بزرگترین ایردراپ کریپتو؛ کاربران نوروز را با Arbitrum Token Airdrop (ARB) آغاز خواهند کرد!


Arbitrum یکی از بزرگترین پروژه های لایه 2 برای حل مشکل مقیاس پذیری اتریوم است و در نهایت قصد دارد بخشی از توکن های خود به نام ARB را در میان جامعه کاربران به اشتراک بگذارد.

بنیاد آربیتروم اعلام کرد که توکن ARB در روز پنجشنبه، 23 مارس بین اعضای جامعه خود توزیع خواهد شد. توکن ARB نشان دهنده تبدیل رسمی آربیتروم به یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) است، که به این معنی است که دارندگان آن می توانند در تصمیم گیری های مهم آربیتروم شرکت کنند. One و Arbitrum Nova; شبکه هایی که به اعضای این پروژه اجازه می دهند تا تراکنش های خود را با سرعت بالاتر و البته با هزینه کمتر انجام دهند. بلاک چین اتریوم را انجام دهید.

بنیاد آربیتروم در بیانیه‌ای گفت: «سازمان غیرمتمرکز مستقل آربیتروم قدرت کنترل تصمیم‌های کلیدی را در سطح پروتکل اصلی فراهم می‌کند، به این معنی که کاربران می‌توانند در نحوه ارتقای فناوری و نحوه کسب درآمد از اکوسیستم نقش داشته باشند».

بنیاد آربیتروم تصمیم گرفت تعداد نسبتاً زیادی از توکن‌های خود را به سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان اصلی (44 درصد) اعطا کند و خالق پروژه، Offchain Labs، جایگزینی توکن ARB را به عنوان راهی برای غیرمتمرکزتر کردن بلاک چین مطرح می‌کند.

استیون گلدفدرمدیر عامل شرکت Offchain Labs به CoinDesk گفت: “مهیج ترین بخش برای من تمرکززدایی است و Offchain Labs هیچ کنترلی بر آینده این پروژه نخواهد داشت.” ما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات عمل خواهیم کرد و اگر DAO از ما بخواهد نرم افزار بسازیم، این کار را انجام خواهیم داد.”

Arbitrom برای تعیین کاربران واجد شرایط برای دریافت توکن های ARB با شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری Nansen شریک شده است. مطابق با پر طلا، تعداد تراکنش هایی که کاربران انجام داده اند، تعداد برنامه هایی که استفاده کرده اند و مدت زمان استفاده از این برنامه ها پیش نیاز دریافت ایردراپ بعدی می باشد. او می گوید که از Arbitrum One و Arbitrum Nitro برای تعیین صلاحیت کاربران استفاده می شود.

کاربران آربیتروم می توانند از وب سایت بازدید کنند gov.arbitrum.foundation، واجد شرایط بودن خود را برای ایردراپ بعدی این پروژه بررسی کنید. به کاربران توصیه می شود هنگام بررسی این موضوع بسیار مراقب باشند زیرا کلاهبرداران اغلب از رویدادهای airdrop برای فریب دادن افراد از طریق وب سایت ها استفاده می کنند. از فیشینگ سوء استفاده می شود.

تعداد کل توکن های ARB برابر با 10 میلیارد واحد خواهد بود. انجمن این بنیاد 56 درصد از توکن ها را تحت کنترل خود خواهد داشت و 11.5 درصد از آنها از طریق airdrop در اختیار کاربران واجد شرایط قرار می گیرد. 1.1 درصد از توکن های این بنیاد به سازمان های غیرمتمرکز مستقلی که در اکوسیستم آن فعالیت می کنند، اختصاص می یابد. توکن های باقیمانده نیز در خزانه داری نگهداری می شوند و کنترل آن بر عهده داوری DAO خواهد بود.

44 درصد از توکن های نگهداری شده توسط Arbitrum به سرمایه گذاران و کارمندان Offchain Labs تعلق می گیرد. مدیرعامل این شرکت می‌گوید توکن‌های ARB مشمول یک دوره قفل و زمان‌بندی واگذاری خواهند بود.

برخلاف اتر (ETH) که برای پرداخت هزینه های اتریوم و آربیتروم استفاده می شود، توکن های ARB فقط برای کنترل پروتکل بنیاد در نظر گرفته شده اند. فرآیند مدیریت DAO Arbitrum نیز به صورت خودکار اجرا خواهد شد، به این معنی که از رای کاربران می توان برای تغییر مستقیم کدهای اصلی پروژه استفاده کرد.

تغییر کدهای داوری اصلی به زمان نیاز دارد زیرا نیاز به بازرسی و ملاحظات امنیتی دارند. البته یک شورای امنیتی 12 نفره تحت مدیریت Arbitrum One امکان رفع سریعتر مشکلات را خواهد داشت.

معرفی ARB همزمان با راه اندازی Arbitrom One است. پروژه ای که به برنامه ها و پروتکل های شخص ثالث اجازه می دهد تا پروژه های لایه 3 جدیدی را بر اساس زیرساخت کم هزینه Arbitrum ایجاد کنند.