بهترین برنامه های تشخیص آهنگ


تقریباً همه ما در یک کافه، باشگاه، فروشگاه یا هر جای دیگری یک موسیقی دلپذیر شنیده ایم و می خواهیم آن را دانلود کنیم. خوشبختانه، پیدا کردن یک آهنگ مرموز با اطلاعات کم یا بدون اطلاعات آسان تر از همیشه است. اپلیکیشن‌های تشخیص موسیقی می‌توانند به این سوال پاسخ دهند: «این چه آهنگی است؟» و به شما کمک می کند نام و هنرمند هر آهنگی را که می شنوید پیدا کنید.

هدف اصلی یک برنامه تشخیص موسیقی، شناسایی آهنگ ها بر اساس ملودی است. به جای تسلیم شدن، باید یکی از این برنامه ها را دانلود کنید و هر آهنگی را که دوست دارید پیدا کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آهنگ را پخش کنید و برنامه در عرض چند ثانیه آن را پیدا خواهد کرد. این برنامه ها بر اساس الگوریتم های پیشرفته ای کار می کنند که آنها را قادر به ارائه نتایج دقیق می کند. اگر به دنبال بهترین گزینه هستید در این مقاله از تیرازیس فایل تعدادی از بهترین برنامه های تشخیص آهنگ iOS و اندروید و سایت های آنلاین تشخیص آهنگ را برای شما آماده کرده ایم.

کاربرد شازم

برنامه shazam برای تشخیص آهنگ ها

در بالای این لیست قرار دارد شازم محبوب ترین اپلیکیشن در بین کاربران آیفون و اندروید است. این برنامه رابط کاربری ساده ای دارد. سرعت و دقت در یافتن موسیقی در Shazam مطلوب است.

هر آهنگی که شما برچسب گذاری می کنید در پانل My Music جمع آوری می شود که به شما امکان دسترسی به اطلاعات زیادی در مورد موسیقی را می دهد. می‌توانید به یک نمونه گوش دهید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، آن را در Spotify یا Apple Music باز کنید، یک موزیک ویدیو تماشا کنید، موسیقی‌های مرتبط را ببینید، و آهنگ‌های دیگری از آن هنرمند را بیابید.

شما می توانید هر چیزی را که دوست دارید با پانل جستجو جستجو کنید، جایی که می توانید به همان صفحه دسترسی پیدا کنید که گویی آهنگ را با Shazam شناسایی کرده اید. همانطور که از برنامه استفاده می کنید، Playlists For You با موسیقی توصیه شده توسط سرویس برای شما ایجاد می شود. قابل ذکر است، این برنامه ویژگی Auto Shazam را ارائه می دهد که به طور مداوم به موسیقی گوش می دهد تا آهنگ ها را شناسایی کند، حتی زمانی که برنامه را باز ندارید. برای فعال کردن این گزینه باید لوگوی Shazam را فشار داده و نگه دارید.

اگر آفلاین هستید، Shazam چیزی را که می‌شنود ذخیره می‌کند، سپس وقتی آنلاین هستید مطابقت دارد. اپل از سپتامبر 2018 مالک Shazam است و از آن زمان تاکنون این برنامه در اندروید و آیفون بدون تبلیغات بوده است. Shazam با میانبرهایی مانند دستورات سیری و ورودی Control Center به خوبی با iOS ادغام شده است. این به شما امکان می دهد در حین پخش فیلم، موسیقی مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید.

کاربرد Musixmatch

برنامه MUSIXMATCH برای تشخیص آهنگ

Musixmatch برای ارائه متن آهنگ با Spotify جفت شده است. این همچنین یک برنامه مستقل است که آهنگ ها را تشخیص می دهد و به شدت بر روی اشعار تمرکز می کند. سرعت و دقت یافتن موسیقی در این برنامه بسیار خوب است.

در برگه صفحه اصلی، می توانید جدیدترین دنیای موسیقی و نمودارهای موسیقی برتر را مرور کنید. در تب بازی میتونی حساب کنی اپل موزیکSpotify یا آمازون موزیک برای گوش دادن به آهنگ های موجود با اشعار آن ها وصل شوید.

در تب Contribute، می‌توانید با افزودن اشعار به آهنگ‌هایی که هنوز متن ندارند، همگام‌سازی اشعار با موسیقی، یا حتی ترجمه اشعار به زبان دیگر، به سایر کاربران کمک کنید.

بخش شناسایی موسیقی در زیر Tab شناسایی کنید واقع شده است و درست مانند شازم و SoundHound آثار. می توانید از لینک استفاده کنید تاریخ به آهنگ های قبلی در بالا سمت راست دسترسی داشته باشید یا از برگه جستجو برای جستجوی هر موسیقی استفاده کنید.

