بعید است که حسگر اثر انگشت گلکسی اس 23 اولترا نسبت به اس 22 اولترا پیشرفتی داشته باشد.


افشاگر معروف Ice Universe عکسی از محافظ صفحه نمایش Galaxy S23 Ultra را به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد انحنای لبه ها کاهش یافته است. اما ابعاد حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز بدون تغییر باقی مانده است. بنابراین به احتمال زیاد کره ای ها در پرچمدار جدید خود از حسگر مشابه S22 Ultra استفاده خواهند کرد.

استفاده از حسگر اثر انگشت مشابه Galaxy S22 Ultra به خودی خود چیز بدی نیست. زیرا این دستگاه از سنسور اولتراسونیک سه بعدی نسل دوم کوالکام استفاده می کند که تصویری سه بعدی از انگشت کاربر برای احراز هویت می گیرد. البته در برخی گزارش های قبلی، شایعاتی در مورد استفاده از سنسور اولتراسونیک نسل سوم کوالکام که قبلا در iQOO 9 استفاده شده بود، منتشر شده بود. به نظر می رسد سامسونگ با هدف کاهش هزینه های ساخت S23 Ultra، بار دیگر تصمیم گرفته از نسل دوم سنسور مذکور استفاده کند.

مقایسه محافظ صفحه نمایش Galaxy S22 Ultra در مقابل Galaxy S23 Ultra

مقاله مرتبط:

مقایسه ابعاد محل حسگر اثر انگشت گلکسی اس 22 اولترا با اس 23 اولترا نشان می دهد که این مکان یکسان است. طبق NotebookCheck، مساحت سنسور اولتراسونیک نسل دوم کوالکام 8×8 میلی‌متر (64 میلی‌متر مربع) است، بنابراین بسیار کوچک‌تر از نسل سوم 30×20 میلی‌متر (600 میلی‌متر مربع) است. نسخه سوم سنسور با استفاده از سطح وسیع تری امکان احراز هویت با استفاده از دو انگشت را فراهم می کند. این احتمال وجود دارد که سامسونگ از فناوری جدید کوالکام استفاده نکند. با این حال می توان تصور کرد که غول فناوری کره جنوبی برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمد خود در نسل بعدی پرچمداران خود چنین تصمیماتی اتخاذ کند.