برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش های الکترونیکی در شبکه همراه اول


به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، دومین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش های الکترونیکی و اولین دوره مسابقات ورزش الکترونیک همراه اول در رشته های انتخابی بازی های جهانی رومانی و بازی های آسیایی کشور چین با حمایت و همکاری اپراتور تلفن همراه اول برگزار می شود.

در این دوره از مسابقات ورزش الکترونیک که با سه بازی Efootball، Fifa و PUBG برگزار می شود، در مجموع بیش از 200 میلیون تومان به نفرات برتر جایزه تعلق می گیرد.

مهلت ثبت نام برای شرکت در این رویداد ملی تا روز جمعه 21 اسفند 1301 از طریق سایت elightra.ir/mciesport می باشد. مرحله مقدماتی مسابقات طی روزهای ۲۲ تا ۲۶ اسفند ماه سال جاری در دو رشته Efootball 2023 و Fifa 2023 به صورت حضوری و مسابقات بازی موبایل PUBG به صورت آنلاین در همین بازه زمانی و زیر نظر برگزار می شود. فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا

دیدارهای جمع بندی و پایانی هر سه بازی در روزهای هجدهم و نوزدهم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

لازم به ذکر است که ورزش الکترونیک (eSports) یک تورنمنت سازمان یافته است که در آن افراد یا تیم های چند نفره با استفاده از بازی های ویدئویی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

امروزه ورزش الکترونیک به عنوان یکی از رشته های ورزشی در دنیا شناخته می شود و مسابقات معتبر ملی و بین المللی در این رشته برگزار می شود.

با توجه به اهمیت برخی پارامترهای اینترنتی از جمله پایداری، سرعت و پینگ برای اجرای مسابقات آنلاین، سحاب آل به عنوان رکورددار سرعت اینترنت ایران، بستر مناسبی را برای برگزاری هر چه بهتر این مسابقات فراهم کرده است.