بیشتر ساختمان ها، محل ورود سارقان، پنجره ها و درهایی هستند که کمتر دیده می شوند و از آنها زیاد استفاده نمی شود. در نتیجه، این ورودی ها باید توسط دوربین نظارت شوند. از طرفی باید حساسیت فضای داخلی ساختمان را نیز تعیین کنید. اگر دارایی ارزشمندی در مکان یا اتاق خاصی نگهداری شود، آن مکان نیز باید توسط دوربین نظارت شود. پیشنهاد می کنیم برای افزایش امنیت مکان مورد نظر خود از دزدگیر در کنار دوربین مداربسته استفاده کنید. اینکه دوربین بهتر است یا دزدگیر نیاز به بررسی گسترده تری دارد که از حوصله این مقاله خارج است.

در زمان برداشت، محوطه باغ مکانی بسیار جذاب برای سارقان محصولات باغی است. اما چگونه می توان کل محوطه باغ به خصوص باغ های چند صد هکتاری یا بیشتر را با دوربین زیر نظر داشت؟ اولین نکته مهم در اینجا این است که نیازی به نظارت کامل بر باغ نیست. اگرچه شما می توانید این کار را از طریق راه حل های مختلف انجام دهید، اما نظارت بر نقاط ورودی به محوطه باغ با دوربین از اهمیت بیشتری برخوردار است. این آسان تر و کارآمدتر است. مثلاً در یکی از دیوارهای باغ در بسته و متروکه ای وجود دارد. این درب را از نظارت و کنترل دور نکنید.

موانع نصب دوربین چیست؟

در مکان هایی که قرار است دوربین مدار بسته نصب شود، موانع احتمالی باید بررسی شود. با این کار می توانید مکان مناسب تری را برای نصب دوربین انتخاب کنید. به عنوان مثال، زمانی که دوربین مداربسته را برای استفاده در فضای باز در نظر می گیرید، باید آن را در مکانی قرار دهید که نور خورشید مستقیماً به لنز آن نتابد. محل قرارگیری دوربین نیز باید از نظر سایر نورها بررسی شود. مثلا نور خودروهای عبوری که نباید برای مدت طولانی در معرض دید دوربین قرار گیرد.

رشد گیاهان و درختان در محل نصب دوربین نباید دوربین را کور کند. برف و باران در دوربین های ضد آب به میزان استاندارد کنترل می شود و به دوربین آسیب نمی رساند. اما دوربین را نباید در مکانی مانند زیر ناودان که تجمع آب باران روی دوربین تخلیه می شود نصب کرد.

همچنین باید محل نصب دوربین را از نظر دسترسی و آسیب عمدی افراد بررسی کنید. دوربین را در مکانی نصب کنید که تا حد امکان از دسترس افراد دور باشد و همچنین کمتر جلب توجه کند. کابل کشی و عبور سیم های دوربین مداربسته نیز باید به گونه ای انجام شود که احتمال خرابی و قطع شدن آنها بسیار کم باشد. برای محافظت از کابل ها با توجه به محل عبور کابل از داکت و لوله فلکسی استفاده کنید. این کار علاوه بر محافظت از کابل در برابر آسیب های محیطی و رسیدن رطوبت به آن، از آسیب های انسانی و خرابکاری نیز جلوگیری می کند.

نصب دوربین مداربسته در منزل یا ساختمان باغ

سیستم های نظارت داخلی تقریباً ویژگی های مشابهی دارند. شرایط نصب دوربین مداربسته در منزل بسیار شبیه به شرایط نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ویلایی می باشد. اتاق ها و راهروها، فضاهای کم نور و یا با شدت نور متفاوت و … باید در ویلا بررسی شود تا دوربین در جای مناسب نصب شود. بالای ورودی باغ و ورودی ساختمان هر دو مکان های مهمی برای نصب دوربین های مداربسته هستند. بسته به اندازه ساختمان و نقاط کور ایجاد شده برای دوربین، می توان از دو یا سه دوربین برای پوشش دوربین اول استفاده کرد.

مسیر ورودی باغ و ساختمان را تا انتها در نظر بگیرید، آیا با دوربین های مدار بسته می توانید کل مسیر را ببینید؟ پنجره های ساختمان از بیرون و داخل باید در دید دوربین مداربسته باشد. اگر دوربین جلوی پنجره نصب می شود، بهتر است قابلیت های بهبود تصویر مانند WDR، HLC و BLC را داشته باشید.

اگر قرار است دوربین مداربسته شما در شب عکس بگیرد، دید در شب دوربین یک ویژگی مهم برای شما خواهد بود. اگر جزئیات تصاویر در شب نیز برای شما مهم باشد، نوع دید در شب نیز اهمیت پیدا می کند.

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.