وقتی آهنگی را تگ می کنید، متن آهنگ بلافاصله شروع به پخش می کند. به عنوان یک امتیاز جالب، می توانید متن ترجمه شده به زبان دیگری را درست زیر کلمات اصلی نمایش دهید. این یک روش هوشمندانه برای تمرین یادگیری زبان است.

برنامه SoundHound

اپلیکیشن SoundHound برای تشخیص آهنگ

هنگامی که به دنبال یک برنامه تشخیص آهنگ هستید، SoundHound احتمالاً اولین رقیب Shazam است که با آن روبرو خواهید شد. مجموعه ویژگی های اصلی آن شبیه Shazam است، اما تفاوت هایی نیز دارد.

SoundHound با پشتیبانی از کنترل های صوتی به کاربران خود کمک زیادی می کند. گفتن Hey SoundHound به شما امکان می دهد موسیقی را جستجو کنید، برنامه را پیمایش کنید، شروع به شناسایی آهنگ ها کنید و موارد دیگر. این شرکت حتی یک برنامه دستیار صوتی مستقل ارائه می دهد، اگرچه دلیل زیادی برای استفاده از آن در مقایسه با دستیار گوگل یا سیری وجود ندارد.

در بالای برنامه، می‌توانید روی یک ژانر ضربه بزنید تا داغ‌ترین موسیقی را کاوش کنید یا از نوار جستجو برای یافتن آهنگ‌ها، هنرمندان و آلبوم‌ها استفاده کنید. وقتی آهنگی را باز می کنید، متوجه SoundHound خواهید شد پخش کننده موسیقی خودش را دارد.

پس از تگ کردن یک آهنگ، می توانید آن را خریداری کنید، آن را به علاقه مندی های خود اضافه کنید، اشعار آن را بخوانید یا ببینید از کدام آلبوم است.

جالب اینجاست که SoundHound همچنین از آواز خواندن یا زمزمه کردن موسیقی برای شناسایی آن پشتیبانی می کند. SoundHound توسط تبلیغات پشتیبانی می شود و اگر می خواهید آنها را حذف کنید، باید به SoundHound Infinite ارتقا دهید.

کاربرد نابغه

نابغه صفحه اصلی درهم‌تر از رقبای متمرکزتر خود دارد، اما برای شناسایی سریع آهنگ‌ها نیز مفید است. فقط دکمه شناسایی کنید را فشار دهید نابغه تمام تلاش خود را بکنید تا نام آهنگ را همراه با جزئیات آلبوم، هنرمند و اشعار فهرست کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد ویدیوهای یوتیوب و آهنگ های دیگر در همان آلبوم دریافت خواهید کرد.

این برنامه علاوه بر شناسایی آهنگ، فید اخبار و مقالات مرتبط با موسیقی و همچنین ویدیوهایی را ارائه می دهد که شامل آخرین اخبار موسیقی، مصاحبه ها و ویژگی ها می شود. رویکرد همهجانبه تر برنامه ممکن است برای کسی که فقط به دنبال یافتن آنچه در حال پخش است مناسب نباشد. اما محتوای اضافی نابغه افزودنی خوبی است برای دوستداران موسیقی تبدیل شده است.

بهترین برنامه های تشخیص آهنگ اندروید

دستیار گوگل

می‌توانید از دستیار Google خود بخواهید آهنگ‌هایی را که در اطراف شما پخش می‌شوند شناسایی کند. فقط لازم است که Google Assistant قبلاً در دستگاه شما فعال باشد. دستیار گوگل فقط می تواند آهنگ هایی را تشخیص دهد که دارای متن هستند.

در تلفن، دکمه صفحه اصلی را لمس کرده و نگه دارید یا بپرسید هی گوگل این آهنگ چیست؟. اکنون باید به آن اجازه دهید به موسیقی شما گوش دهد. می توانید آهنگ را پخش کنید یا زمزمه کنید و ملودی یک آهنگ را بخوانید.

اگر آهنگ در حال پخش است، Google Assistant نام آهنگ را تعیین می کند. می‌توانید آهنگ را به اشتراک بگذارید، ویدیوی آن را در YouTube تماشا کنید، یا آن را به فهرست پخش YouTube Music اضافه کنید.

اگر آهنگی را زمزمه می‌کنید یا می‌خوانید، دستیار Google گزینه‌هایی را شناسایی می‌کند که احتمالاً با آن مطابقت دارند. سپس می توانید یکی از آنها را برای مشاهده صفحه نتایج جستجو و گوش دادن به آهنگ، خواندن اشعار یا تماشای موزیک ویدیو انتخاب کنید.

برنامه گوگل

استفاده از این برنامه به سادگی استفاده از Google Assistant است. در اکتبر 2020 ویژگی گوگل هوم برای جستجو همچنین در برنامه و ویجت گوگل معرفی شده است. هوم برای جستجو این برنامه مانند هر برنامه موسیقی دیگری است و استفاده از آن بسیار آسان است. به اندازه کافی

مقاله مرتبط:

موسیقی مورد نظرتان را زمزمه کنید تا گوگل آن را پیدا کند. کاربران اپل می توانند از این ویژگی به زبان انگلیسی استفاده کنند، در حالی که کاربران اندروید می توانند آهنگ ها را به چندین زبان مختلف جستجو کنند.

