بهبود قابل توجهی عملکرد پردازنده های سامسونگ پس از ادعای سرقت اسرار تجاری TSMC


رسانه های کره ای مدعی کارایی تولید هستند پردازنده های سه نانومتری TSMC به حداکثر 63 درصد رسیده اند و قیمت این پردازنده ها در مقایسه با پردازنده های چهار نانومتری دو برابر شده است. اپل 100 درصد از ظرفیت تولید لیتوگرافی 3 نانومتری نسل اول TSMC را رزرو کرده است، اما در آینده شرکت های دیگر نیز از این لیتوگرافی استفاده خواهند کرد.

به عنوان یکی افشاگر توییتر او می گوید، راندمان تولید پردازنده های 4 نانومتری سامسونگ و TSMC تقریباً یکسان است، اما احتمالاً TSMC هنوز در لیتوگرافی 3 نانومتری راندمان بهتری دارد.

شباهت راندمان تولید سامسونگ و TSMC در لیتوگرافی 4 نانومتری یک اتفاق بسیار مهم برای این شرکت کره ای است. خط تولید سامسونگ به راندمان پایین معروف است و همین امر باعث شده تا شرکت هایی مانند انویدیا و حتی کوالکام تا حد زیادی از سامسونگ فاصله بگیرند و به سمت TSMC بروند.

در اواخر مارس سال گذشته، ادعا شد که سامسونگ برای افزایش کارایی لیتوگرافی 4 نانومتری، به سراغ تامین کنندگان TSMC رفته و روش افزایش کارایی آنها را دزدیده است.

منابع آگاه می گویند که سامسونگ راندمان تولید نسل جدید پردازنده های خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است. تخمین زده می شود که راندمان TSMC حدود 80٪ و بازده سامسونگ حداقل 70٪ است.