برنامه ای که منبع 50 درصد بدافزارهای macOS است


تیم Elastic Security Labs مطالعاتی انجام داده است که نشان می دهد تنها 6.2 درصد بدافزارها به سیستم عامل macOS اپل راه پیدا می کنند.

رایانه های شخصی ویندوزی در حال حاضر ساده ترین هدف برای حملات بدافزار هستند، به طوری که 54 درصد از بدافزارها برای سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت منتشر شده است. با این حال، مک های اپل نیز در برابر بدافزار آسیب پذیر هستند. به نظر می رسد که حدود 50 درصد از کامپیوترهای مک تنها با یک برنامه آلوده شده اند.

چه برنامه ای macOS را آلوده می کند؟

برنامه ای که بیشترین مشکلات مربوط به بدافزار را در مک ها ایجاد کرده است MacKeeper نام دارد. به گزارش فاکس نیوز، این اپلیکیشن برای افزایش امنیت مک در برابر بدافزارها با ابزارهای پاکسازی، امنیت، حفظ حریم خصوصی و عملکرد طراحی شده است. اکنون طبق گزارش Elastic Security Labs، برنامه مذکور دلیل آلوده شدن 48 درصد مک‌ها به بدافزار است.

اگرچه MacKeeper خوش نیت است، اما واقعیت این است که هکرها می توانند به راحتی از آن به عنوان ابزاری برای انتشار بدافزار استفاده کنند زیرا این برنامه از مجوزهای گسترده و دسترسی به فرآیندها و فایل های مختلف استفاده می کند. بنابراین، نگه داشتن MacKeeper در دستگاه شما می تواند خطرناک باشد، بنابراین توصیه می شود در اسرع وقت آن را از رایانه Mac خود حذف کنید.