بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی


بهترین برنامه های یادگیری زبان آلمانی فقط کلمات و قوانین را به سمت شما نمی اندازند به این امید که آنها را به خاطر بسپارید. بلکه یادگیری آلمانی را به تجربه ای جالب برای شما تبدیل می کنند.

در ادامه لیستی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان آلمانی را معرفی کرده ایم. فرقی نمی کند که یک دانش آموز جدی باشید، یا یک زبان آموز معمولی یا فقط قصد سفر به آلمان را دارید، با این اپلیکیشن ها می توانید تجربه بسیار خوبی در یادگیری آلمانی داشته باشید.

برنامه قطره

بهترین گزینه برای ساخت بانک واژگان آلمانی

Drops یک برنامه یادگیری بصری است که بر آموزش واژگان تمرکز دارد. شما باید هر کلمه را با تصویر آن مطابقت دهید و آن را به روشی سرگرم کننده و منظم برای یادگیری تبدیل کنید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که یادگیری بصری را مفیدتر از روش های دیگر می دانند، خواهید دید که به خاطر سپردن واژگان با Drops چقدر آسان است.

نسخه رایگان اپلیکیشن به مدت 5 دقیقه در روز، ملزومات واژگان آلمانی را به صورت جذاب و جامع به شما آموزش می دهد.

جلسات آموزشی ماهیتی شبیه به بازی دارند و از شما می خواهند که پاسخ ها را بکشید و رها کنید و روی صفحه ضربه بزنید.

واژگان شامل دسته های مختلفی است که به موضوعاتی مانند غذا، رنگ ها، اعضای خانواده، ملیت ها و موارد دیگر می پردازد.

برنامه Babbel

بهترین گزینه برای زبان آموزان مصمم

Babbel یک برنامه حرفه ای تر است، مناسب برای زبان آموزان جاه طلب و جدی که به رنگ ها و ترفندهای سایر برنامه های یادگیری زبان علاقه ندارند. این برنامه واژگان و عبارات را از طریق ترکیبی از فایل های صوتی، تصاویر و متن آموزش می دهد. سپس از شما می خواهد که کلمات انگلیسی را با معادل های آلمانی آنها مطابقت دهید و آنچه را که تازه یاد گرفته اید بنویسید.

هر درس حاوی یک دیالوگ است که در آن باید جاهای خالی را پر کنید. این برنامه می تواند تشخیص گفتار را انجام دهد تا به شما در تمرین تلفظ کمک کند.

قبل از شروع دوره، بابل یک آزمون تعیین سطح می گیرد تا شما را در دوره صحیح قرار دهد. شما می توانید تمام جنبه های یادگیری آلمانی را با یک مربی گفتگو و تمرین تشخیص گفتار و یادآوری های روزانه برای مطالعه 5-60 دقیقه ای سفارشی کنید.

برای زبان آموزان پیشرفته تر، این برنامه یک دوره کامل آلمانی تجاری را ارائه می دهد و آن را به بهترین برنامه برای آلمانی پیشرفته تبدیل می کند.

Babbel شامل یک درس رایگان است. برای باز کردن قفل دروس بیشتر باید مشترک شوید.

اپلیکیشن Busuu

بهترین برنامه جامع یادگیری زبان آلمانی

جنبه اجتماعی Busuu برای کسانی که دوست دارند با مردم ارتباط برقرار کنند و در عین حال علایق خود را دنبال می کنند، ارزش بررسی دارد.

دوره های این برنامه بر اساس چارچوب CEFR است و تمام زمینه های یادگیری زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن) را پوشش می دهد.

این برنامه با تمرین هایی که از مکالمه واقعی پشتیبانی می کند، زبان آموزان آلمانی را به تسلط بیشتر نزدیک می کند. قبل از شروع تمرینات می توانید سطح خود را با یک تست 10 دقیقه ای ارزیابی کنید. Busuu یک برنامه جدی برای یادگیری آلمانی است. بنابراین به طور قابل پیش بینی، شامل بازی های سرگرم کننده زیادی برای حفظ انگیزه شما نخواهد شد.

نسخه اصلی Busuu که زبان آموز آلمانی می تواند از طریق اپلیکیشن به آن دسترسی داشته باشد، رایگان است.

نسخه Premium Plus یک برنامه مطالعه شخصی برای یادگیری 5-20 دقیقه در روز در اختیار زبان آموز قرار می دهد. بیش از 100 میلیون زبان آموز در سراسر جهان از Busuu استفاده می کنند تا تمرین نوشتاری و گفتاری خود را فوراً توسط یک زبان مادری بررسی کنند.

یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه شهر نیویورک نشان می دهد که 22 ساعت مطالعه با Busuu Premium معادل یک ترم کالج است. شاید این دوره کامل آلمانی همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

LanguagePod101

برنامه ای به سبک پادکست با محتوا برای تمام سطوح

مجموعه LanguagePod101 درس‌هایی به سبک پادکست ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد با گوش دادن به محتوای خوب با اهداف روشن، آلمانی را در هر جایی یاد بگیرید.

