بهترین برنامه های رژیم غذایی رایگان؛ با گوشی خود وزن کم کنید


سلامت جسمانی یکی از مهمترین مواردی است که همه افراد باید به آن توجه کنند. سالانه جان افراد زیادی به دلیل مشکلات جسمی مختلف به خطر می افتد. تناسب اندام را می توان یکی از عوامل داشتن اندامی سالم دانست.

این مطلب در تاریخ 26 شهریور 1398 توسط مصطفی رساجگر نوشته شده و در تاریخ 10 دی 1401 توسط مصطفی عسگری به روز رسانی شده است.

یکی از موضوعات مهم برای افراد در طول زندگی خود حفظ تناسب اندام است. البته نباید فراموش کنیم که تناسب اندام بدون برنامه غذایی مناسب به دست نمی آید. در حال حاضر اکثر افرادی که در اطراف خود می شناسیم و می بینیم گوشی هوشمند دارند و همین امر باعث شده است که بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های رژیمی تولید و منتشر کنند.

در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی را معرفی و بررسی کنیم.


بهترین برنامه های رژیم غذایی ایرانی

در میان اپلیکیشن های متعددی که تاکنون برای رژیم غذایی و تناسب اندام ساخته شده، گزینه هایی نیز وجود دارد که ایرانی هستند. در این قسمت از مقاله به سراغ این اپلیکیشن ها رفته ایم و تعدادی از بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

1- زیره سبز

محیط کاربرد رژیم غذایی زیره ایرانی

کاربرد زیره با توجه به قابلیت هایی که دارد باید آن را به عنوان یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های رژیمی که توسعه دهندگان کشورمان طراحی، تولید و منتشر کرده اند معرفی کنیم. تمرکز اپلیکیشن مذکور بر روی اهدافی است که شما تعیین کرده اید. به عنوان مثال، پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، یک حساب کاربری جدید با ایمیل یا شماره تلفن خود ایجاد می کنید و در مرحله بعد باید هدف خود را از جمله کاهش وزن، افزایش وزن و تثبیت وزن انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که وقتی وارد برنامه می شوید باید جنسیت، وزن، قد، سن و … را به درستی پر کنید تا بتوانید انتظار عملکرد دقیق برنامه را در ارائه بهترین رژیم ها داشته باشید. این برنامه شما را با غذاهای کم کالری آشنا می کند و قطعا تاثیر مستقیمی در تصمیم گیری شما خواهد داشت. می توانید غذای مورد علاقه خود را برای بررسی کالری شماری و سپس بررسی کنید. همچنین در اپلیکیشن زیرا حرکات ورزشی مختلفی را خواهید یافت که می توانند بیشترین تاثیر را در حفظ تناسب اندام داشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های برنامه زیره را می توان هشدارهای لازم به افراد دانست، یعنی در صورت مصرف غذاهایی که کالری زیادی دارند. در واقع مصرف غذاهای پرکالری می تواند در افزایش وزن و کاهش تناسب اندام بسیار موثر باشد. شما می توانید این برنامه را برای اندروید و iOS دانلود و استفاده کنید.

زیره را می توان بهترین برنامه رژیم لاغری ایرانی دانست.


2- کرفس

محیط برنامه کرفس برای رژیم غذایی و کالری شماری استفاده می شود

یکی دیگر از برنامه های معروف در زمینه مدیریت و پیشنهاد رژیم غذایی اپلیکیشن لاغری است کرفس است. این اپلیکیشن با توجه به ویژگی های ظاهری که اعلام می کنید بهترین وزن و رژیم ها را پیشنهاد می کند و تا رسیدن به تناسب اندام واقعی در کنار شما خواهد بود.

اپلیکیشن کرفس با توجه به روش های علم تغذیه و تناسب اندام، میزان کاهش یا افزایش وزن را در فواصل هفتگی تعیین می کند. اگر بخواهیم روش مصرف کرفس را برای کاهش وزن یا چاقی شرح دهیم، باید بگوییم که بر اساس کالری شماری است. در واقع شما می توانید با توجه به کالری محاسبه شده برنامه کرفس برنامه غذایی شخصی خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

بد نیست بدانید که می توانید با وارد کردن غذاهای مورد نظر خود میزان کالری را نیز بررسی و ارزیابی کنید. در نهایت می توانید تصمیم درستی بگیرید. اگر تصمیم گرفته اید گام نهایی را برای پخت و پز رژیمی بردارید، برنامه کرفس با بیش از 150 دستور غذای رژیمی سالم شما را همراهی می کند. برنامه Celery برای سیستم عامل های اندروید و iOS را می توانید از لینک های زیر دانلود و نصب کنید.


