بهترین ترفندها برای اندروید 13 – زومیت


ترفندهای قدیمی که هنوز کار می کنند!

با هر نسخه جدید اندروید، گوگل مجموعه ای از ویژگی های مختلف را ارائه می دهد. برخی از این ویژگی ها بلافاصله محبوب می شوند و توسط کاربران استفاده می شوند. در حالی که دیگران به خوبی مورد استقبال قرار نگرفته و به سرعت از دید ناپدید می شوند.

در این بین، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که اگرچه می توانند برای کاربران جذاب و مفید باشند، اما به مرور زمان نادیده گرفته می شوند. ویژگی هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد در این دسته قرار می گیرند که با شناخت آن ها می توانید از گوشی اندرویدی خود نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از Split Screen برای اجرای همزمان دو برنامه

یکی از بهترین ویژگی هایی که اندروید ارائه می دهد، امکان اجرای همزمان دو اپلیکیشن بر روی صفحه نمایش است. با فعال کردن این قابلیت، صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم می‌کنید تا بتوانید همزمان دو کار را انجام دهید. به عنوان مثال در حین تماس تصویری، اگر پیام مهمی دریافت کردید، می توانید با استفاده از قابلیت ذکر شده به پیام ها پاسخ دهید یا همزمان در واتس اپ و تلگرام حضور داشته باشید. اگر نمی دانید چگونه از صفحه نمایش تقسیم شده استفاده کنید، این مراحل را دنبال کنید:

ابتدا برنامه ای را که می خواهید در بالای صفحه باشد باز کنید تا به لیست برنامه های در حال اجرا اضافه شود. برنامه های در حال اجرا را با کشیدن انگشت به بالا باز کنید. انگشت خود را روی برنامه بالا نگه دارید، به سمت بالا بکشید و رها کنید. اکنون می توانید برنامه دوم را باز کنید و به طور خودکار در پایین صفحه قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که برخی از نرم افزارها مانند اینستاگرام از قابلیت تقسیم صفحه پشتیبانی نمی کنند.