برخی از درس ها شامل دیالوگ هستند که در آن باید به دو یا چند نفر که آلمانی صحبت می کنند گوش دهید تا کلمات و نکات دستور زبان برجسته شده توسط میزبان را درک کنید. این برنامه همچنین دارای لیست کلمات، فلش کارت و نمایش اسلاید است تا به زبان آموز آلمانی کمک کند پس از گوش دادن به درس ها، واژگان را بهتر یاد بگیرد.

با اشتراک Premium PLUS، می‌توانید یک معلم خصوصی داشته باشید تا به شما بازخورد بدهد و به سؤالات شما پاسخ دهد.

اپلیکیشن Duolingo

بهترین گزینه برای زبان آموزان پر مشغله

با بیش از 500 میلیون کاربر، Duolingo یک انتخاب بسیار محبوب برای زبان آموزان است. سیستم یادگیری ساده و کوتاه آن برای کسانی مناسب است که می خواهند به طور یکپارچه و طبق برنامه خود به مطالعه زبان خود ادامه دهند.

درس های Duolingo کوتاه اما شیرین هستند. ماژول‌های دوره در قالب «درخت» بر اساس سطح و موضوع ارائه می‌شوند، که انتظار می‌رود آن‌ها را به ترتیب خاصی تکمیل کنید. با این حال، اگر بتوانید ارزیابی های کوتاه آنها را پاس کنید، می توانید ماژول های خاصی را آزمایش کنید.

از شما خواسته می شود به سوالات استاندارد چند گزینه ای پاسخ دهید، صحبت کردن با صدای بلند را تمرین کنید یا عبارات را ترجمه کنید.

همچنین یک سیستم “قلب” وجود دارد تا مطمئن شوید که در یادگیری خود عجله ندارید. وقتی تمام قلب ها را با پاسخ های اشتباه در آزمون ها خالی می کنید، باید به عقب برگردید و مطالب را مرور کنید تا قلب هایتان دوباره پر شود و ادامه دهید.

اپلیکیشن Memrise

بهترین برنامه برای تثبیت واژگان آلمانی در طول زمان

مشابه با Drops، Memrise یک مربی عالی واژگان است که حرف های زیادی برای گفتن دارد. در حالی که فلش کارت های رنگارنگ در هسته آموزشی این برنامه قرار دارند، کلیپ های ویدیویی کوتاه نیز مهارت های شنیداری شما را افزایش می دهند. Memrise علاوه بر واژگان تک کلمه ای، عباراتی را نیز به شما آموزش می دهد. شما می توانید سطح مورد نظر خود را از بین 7 سطح مختلف زبان آلمانی انتخاب کنید.

Memrise از سیستمی به نام تکرار فاصله دار استفاده می کند که در آن کلمات و عبارات درست قبل از اینکه مغز شما دوباره آنها را فراموش کند تکرار می شوند. بنابراین حافظه شما به طور سیستماتیک در طول زمان برای به خاطر سپردن کلمات توسعه می یابد.

علاوه بر دوره های تولید شده توسط Memrise، می توانید دوره های تولید شده توسط کاربر را نیز برای بررسی بیشتر موضوعات مورد علاقه خود انتخاب کنید.

برنامه Der Die Das

بهترین گزینه برای یادگیری صفت های آلمانی

Der Die Das یک ابزار پیشرو در یادگیری زبان آلمانی برای آموزش اسم و صفت است.

در زبان آلمانی سه روش برای گفتن صفت وجود دارد که عبارتند از Der، Die و Das. Der Die Das به شما امکان می دهد یک کلمه آلمانی را جستجو کنید و تعریف صحیح حرف را ببینید. این نکات مفید می تواند در لحظاتی که نمی توانید تشخیص دهید که یک اسم مذکر، مونث یا خنثی است، به شما کمک کند.

یکی دیگر از ویژگی های مفید این برنامه دیکشنری است که تقریباً 17000 اسم را تعریف می کند. می توانید اسم هایی را که در یادگیری آنها مشکل دارید در لیستی جمع آوری کنید تا بعدا بررسی شود.

Der Die Das همچنین دارای آزمون های بازی مانند است که می تواند حافظه را برای جنسیت اسم ها و صفت های مرتبط با آنها تقویت کند.

برنامه Seedlang

بهترین گزینه برای تمرین مکالمه آلمانی

Seedlang بر بهبود مهارت های صحبت کردن و شنیدن آلمانی شما تمرکز دارد.

با ویدیوهای دارای سخنرانان بومی و روایت متن، یاد خواهید گرفت. اما شما فقط کلیپ ها را تماشا نمی کنید، بلافاصله پس از گوش دادن به سخنران، آنچه گفته می شود را تکرار می کنید.

هر جمله ویدیوی مخصوص به خود را دارد که با فلش کارت های ویدیویی زبان آلمانی را گام به گام آموزش می دهد. با این برنامه، هر جمله آلمانی را که می شنوید تکرار می کنید یا یک عبارت انگلیسی را به آلمانی ترجمه می کنید.

