برندگان مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک


پس از آنچه که نشنال جئوگرافیک آن را “فرآیند دقت لازم” می نامد که توسط تیمی از سردبیران نشنال جئوگرافیک انجام شد، “رقص عقاب ها” توسط Karthik Subramaniam (Karthik Subramaniam) به عنوان عکس برنده جایزه بزرگ معرفی شد. Karthik یک مهندس نرم افزار است که به عنوان یک سرگرمی به عکاسی روی آورده است. در پناهگاه عقاب طاس در آلاسکا، او عکسی از یک عقاب طاس گرفت که در حال مبارزه برای نشستن بر روی یک نقطه برجسته در یک درخت است.

هر ماه نوامبر، صدها عقاب طاس در منطقه حفاظت شده Chilkat Bald Eagle در نزدیکی Haines، آلاسکا گرد هم می آیند تا با ماهی سالمون جشن بگیرند. کارتیک سوبرامانیام، او دو نوامبر گذشته برای عکاسی از این عقاب ها به چیلکوت رفته بود.

به گفته این مهندس عکاس، مطالعه الگوهای رفتاری عقاب ها به او کمک کرد تا برخی از اقدامات آنها را زودتر پیش بینی کند. برای مثال، هنگامی که یک عقاب ماهی قزل آلا را به نقطه‌ای در خشکی می‌کشد، عقاب‌های دیگر در آن منطقه ناگزیر به آنجا پرواز می‌کنند تا سهم خود را مطالبه کنند. در نتیجه دور از انتظار نیست که هرج و مرج شکل بگیرد.

به نظر می رسد عقاب ها نقاط مورد علاقه خود را دارند، بنابراین زمانی که عقاب دیگری سعی می کند آن نقطه را اشغال کند، معمولاً غوغایی به پا می شود. عکس برنده حاصل یکی از این هیاهوهاست.

عکس برنده جایزه بزرگ

  • Karthik Subramaniam