بهترین دوربین موبایل; iPhone 14 Pro Max، Galaxy S23 Ultra یا Galaxy S22 Ultra؟ [تماشا کنید]


با پیشرفت چشمگیر حسگرهای تصویربرداری در گوشی های هوشمند، فروش دوربین کاهش شدیدی را تجربه کرد. سازندگان گوشی هر سال دوربین را بهبود می بخشند تا کاربر بتواند لحظات جالبی را با یک دستگاه قابل حمل ثبت کند.

گلکسی اس 23 اولترا با سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی، پیشرفته‌ترین دوربین را در بین گوشی‌های هوشمند، حداقل روی کاغذ، دارد. آیا این گوشی واقعا بهترین تجربه تصویربرداری را ارائه می دهد؟ آیفون 14 پرو مکس با دوربین 48 مگاپیکسلی خود در کجای معادله قرار می گیرد؟

در گلکسی اس 23 اولترا، سامسونگ یک سنسور 200 مگاپیکسلی را پشت یک لنز واید OIS با میدان دید 85 درجه قرار داده است. این سنسور در حالت عادی تصاویر حجیم با وضوح 200 مگاپیکسل می گیرد و با تکیه بر تکنیک ترکیب پیکسل ها می تواند در محیط های کم نور درخشان ظاهر شود. فیلمبرداری Galaxy S23 Ultra به 8K/30fps ارتقا یافته است.

سال گذشته سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا را با دوربین 108 مگاپیکسلی معرفی کرد. کارشناسان تیرازیس فایل از این دوربین استقبال کردند و آن را یکی از بهترین دوربین های صنعت موبایل دانستند. سامسونگ در نسل جدید مشخصات دوربین را بهبود بخشیده تا گلکسی اس 23 اولترا نسبت به نسل قبل بهتر شود.

وقتی صحبت از تصویربرداری به میان می آید، آیفون های اپل جایگاه ویژه ای دارند. آیفون ها هرگز یک بازی اعداد نبوده اند. در نسل های قبلی اپل با دوربین 12 مگاپیکسلی در محدوده دوربین های 108 مگاپیکسلی ظاهر می شد، زیرا آیفون تمرکز ویژه ای روی عکاسی محاسباتی دارد. آیفون ۱۴ پرو مکس به عنوان جدیدترین گوشی پرچمدار اپل به دوربین ۴۸ مگاپیکسلی مجهز شده است.

هر سه گوشی مقایسه شده نه تنها در زمینه عکاسی، بلکه در زمینه فیلمبرداری نیز پیشرفت نسلی را تجربه کردند. برای بررسی عملکرد این گوشی ها تست های مختلفی را روی آن ها انجام دادیم.

نظر شما کاربران تیرازیس فایل در مورد دوربین گلکسی و آیفون چیست؟