پس از ارسال تلاش برای سخنرانی، می‌توانید آن را با صدای اصلی مقایسه کنید و ببینید دقیقاً کجا ممکن است اشتباه کرده باشید.

Seedlang یک تفکیک کامل از هر کلمه را تا دستور زبان آن ارائه می دهد. اگر احساس می کنید گیر کرده اید، یک دکمه I’m Stuck وجود دارد که به شما امکان می دهد برای ترجمه فوری روی کلمه ای که متوجه نمی شوید کلیک کنید.

اپلیکیشن MindSnacks

بهترین برنامه برای زبان آموزان جوان

MindSnacks به شما این امکان را می دهد که با کمک بازی های رنگارنگ و متفاوت آلمانی را تمرین کنید.

هر بازی حول یک موضوع خاص مانند خانواده، غذا یا مدرسه متمرکز است. قبل از بازی، لیستی از واژگان برای تمرین به شما داده می شود و بازی ها به عنوان یک آزمون برای تقویت بیشتر دانش شما عمل می کنند.

به عنوان مثال، در یک بازی به نام Swell، یک کلمه انگلیسی روی صفحه فلش می شود که دو گزینه برای معادل آلمانی آن در نظر گرفته شده است. در پس زمینه یک ماهی در آب است که به عنوان یک تایمر عمل می کند. قبل از اینکه آب تمام شود و ماهی بمیرد باید پاسخ صحیح را انتخاب کنید.

MindSnacks آنقدر خوب طراحی شده است که گاهی اوقات به نظر می رسد یک بازی است که در کنار آن در حال یادگیری زبان آلمانی هستید.

اپلیکیشن های ایرانی برای یادگیری زبان آلمانی

اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید، تنها راه شما استفاده از اپلیکیشن های فارسی برای یادگیری زبان آلمانی است. در ادامه دو اپلیکیشن ایرانی برای یادگیری زبان آلمانی را معرفی کرده ایم.

برنامه زبان چرب

اپلیکیشن چرب زبان یکی از معروف ترین اپلیکیشن های آموزش زبان برای فارسی زبانان است.

این اپلیکیشن با آموزش مکالمات و گرامر به روش زبان مادری، آموزش تصویری، آموزش لغات و اصطلاحات بسیار مهم و کاربردی سعی در تقویت حافظه در حین یادگیری زبان آلمانی دارد.

تمرکز بر مهارت های کلیدی مکالمه و شنیداری یکی از ویژگی های دیگر زبان روان است.

برای یادگیری پایدار می توانید فایل های تمرینی را در کنار هر درس تکمیل کنید.

کاربرد زبان یاد بگیر

Learn Language (b-amooz) یک برنامه تخصصی برای یادگیری زبان های مختلف از جمله آلمانی است که دارای حجم شگفت انگیزی از محتوای طبقه بندی شده برای یادگیری زبان است. این برنامه شامل 4 بخش آموزشی برای یادگیری هرچه موثرتر است. بخش واژه آموز، بخش خواندن و شنیدن، بخش الفبا و تلفظ و دیکشنری آفلاین.

در نسخه رایگان برنامه امکان بررسی تمامی لغات، ضرب المثل ها و عبارات کاربر برنامه، دسترسی به اطلاعات اضافی واژگان مانند اطلاعات گرامری، دسترسی به متن تمامی داستان ها و گفتگوهای ارائه شده در قسمت خواندن و شنیدن وجود دارد. . همچنین می توانید به طور کامل از فرهنگ لغت آموزشی برنامه استفاده کنید و دسترسی محدودی به بخش گرامر و الفبای برنامه داشته باشید.

سوالات متداول تیرازیس فایل

 • آیا می توانم به خودم آلمانی یاد بدهم؟

  زبان آلمانی نزدیک به انگلیسی است. آنها در یک خانواده زبانی به نام زبان های ژرمنی غربی هستند. این دو زبان کلمات مشترک، ساختار جمله و الفبای مشترک بسیار مشابهی دارند. بنابراین اگر از قبل انگلیسی می دانید، یادگیری آلمانی چندان دشوار نخواهد بود. از اپلیکیشن های معرفی شده در این مقاله کمک بگیرید.

 • یادگیری آلمانی چقدر طول می کشد؟

  اگر می خواهید یک زبان خارجی یاد بگیرید، به نظم و انضباط نیاز دارید. زمان مورد نیاز برای تسلط بر زبان آلمانی بسته به علاقه، انگیزه و رویکرد شما می تواند متفاوت باشد.

  برای تسلط بر این زبان به طور متوسط ​​36 هفته و در مجموع 900 ساعت کلاس زمان لازم است.

 • برای یادگیری آلمانی از چه برنامه های دیگری می توانم استفاده کنم؟

  برنامه های معرفی شده در این مقاله به اندازه کافی خوب هستند، اما هنوز برنامه های دیگری وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید:

  سنگ روزتا

  آنکی

  روان، سلیس

  پشت سر هم

  لینگبه

  HELLOTALK

  آلمانی Mondly