بمب خبری در آستانه انفجار; کوالکام معماری لوگو را کنار می گذارد؟


اسنپدراگون 8 نسل 3 تراشه پرچمدار کوالکام برای گوشی های 2024 است که احتمالا اواخر امسال معرفی خواهد شد. مانند سایر مدل‌های اسنپدراگون، این تراشه بر اساس معماری محبوب ARM ساخته خواهد شد، اما یک افشاگر در چین می‌گوید که اسنپدراگون 8 نسل 4 به معماری جدید (هسته‌های Orion) خواهد رفت.

به احتمال زیاد، پیکربندی هسته های CPU در اسنپدراگون 8 نسل 4 مشابه پردازنده های سری A اپل خواهد بود. به گفته یکی از افشاگران شبکه اجتماعی Weibo، پردازنده کوالکام مورد نظر دارای 6 هسته کم مصرف است و از دو هسته قدرتمند بهره می برد.

کنار گذاشتن هسته اسنپدراگون 8 نسل 4 و دیگر هسته های پرچمدار در اسنپدراگون 8 نسل 4 به کوالکام کمک می کند تا پردازنده ای برای رقابت بهتر با اپل تنها با دو هسته قدرتمند بسازد. یکی از مزیت های اپل نسبت به رقبای خود، هسته های قدرتمند است. پردازنده های اپل همیشه در پردازش تک هسته ای عالی هستند.

ترکیب دو هسته پرمصرف با 6 هسته کم مصرف منجر به تولید پردازنده ای می شود که در مواقع ضروری قدرت فوق العاده ای دارد و در شرایط عادی انرژی کمی مصرف می کند تا شارژدهی بی نقصی برای گوشی فراهم کند. احتمالا اسنپدراگون 8 نسل 4 با لیتوگرافی N3E (کلاس 3 نانومتری) تولید خواهد شد.