با استفاده از ورودی زمزمه شده شما، الگوریتم جستجوی Google آهنگ های احتمالی را که به آهنگ های شما نزدیک تر هستند را شناسایی می کند و نتایج را برای انتخاب شما ارائه می دهد. نتایج شامل اطلاعات هنرمند و آهنگ، نماهنگ‌های مرتبط، کاور، اشعار و تجزیه و تحلیل آهنگ است. نگران کیفیت هوم خود نباشید. لازم نیست کامل باشد، فقط باید متمایز و به اندازه کافی واضح باشد. نحوه استفاده از برنامه گوگل برای تشخیص آهنگ ها به شرح زیر است:

  • برنامه Google یا ویجت جستجوی Google را در تلفن خود باز کنید و روی دکمه میکروفون ضربه بزنید.
  • قبل از زمزمه کردن آهنگ به مدت 10-15 ثانیه، دکمه را فشار دهید یک آهنگ را جستجو کنید تماس بگیرید یا بپرسید ?این آهنگ چیه.

بالا تشخیص موسیقی Beatfind

اپلیکیشن Beatfind Music Recognition

تشخیص موسیقی Beatfind اپلیکیشنی برای شناسایی آهنگ هایی است که ACRCloud آن را پشتیبانی می کند. برنامه به آهنگ در حال پخش گوش می دهد و به شما می گوید که چیست. سپس می تواند شما را به یک ویدیوی YouTube از آن، پیوندی به آن در Spotify یا دیزر و یک پیش نمایش به شما نشان می دهد تا مطمئن شوید آهنگ مناسب را پیدا کرده است. UI بسیار عادی است و چیز خاصی برای گفتن ندارد. اما استفاده از آن ساده و موثر است.

BeatFind همچنین دارای یک حالت مهمانی است که با فلاش دوربین شما کار می کند. تب History به شما امکان می دهد آهنگ های قبلی را که شناسایی کرده اید جستجو کنید. این برنامه از تبلیغات پشتیبانی می‌کند، بنابراین تبلیغات ویدیویی را در بین آهنگ‌های شناسایی دریافت خواهید کرد.

این برنامه یک ویژوالایزر نیز دارد. این برنامه کاملا رایگان یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران اندروید است.

بهترین برنامه های تشخیص آهنگ iOS

سیری

اگر از کاربران آیفون هستید، می‌توانید از سیری برای شناسایی آهنگ‌ها استفاده کنید. وقتی یک آهنگ خوب می شنوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیری را روشن کنید و بپرسید چه آهنگی در حال پخش است؟ و بگذارید سیری بقیه کارها را انجام دهد. می‌توانید روی آهنگ در نتایج ضربه بزنید تا آن را در Apple Music نیز ببینید. استفاده از سیری شاید بهترین و ساده ترین راه برای شناسایی آهنگ ها در آیفون باشد. سیری رایگان و بدون دردسر برای آیفون شما آماده است.

سایت آنلاین تشخیص آهنگ

وب سایت AHA Music

وب سایت AHA Music برای تشخیص آهنگ

فقط به وب سایت AHA Music بروید و انتخاب کنید که آیا می خواهید موسیقی در حال پخش را شناسایی کنید یا آهنگی را زمزمه کنید.

افزونه AHA Music Chrome همچنین آهنگ‌هایی را که در مرورگر شما پخش می‌شوند با Spotify، Deezer، فایل‌های ویدیویی و صوتی و پیوندهای پخش YouTube شناسایی می‌کند.

وب سایت Midomi

وب سایت Midomi برای تشخیص آهنگ

میدومی نه تنها برای شناسایی آهنگ های ناشناخته مفید است، بلکه یک وب سایت جامعه محور است که کاربران می توانند به آن متصل شوند. این سرویس دارای یک فروشگاه موسیقی دیجیتال با بیش از 2 میلیون آهنگ است. Midomi از نمونه‌گیری صوتی استفاده می‌کند که می‌تواند برای شناسایی آهنگی که در ذهن دارید مفید باشد. آهنگ را بخوانید، زمزمه کنید یا حتی سوت بزنید. استفاده از وب سایت Midomi آسان است و تنها چیزی که نیاز دارید یک میکروفون است. این گزینه زمانی مفید است که نمی توانید از برنامه های تشخیص موسیقی برای نمونه برداری همزمان یک آهنگ استفاده کنید.

***

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از کدام برنامه ها برای تشخیص موسیقی استفاده می کنید؟ به نظر شما بهترین برنامه های تشخیص آهنگ کدامند؟ نظر خود را با ما و کاربران تیرازیس فایل در میان بگذارید.