بروز دیابت در جوانان در دهه های آینده به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت


بر اساس پیش بینی های مدل جدید، احتمال افزایش 700 درصدی تعداد جوانان مبتلا به دیابت نوع 2 در چهار دهه آینده در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. این موضوع منجر به افزایش بار بر دوش گروه های اقلیت خواهد شد.

آخرین داده های منتشر شده در Diabetes Care نشان می دهد که در صورت ادامه روند سریع موارد جدید، تعداد افراد زیر 20 سال مبتلا به دیابت نوع 2 در سال 2060 به 220000 نفر خواهد رسید. در حالی که این تعداد در سال 2017 تنها 28 هزار نفر بوده است. نکته جالب این است که حتی اگر روند تشخیص های جدید ثابت بماند، تعداد مبتلایان به این بیماری تا سال 2060 افزایش 70 درصدی را تجربه خواهند کرد.

بر اساس این داده ها، تعداد بیماران دیابت نوع 1 نیز در این مدت افزایش خواهد یافت. بر این اساس در صورت تشخیص بسیار سریع بیماران، شاهد افزایش 70 درصدی و در غیر این صورت تا سال 2060 افزایش 3 درصدی بیماران خواهیم بود.

این اعداد در واقع نشان دهنده باری است که بر سلامت عمومی ایالات متحده خواهد بود، نه فقط تعداد افراد مبتلا به دیابت. بر اساس پیش بینی ها، این کشور در آینده با مشکلات بهداشتی و هزینه های سنگین مواجه است. زیرا بیماران دیابتی در معرض مشکلاتی مانند نارسایی کلیه، بیماری های قلبی و سکته هستند.

دبرا هاریسرپرست سرپرست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) پنجشنبه گذشته گفت: «تحقیقات جدید باید زنگ خطری برای همه ما باشد». پیش‌بینی‌ها بر اساس داده‌های مطالعه «جستجوی دیابت در جوانان» است و تأمین مالی این مطالعات نیز بر عهده CDC است.

به گزارش دولت نیوز، CDC معتقد است که روند رو به افزایش دیابت نوع 2 به دلیل افزایش چاقی کودکان و دیابت مادران است و این عوامل خطر ابتلا به این بیماری را در جوانان افزایش می دهد. پیش بینی ها نشان می دهد که اقلیت های نژادی و قومی آمریکا بیشترین بار این افزایش را متحمل خواهند شد. بر این اساس، بیشترین شیوع دیابت نوع 2 در میان جوانان سیاه پوست غیر بومی آمریکای لاتین مشاهده خواهد شد.

مقالات مرتبط

این یافته ها در حالی به دست آمده است که مطالعات گذشته تفاوت روش های درمانی و مراقبتی را برای بیماران دیابتی از نژادهای مختلف تایید کرده است. تفاوت در توانایی کنترل قند خون هنگام مصرف انسولین و استفاده از پمپ های انسولین از جمله نکاتی است که در این مطالعات به آن اشاره شده است.

راستی که ونکات نارایانمدیر اجرایی مرکز تحقیقات جهانی دیابت Emory، این پیامدها بسیار جدی هستند. زیرا طبق تحقیقات، جوانان مبتلا به دیابت در مقایسه با افرادی که در بزرگسالی به این بیماری مبتلا می شوند، بیشتر در معرض شکست روش های درمانی یا گرفتن نتایج بسیار ضعیف هستند.

نارایان در مطالعه اخیر شرکت نکرد. اما سال ها پیش، به راه اندازی مطالعات SEARCH کمک کرده است. به گفته وی، دیابت به ویژه دیابت نوع 2 در جوانان بسیار جدی تر از دیابت در سالمندان است.