3- مانکن

محیط اپلیکیشن مانکن که نمودار و رژیم غذایی را در آن نشان می دهد

همانطور که از نام این اپلیکیشن مشخص است، روش هایی برای رسیدن به تناسب اندام عالی در اختیار شما قرار می دهد. یکی از ویژگی های مهم اپلیکیشن لاغری مانکن رابط کاربری ساده و جذاب است.

اپلیکیشن مانکن مجهز به کالری شمار است و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در الگوی مصرف غذایی شما داشته باشد. همچنین در این برنامه اهدافی را برای خود تعیین کنید و مثلاً وزن خود را به گونه ای تعیین کنید که برنامه راه هایی را برای رسیدن به آن هدف پیشنهاد دهد. بد نیست بدانید در قسمت هدف گذاری می توانید عملکرد چربی سوزی برای کاهش وزن سریع را نیز فعال کنید تا شاهد پیشرفت فوق العاده آن باشید.

یکی دیگر از ویژگی های مانکن آنالیز بشقاب غذای شماست. برای مثال می توان غذاهای مورد علاقه خود را که برای مصرف روزانه برنامه ریزی کرده اید معرفی کرد تا با این کار بتوانید آنها را به درستی جدا کنید. در واقع این برنامه به شما می گوید که چه مقدار از غذایی که می خواهید مصرف کنید می تواند مناسب باشد. البته قسمت مربوط به تمرینات ورزشی را نیز نباید نادیده گرفت. این بخش از اپلیکیشن مانکن با ارائه تمرینات مبتدی تا حرفه ای می تواند نقش بسزایی در کاهش یا افزایش یا تثبیت وزن شما داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن مانکن مدیریت مصرف روزانه آب و گام شمار و ماشین حساب های مخصوص است که می توان از هر کدام برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرد.

4- سلما

تصاویری که محیط اپلیکیشن سلما را نشان می دهد

حال به سراغ یکی دیگر از اپلیکیشن های رژیم غذایی ایرانی موجود در دنیای تکنولوژی برویم. سلما می تواند بر اساس شرایط باشد کاربر می تواند برنامه غذایی و ورزشی را برای او ارائه کند. حتی بخشی برای راه حل های سبک زندگی وجود دارد. بیش از 200 دستور آشپزی و 2000 حرکت ورزشی در برنامه Mazko وجود دارد.

علاوه بر تمامی موارد ارائه شده توسط سلما، تیم پشتیبانی و مشاوران نیز به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به هرگونه سوال می باشند. همچنین نگران نباشید زیرا تمام اطلاعات ذخیره شده محرمانه است.

سازندگان سلما این اپلیکیشن را به گونه ای طراحی کرده اند که می تواند غذاهای مختلفی را به کاربران ارائه دهد، اما حتی خود افراد نیز می توانند از بین گزینه های موجود، غذایی را که بیشتر دوست دارند انتخاب کنند. حتی مقدار و زمان غذا خوردن به شما یادآوری می شود!

شما می توانید همین الان اپلیکیشن لاغری سالما اندروید را دانلود کرده و بدون استرس رژیم غذایی خود را پیگیری کنید.

5- کالری شمار جزیره

برنامه کالری شمار جزیره

یکی از راه‌های رسیدن به تناسب اندام این است که کالری غذایی را که می‌خورید بررسی کنید. کالری شمار جزیره دقیقاً این کار را برای شما انجام می دهد و به همین دلیل است که می تواند دوست خوبی برای افرادی باشد که در راه رسیدن به اندام هستند.

کالری شمار جزیره اپلیکیشنی جذاب است که دارای بخش های مفید و کاربردی متنوعی است که می توان از آنها برای رسیدن به اندامی ایده آل استفاده کرد. با کالری شماری به کمک جزیره می توانید سریعتر به وزن دلخواه خود برسید.

