برنامه FIFA Player برای بررسی عملکرد بازیکن


فیفا برنامه FIFA Player را بر اساس ورودی بازیکنان حرفه ای با همکاری FIFPRO، نماینده جهانی فوتبالیست های حرفه ای توسعه داد. این برنامه به هر بازیکن این فرصت را می دهد تا در مدت کوتاهی پس از هر مسابقه به داده های عملکرد بازیکن خود دسترسی داشته باشد. یکی از اهداف چشم انداز 2020-2023 فیفا استفاده از فناوری برای بهترین خدمت به فوتبال، بازیکنان و بازی است. فیفا اطلاعات شخصی بازیکنان را اینگونه پردازش می کند.

برای اولین بار بازیکنان حاضر در جام جهانی 2022 قطر می توانند از طریق اپلیکیشن FIFA Player اطلاعات عملکرد خود را در زمین دریافت کنند.

برنامه FIFA Player اطلاعات عملکرد بازیکنان را بلافاصله پس از هر مسابقه ارائه می دهد. داده های جمع آوری شده شامل معیارهای داده های پیشرفته فوتبال، معیارهای عملکرد فیزیکی و معیارهای هوش پیشرفته فوتبال است.

معیارهای پیشرفته داده فوتبال با استفاده از داده های رویدادهای پیشرفته که توسط تیمی از تحلیلگران آموزش دیده عملکرد فوتبال فیفا گرفته شده و با داده های ردیابی ترکیب شده است، محاسبه می شود. به عنوان مثال، شامل: این که آیا بازیکن برای دریافت توپ پیشنهاد داده یا حرکتی انجام داده است، اینکه آیا پخش توپ توسط بازیکن در نقاط مختلف زمین باعث شکسته شدن یا عدم شکست خط دفاعی حریف شده و فشار بازیکن به حریف. که توپ را در اختیار دارد

معیارهای عملکرد فیزیکی این از طریق یک سیستم ردیابی بسیار دقیق در استادیوم شامل چندین دوربین در اطراف زمین برای حداکثر پوشش بازیکن جمع آوری می شود. معیارها شامل مسافت طی شده در آستانه های مختلف سرعت، تعداد اقدامات بالای 25 کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت است که همه آنها در نقشه های حرارتی نمایش داده می شوند.

اقدامات هوش پیشرفته فوتبال تیم تجزیه و تحلیل عملکرد فوتبال فیفا مجموعه ای از الگوریتم ها و مدل ها را توسعه داده است که به صورت زنده برای یکپارچه سازی داده های رویداد و ردیابی کار می کنند. بنچمارک های جدید راه های خلاقانه و هیجان انگیزی برای تجزیه و تحلیل بازی ارائه می دهند. از جمله فاز بازی، رویدادهای خط شکنی، دریافت موقعیت ها و فشار بر بازیکنی که توپ را در اختیار دارد.

این داده ها با فیلم مسابقه هماهنگ می شوند تا بازیکنان بتوانند تمام لحظات کلیدی عملکرد خود را با جزئیات از زوایای مختلف دوربین تماشا کنند. علاوه بر این، چندین عکس گرفته شده در لحظات کلیدی هر مسابقه در دسترس هر بازیکن خواهد بود. اگر بخواهند می توانند آن را ذخیره یا به اشتراک بگذارند.

برنامه FIFA Player با موفقیت با بازیکنان تیم های مختلف در جام FIFA Arab 2021 آزمایش شد و در کارگاه تیمی اخیر در دوحه به تیم های شرکت کننده در جام جهانی ارائه شد.

یوهانس هولزمولرمدیر فناوری و نوآوری فوتبال فیفا می گوید:

این توسعه مبتنی بر بازیکن مبتنی بر بازخورد مستقیم بازیکنان است و نشان می‌دهد که فیفا چگونه از فناوری برای بهبود تجربه فوتبال برای بازیکنان کلیدی در زمین استفاده می‌کند.

هدف از این فناوری جدید بهبود کیفیت مسابقات است. تمامی 32 تیم شرکت کننده پس از بازی به تجزیه و تحلیل و اطلاعات دسترسی خواهند داشت. تیم فیفا سخت تلاش می کند تا تمام اطلاعات شخصی را ایمن و ایمن نگه دارد.

مطابق با سیمون کولوسیمو، معاون دبیرکل FIFPRO، بازیکنان به وضوح به آنها گفته اند که خواهان دسترسی بیشتر و بهره مندی از جمع آوری داده های خود هستند. همراه با منشور حقوق داده بازیکنان، برنامه FIFA Player یک نتیجه مثبت است که حقوق داده های شخصی را فعال می کند و منبع جدیدی را برای بازیکنان در جام جهانی فوتبال در قطر فراهم می کند. انتظار می‌رود که کار مشترک فیفا و FIFPRO بر روی داده‌های بازیکنان همچنان در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها از جمله سلامت و عملکرد، فناوری درون‌بازی و تجربه روز مسابقه به نفع آن‌ها باشد.

سوالات متداول

بازیکنان چگونه می توانند به برنامه دسترسی داشته باشند؟

بازیکنان پس از ورود به قطر برای جام جهانی 2022 قطر می توانند برای اولین بار به این برنامه دسترسی داشته باشند. هر بازیکن یک کارت بازیکن جداگانه حاوی یک کد QR برای دانلود برنامه FIFA Player دریافت می کند.

بازیکنان چه زمانی می توانند به داده های بازی خود دسترسی داشته باشند؟

تنها چند دقیقه پس از سوت پایان، بازیکنان این فرصت را دارند که به داده‌های عملکرد فردی خود و فیلم‌های ویدئویی مربوطه از مسابقه دسترسی داشته باشند.

آیا تیم ها به داده های رویداد دسترسی دارند؟

تیم ها از طریق پلتفرم داده فوتبال فیفا به مجموعه داده های رویدادهای جمع آوری شده دسترسی دارند. اطلاعات و ویدیوی هر بازی فقط می تواند توسط تیم های شرکت کننده برای تجزیه و تحلیل عملکرد و آماده سازی مسابقه استفاده شود.