بهترین ماشین حساب برای اندروید


اگرچه گوشی های اندرویدی به طور پیش فرض دارای ماشین حساب هستند. اما بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از برنامه های شخص ثالث با ویژگی های بیشتر استفاده کنند. این برنامه های پیشرفته از ریاضیات پایه گرفته تا جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال و حساب دیفرانسیل و انتگرال پشتیبانی می کنند. انتخاب یک برنامه عالی بستگی به کاری دارد که می خواهید برنامه برای شما انجام دهد.

شاید ترجیح می دهید مسائل را با دست بنویسید و از برنامه بخواهید تا پاسخ را بیابد یا شاید با یک معادله طولانی و پیچیده سر و کار دارید و می خواهید برنامه آن را برای شما بنویسد. شاید فقط بخواهید با گرفتن عکس از یک معادله پاسخ را پیدا کنید. اگر دانش آموز هستید، احتمالاً به راه حل ها و نمودارهای مسئله نیاز دارید. در مقاله بهترین ماشین حساب برای گوشی ها (اندروید و iOS) با تعدادی از بهترین های موجود در بازار آشنا شدید. در این مقاله شما را با بهترین ماشین حساب های اندروید آشنا می کنیم.

معرفی ابزار

ماشین حساب گوگل

بهترین ماشین حساب برای اندروید، Google Calculator

Google Calculator یکی از بهترین ماشین حساب های اندرویدی است که با آن روبرو خواهید شد. این برنامه دارای تمام ویژگی هایی است که می توانید به آنها فکر کنید، از جمله توابع ریاضی ضروری. این توابع شامل جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، جذر و مثلثات است. می توانید از Google Calculator به عنوان یک ماشین حساب آنلاین استفاده کنید. یعنی بدون نصب برنامه می توانید محاسبات خود را انجام دهید.

ماشین حساب افرا

بهترین ماشین حساب های اندروید افرا

Maple Calculator: Math Solver یکی از محبوب ترین برنامه های ماشین حساب رایگان برای دانش آموزان است. با استفاده از Maple، قدرتمندترین موتور ریاضی جهان، راهی آسان برای حل مسائل ریاضی (نه فقط یک ماشین حساب) در اختیار کاربران قرار می دهد. این راه حل ها با نمایش گرافیک های دو بعدی و سه بعدی مشکل را قابل درک تر می کند.

علاوه بر این، Maple چندین ماشین حساب و چندین ویژگی را تحت یک برنامه ارائه می دهد. این برنامه یک ماشین حساب کلاسیک، ماشین حساب علمی، ماشین حساب جبر و ماشین حساب نموداری است. در این برنامه یک بازی به نام Sumzle وجود دارد که یک پازل ریاضی با هدف سرگرمی است.

ماشین حساب ClevCalc

بهترین ماشین حساب های اندروید clevcalc

ClevCalc یکی از بهترین برنامه های ماشین حساب رایگان است که علاوه بر چهار عملیات اصلی، ویژگی های ماشین حساب علمی مانند توابع مثلثاتی، نمایی و لگاریتمی را ارائه می دهد. تبدیل ارز، تبدیل واحد، ماشین حساب معدل، ماشین حساب انعام، ماشین حساب درصد و ماشین حساب وام از ویژگی های این اپلیکیشن است.

استفاده از این ماشین حساب سریع و آسان است و به شما این امکان را می دهد که ظاهر ماشین حساب را با 15 گزینه رنگ مختلف شخصی سازی کنید. در قسمت تنظیمات این برنامه می توانید محاسبات پرکاربرد را مشاهده کنید. با قابلیت ذخیره محاسبات و حفظ آنها در حافظه، کار شما آسانتر می شود.

ماشین حساب اسکالر

بهترین ماشین حساب های اسکالر اندروید

اسکالر چیزی بیش از یک ماشین حساب ساده است. Scalar یک ماشین حساب علمی قدرتمند با آرگومان ها، توابع و توابع، آرگومان ها و متغیرهای تعریف شده توسط کاربر است. چیزی که باعث درخشش این برنامه می شود، ابزارهای ایجاد و ویرایش اسکریپت برای خودکارسازی محاسبات روتین یا پیشرفته است که به شما در سازماندهی اسکریپت های خود کمک می کند.

نسخه پولی Scalar تبلیغات را حذف می کند و ویژگی های پیشرفته ای مانند ویرایش گسترده اسکریپت و گزینه های ذخیره را ارائه می دهد. Scalar یک برنامه قدرتمند و جالب برای کاربرانی است که ریاضیات پیچیده تری انجام می دهند.