همچنین علاوه بر کالری شمار، بخش های دیگری مانند گام شمار، سالن بدنسازی و رژیم غذایی نیز وجود دارد که هدف آنها کمک به کاربران برای رسیدن به وزن دلخواه است. یکی از جذابیت های اپلیکیشن مذکور، امکانات موجود برای افرادی است که دارو مصرف می کنند. یک کتابخانه بزرگ پر از اطلاعات در مورد مواد مخدر مختلف و همچنین زنگ هشدار ویژه برای زمان مصرف در دسترس کاربران است.

6- فیتو کالری شماری و رژیم غذایی

محیط برنامه فیتو - کالری شماری و رژیم غذایی

به عنوان ششمین برنامه رژیم غذایی در لیست ما فیتو ما رفته ایم برنامه ای که با ویژگی های فراوانش می تواند هر کاربری را راضی کند. فقط مشخصات خود را در آن وارد کنید تا به شما در داشتن یک رژیم غذایی مناسب کمک کند. همچنین شامل بخش های مربوط به رژیم های غذایی خاص مانند کتوژنیک و ناشتا می باشد.

مهم نیست که هدف شما کاهش، تثبیت یا افزایش وزن باشد، زیرا فیتو برای هر کدام ویژگی های متفاوتی دارد. حتی اگر قصد دارید با رژیم بدنسازی عضله سازی کنید، می توانید روی آن حساب کنید.

همین الان می توانید اپلیکیشن لاغری فیتو را برای کالری شماری و رژیم گرفتن دانلود و استفاده کنید.

7- دوپامین

محیط اپلیکیشن ایرانی دوپامین

در نهایت، به آخرین برنامه در لیست، یعنی دوپامین ما می رسیم مهم نیست که هدف شما کاهش وزن باشد یا افزایش وزن، زیرا توسعه دهندگان برنامه مذکور به هر چیزی که ممکن است نیاز داشته باشید فکر کرده اند.

با مقایسه وعده های غذایی از نظر کالری، پروتئین، چربی و کربوهیدرات، امکان جایگزینی وعده های غذایی در دوپامین در نظر گرفته می شود. در نتیجه کاربران به گزینه های بیشتری در رژیم غذایی خود دسترسی خواهند داشت و نیازی نیست نگران تکرار غذا باشید.

با دوپامین، به راحتی تمام جزئیات وعده های غذایی خود را تجزیه و تحلیل کنید تا سریعتر به هدف خود برسید. همچنین می توانید برای بررسی عملکرد خود به نمودارهای موجود در برنامه مراجعه کنید.


بهترین برنامه های رژیم غذایی خارجی

تا اینجای مقاله سعی کرده ایم بهترین برنامه های غذایی ایرانی را معرفی و بررسی کنیم. در ادامه قصد معرفی دو اپلیکیشن خارجی را داریم که در زمینه تناسب اندام عملکرد خوبی از خود نشان داده اند.

1- Lifesum

محیط اپلیکیشن Lifesum و افتخارات آن در صنعت نرم افزار گوشی

اگر قصد دارید از برنامه های غذایی خارجی استفاده کنید، Lifesum گزینه مناسبی محسوب می شود. این برنامه دارای رابط کاربری ساده و جذابی است که کار با آن را ساده به نظر می رساند. این اپلیکیشن مانند اپلیکیشن های ایرانی مجهز به قابلیت کالری شماری است و می تواند با توجه به ظاهر و اطلاعات اولیه ای که ارائه می دهید رژیم های غذایی خاصی را به شما پیشنهاد دهد. توجه داشته باشید که شما می توانید برنامه غذایی خود را برای کاهش وزن انتخاب کنید و هیچ اجباری در این زمینه وجود ندارد.

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن لایف سام این است که دستورالعمل هایی برای رژیم های مختلف ارائه می دهد. کاربران و علاقه مندان به تناسب اندام که به دنبال دستورالعمل های مورد نظر خود در زمینه رژیم های غذایی هستند می توانند این اپلیکیشن را از لینک های زیر برای سیستم عامل های اندروید و iOS دانلود و نصب کنند.

با توجه به ویژگی های ارائه شده توسط اپلیکیشن، لایف سام را می توان بهترین برنامه رژیم غذایی موجود دانست.

