برنامه صفحه کلید GBoard احتمالاً مجهز به ابزار هوش مصنوعی متن به تصویر است


امسال گوگل بر روی ارائه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی تمرکز کرده است و سعی دارد با تهدیدات ChatGPT و بینگ جدید مایکروسافت در این زمینه مقابله کند. یکی از این محصولات می تواند ادغام موتور تولید تصویر Imagen در GBoard باشد.

به گزارش Androidauthority، بررسی فایل APK نسخه 12.7.05.507749191 برنامه GBoard نشان می دهد که کدی به نام Imagen Keyboard به آن اضافه شده است. این ویژگی مانند کلیپ بورد و حالت یک دستی در نوار میانبرهای صفحه کلید گوگل نمایش داده می شود.

اگر با Imagen آشنایی ندارید، این ابزار عملکردی شبیه به هوش مصنوعی DALL-E 2 دارد که با دریافت توضیحات متنی، تصویر مورد نظر افراد را تولید می کند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که کاربران نتایج به دست آمده از Imagen را به نمونه عکس های تولید شده با DALL-E 2 ترجیح می دهند.

از طرفی گوگل چت بات Bard را برای رقابت مستقیم با ChatGPT معرفی کرده است. البته غول جستجوی اینترنتی در ارائه هوش مصنوعی جدید خود بسیار محتاطتر از مایکروسافت عمل کرده است. هوش مصنوعی Bard در اولین نمونه پیش نمایش خود پاسخ اشتباهی داد، که به وضوح نشان می دهد که چرا گوگل عجله ای برای انتشار نسخه عمومی چت بات خود ندارد.