بررسی iPad Pro M2; یک بدن پیر، یک قلب تپنده و یک دنیا محدودیت


اکتبر 2022 مصادف با رونمایی از جدیدترین نسل آی پد بود. مدل های حرفه ای که اپل در چند سال گذشته با پسوند Pro معرفی می کند. اهالی کوپرتینو علاوه بر آیپد پرو، قلم و کیبورد نیز آماده کرده اند تا با خرید این مجموعه علاوه بر داشتن دستگاهی شبیه به لپ تاپ، بستری برای تولید محتوای خلاقانه نیز داشته باشید. ترکیب استراتژی اپل در رابطه با آیپد پرو با تراشه های سری M باعث شده بسیاری از افراد در انتخاب بین آی پد یا مک بوک با مشکل مواجه شوند.

مدل 2022 آیپد پرو به طور کلی تفاوت قابل توجهی با نسل قبلی ندارد و تغییر اصلی آن در تراشه M2 خلاصه می شود. اما این غول فناوری تغییرات کوچک دیگری را در محصول گران قیمت خود اعمال کرده است که تجربه کلی کاربر را بهبود می بخشد.

آیپد پرو 2022 در دو مدل 11 و 12.9 اینچی به فروش می رسد که به ترتیب 799 و 1099 دلار قیمت دارند و در ایران با قیمت های 43 و 55 میلیون تومان در مدل پایه به فروش می رسند. توجه داشته باشید که در طول بررسی، هر زمان که دو مشخصات سخت افزاری در کنار هم قرار گرفتند، اولی به نسخه 11 اینچی و دیگری به نسخه 12.9 اینچی اشاره دارد.

بررسی ویدیویی iPad Pro M2

ویدیوها را در یوتیوب تماشا کنید

کیفیت طراحی و ساخت آیپد پرو 2022

iPad Pro اپل را می توان معیاری برای طراحی تبلت در نظر گرفت. زیرا کاملاً بر اساس نیاز کاربر و هدف اصلی یک تبلت توسعه یافته اند. وزن 466 و 682 گرمی در کنار ضخامت 5.9 و 6.4 میلی متری، بدنه آلومینیومی، لبه های مناسب نمایشگر و حتی قرارگیری دکمه ها همگی محصولی را تشکیل می دهند که می توانید ساعت ها بدون خستگی به تماشای فیلم بپردازید. یا کارهای روزانه را انجام دهید و حتی در دستان خود بازی کنید. خودت را بگیر

اگر نگاهی به نسل های قبلی آیپد بیندازید، متوجه می شوید که اپل فرمول اولیه طراحی تبلت خود را تغییر نداده است. به بیان ساده، کافی است به نسل اول آیپد نگاه کنید. لبه های صاف و نسبت تصویر 4:3 در کنار حاشیه های مشکی، اصلی ترین عواملی هستند که توجه شما را به خود جلب خواهند کرد.