2- کالری شمار

محیط برنامه و نحوه عملکرد آن را بیاموزید

یکی دیگر از برنامه های رژیم غذایی خارجی که عملکرد خوبی دارد و رتبه آن در گوگل پلی نیز گواهی بر این مدعاست. کالری شمار – MyFitnessPal این برنامه برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس نام دارد و کاربران می توانند آن را دانلود و بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند. با بیش از 11 میلیون غذا در پایگاه داده، Calorie Counter – MyFitnessPal را می توان یکی از بزرگترین برنامه های رژیم غذایی در نظر گرفت.

با نصب این برنامه می توانید اهداف خود را تعیین کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که این اپلیکیشن رژیمی به شما کمک می کند تا بر اساس اهدافی که تعیین کرده اید به موفقیت برسید. یکی دیگر از ویژگی های این برنامه امکان به اشتراک گذاری موفقیت های تناسب اندام شما است.

3- PlateJoy

محیط برنامه Fooducate

PlateJoy این یک برنامه برنامه ریزی غذایی است که توسط متخصصان تغذیه طراحی شده است.

PlateJoy یکی از قابل تنظیم ترین برنامه های برنامه ریزی وعده غذایی است که به شما امکان می دهد اهدافی مانند کاهش وزن را تعیین کنید و حتی الگوهای غذایی متعددی مانند کتو، بدون لبنیات، پالئو و غیره را انتخاب کنید.

علاوه بر این، این برنامه به شما امکان می دهد غذاهایی را که دوست ندارید فیلتر کنید و گزینه تنظیم اندازه های مختلف برای هر فرد در خانواده را ارائه می دهد. با استفاده از پاسخ های کاربران به یک پرسشنامه کوتاه، PlateJoy هر هفته یک برنامه غذایی سفارشی برای شما ایجاد می کند، از جمله لیست خرید مواد غذایی.

از ویژگی های اپلیکیشن PlateJoy می توان به مناسب بودن آن برای انواع نیازهای غذایی، تمرکز آن بر برنامه ریزی وعده های غذایی و پخت و پز سالم و مناسب بودن آن برای خانواده ها اشاره کرد.

4- Fooducate: مربی تغذیه

کالری شمار – MyFitnessPal

رمزگشایی برچسب های مواد غذایی و لیست مواد تشکیل دهنده هنگام خرید مواد غذایی می تواند چالش برانگیز باشد. استفاده از اپلیکیشنی مانند Fooducate: Nutrition Coach می تواند به شما در انتخاب بهترین غذاها کمک کند.

Fooducate یک اسکنر تغذیه است که به شما امکان می دهد بارکد غذا را اسکن کنید و اطلاعات دقیقی در مورد غذا از جمله مواد تشکیل دهنده و ترکیبات غذایی دریافت کنید. با این اپلیکیشن می توانید بیش از 250 هزار بارکد محصول را اسکن کنید.

یکی از جنبه های منحصر به فرد اسکنر تغذیه Fooducate این است که به شما در مورد مواد کمتر سالمی که اغلب در محصولات پنهان هستند هشدار می دهد. با استفاده از برنامه ذکر شده می توانید رژیم غذایی سالم تری داشته باشید.

از دیگر ویژگی های Fooducate می توان به امکان بررسی ورزش و میزان کالری مصرفی اشاره کرد.

5- کالری شمار – MyNetDiary

کالری شمار - محیط برنامه MyNetDiary

MyNetDiary یک برنامه شیک، هوشمند و ساده است که ویژگی های مختلفی از جمله کالری شمار، اسکنر بارکد غذا و رژیم غذایی را ارائه می دهد. با کمک آن می توانید در مسیر تناسب اندام سریعتر حرکت کنید.

مقاله مرتبط:

MyNetDiary در 200 بهترین برنامه کالری شمار سال توسط Forbes Health رتبه 1 را کسب کرد و این می تواند گواهی بر عملکرد عالی آن باشد.

MyNetDiary که به‌خاطر کالری‌سنج کاربر پسند اصلی‌اش شناخته می‌شود، Diabetes Tracker را نیز ارائه می‌کند، اپلیکیشنی که به‌طور خاص برای افراد مبتلا به دیابت طراحی شده است.

فقط به خاطر داشته باشید که برای دسترسی به اکثر این ویژگی ها به اشتراک نیاز است.