بزرگترین شکست های فنی سال 2022


با آغاز سال 2022 و فرا رسیدن دوران پس از کرونا، صنعت فناوری به موفقیت های بی سابقه ای دست یافت. به گونه ای که ارزش سهام شرکت های فناور به شدت افزایش یافت و حجم زیادی از سرمایه گذاران جدید از سراسر جهان به سمت ارزهای دیجیتال هجوم آوردند. به نظر می‌رسید که سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی مانند NFT و IPO راحت‌تر از همیشه سود ببرند. اما ناگهان واقعیت دوباره جنبه تلخ خود را نشان داد و اوضاع کمی به هم ریخت.

پس از حمایت بی سابقه دولت آمریکا از حمایت از اقتصاد این کشور در اوج اپیدمی کرونا، تورم شروع به کاهش کرد و بانک مرکزی در پاسخ به آن نرخ بهره را افزایش داد. با این اقدام، دسترسی آسان به اعتبارات نقدی برای شرکت های تشنه پول از بین رفت و مشتریان نیز سعی کردند مخارج خود را کنترل کنند و ارزش سهام به سطوح معقول تری رسید. همین عوامل بسیاری از شرکت های فناوری بزرگ و میلیارد دلاری را با زیان های هنگفت مواجه کردند. شرکت هایی که همین یک یا دو سال پیش دست نیافتنی بودند.

البته نمی توان همه شکست های بزرگ فناوری امسال را به عوامل اقتصادی خارجی نسبت داد. سقوط اخیر برخی از بزرگترین ارزهای دیجیتال اثرات غیرمستقیم بر دیگر بازیگران فناوری داشته است. زیرا ارتباط بین بسیاری از صرافی ها و صندوق ها بیش از آن چیزی بود که مشتریان فکر می کردند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2022، slashgear بزرگترین شکست های شرکت فناوری سال را که در تیرازیس فایل پوشش می دهیم، بررسی کرده است.

FTX