ماشین حساب موبی

بهترین ماشین حساب های موبایل اندروید

برای مدت طولانی، Mobi Calculator (که قبلاً به عنوان CubeCalculator شناخته می شد) یکی از لوازم اصلی برای کاربران اندرویدی بوده است که به دنبال یک برنامه ماشین حساب قدرتمند و قابل تنظیم هستند. صفحه اصلی این ماشین حساب شامل عملیات حسابی اولیه و پرانتز شما و همچنین دو دکمه قابل تنظیم است. دکمه Mode دسترسی به توابع مثلثاتی و لگاریتمی را فراهم می کند. منوی تنظیمات برنامه پشتیبانی از هگزادسیمال، باینری و اکتال و همچنین تاریخچه عملیات قابل مشاهده 50 خطی را ارائه می دهد.

ماشین حساب OneCalc

بهترین ماشین حساب های اندرویدی همه کاره

این برنامه رایگان که برای اندروید و iOS موجود است، با بیش از 40 عملکرد محاسباتی در بین بهترین ها قرار می گیرد. ماشین حساب All-In-One که برای استفاده روزانه مناسب است، امکان انجام محاسبات علمی را نیز فراهم می کند و به کاربران خود حق انتخاب از بین 9 تم رنگی مختلف را ارائه می دهد.

چیزی که برنامه OneCalc را خاص می کند، محاسبات مختلفی است که ارائه می دهد. برخی از این محاسبات شامل محاسبات ساخت و ساز، تاریخ و ساعت، سلامت و ورزش، کسب و کار و … می باشد که محاسبه هر یک از این دسته ها به صورت جزئی قابل انجام است.

ماشین حساب CalcTape

بهترین ماشین حساب برای calctape اندروید

برخلاف سایر برنامه ها، CalcTape محاسبات علمی ارائه نمی دهد. این برنامه که بیشتر برای محاسبات روزانه مناسب است، خود را به عنوان یک صفحه گسترده با رابط ماشین حساب نشان می دهد.

این برنامه رایگان به شما امکان استفاده از چندین ویژگی حرفه ای را می دهد که برخی از آنها شامل چاپ محاسبات و صادرات آنها به صورت HTML (از طریق ایمیل یا کلیپ بورد) است.

CalcTape Calculator یک برنامه رایگان عالی است که از ماشین حساب نوار الهام گرفته و آن را بهبود می بخشد. کاربران می توانند یک رشته طولانی از اعداد و عملیات را وارد کنند و با مشاهده نتایج خود در نوار اسکرول، یک محاسبه طولانی را دنبال کنند.

ماشین حساب RealCalc

بهترین ماشین حساب های اندروید realcalc

RealCalc یکی از بهترین ماشین حساب های علمی است که برای کاربران پیشرفته طراحی شده است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که دقیقاً مانند یک ماشین حساب دستی واقعی به نظر برسد و عمل کند. همچنین تمام توابع علمی استاندارد به اضافه تاریخچه، حافظه ها، تبدیل واحدها و ثابت ها را دارد. شما می توانید از بین تعدادی از سبک ها و قالب های نمایش انتخاب کنید. این برنامه ماشین حساب به شما امکان می دهد درصدها، تبدیل واحدها، جداول ثابت های فیزیکی، عملیات جبری سنتی و موارد دیگر را محاسبه کنید. همچنین از محاسبات باینری، اکتال و هگزادسیمال پشتیبانی می کند و حالت RPN اختیاری دارد. استفاده از RealCalc آسان است، اما برای اطمینان از کمک کامل در برنامه گنجانده شده است.

ماشین حساب Photomath

بهترین ماشین حساب های اندروید فوتومات

برخلاف یک برنامه ماشین حساب استاندارد که شما را مجبور به تایپ دستی کل مسئله ریاضی می کند، Photomath این کار را به صورت خودکار انجام می دهد. برای دریافت پاسخ کافی است از مشکل عکس بگیرید. این برنامه دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه پاسخ را دریافت کرده است و تمام مراحل لازم برای حل مشکل را به شما نشان می دهد. اگر با یک مشکل ریاضی دست و پنجه نرم می کنید، Photomath برای شما مناسب است.

پس از گرفتن عکس از مشکل، در صورتی که برنامه نمی تواند آن را به درستی بخواند یا مشکلی در بخشی از مشکل وجود دارد، به شما امکان می دهد آن را ویرایش کنید.

تاریخچه هر معادله ای که از طریق این برنامه اجرا می کنید برای شما ذخیره می شود تا در هر زمان بتوانید به آن بازگردید. همچنین می توانید آنها را نشانه گذاری کنید تا فوراً آنها را پیدا کنید. راه حل ها را می توان با دیگران به اشتراک گذاشت، بنابراین تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که پیوندی به وب سایت Photomath باز کنند تا مشکل را ببینند و پاسخ دهند.

***

در این مقاله با بهترین ماشین حساب های اندروید آشنا شدید. امیدواریم شما از آنها لذت ببرید. آیا تا به حال از این برنامه ها برای محاسبات ریاضی خود استفاده کرده اید؟ برنامه ماشین حساب مورد علاقه شما چیست؟