بروز اختلالات شدید در اینترنت


از بعدازظهر امروز اختلالات شدیدی در اینترنت کشور مشاهده شد و در نتیجه دسترسی به پلتفرم های داخلی، برخی وب سایت ها، سرویس ها، اپلیکیشن ها و پیام رسان های ایرانی برای برخی کاربران با مشکل مواجه شد و اتصال به این پلتفرم ها غیرممکن شد.

ابراروان علت این مشکل را ناپایداری شبکه برق منطقه پیام و مشکل سوخت گیری دیتاسنتر این شرکت در صبحگاه اعلام کرد که موجب قطعی اینترنت شد. به گزارش ابراروان، این اختلال تا ساعت 24 امشب 27 آذرماه ادامه خواهد داشت.

علاوه بر این گفته می شود که بروز اختلال در سایت مرکز تبادل داده های ترافیکی تهران یکی دیگر از دلایل بروز اختلال در اینترنت کشور و محدودیت دسترسی به شبکه اینترنت است. به گفته مدیر عامل زیرساخت، این مرکز نیز شامگاه گذشته (5 دی ماه) از ساعت 17 تا 19 با اختلال دو ساعته مواجه شد.

شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به اختلال در اینترنت کشور واکنش کوتاهی نشان داد و علت آن را مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه عنوان کرد. در متن منتشر شده در سایت این شرکت آمده است: به دلیل مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود، از صبر و شکیبایی شما تا رفع مشکل سپاسگزاریم. “