بررسی پروژکتور قابل حمل فری استایل سامسونگ; گران قیمت اما همه کاره


برای شارژ پاوربانک فقط می توان از پورت پایینی استفاده کرد و از پورت بالایی می توان علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز پروژکتور برای شارژ سایر دستگاه ها استفاده کرد. باتری 32000 میلی آمپری (115 وات ساعت) در این پاوربانک قادر است تا 3 ساعت انرژی مورد نیاز پروژکتور را تامین کند که برای تماشای فیلم در طبیعت کافی خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که تست باتری را با روشنایی 100 درصد پروژکتور انجام دادیم و با کاهش روشنایی می توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید.

کیفیت تصویر و اسپیکر

پروژکتور فری استایل سامسونگ می تواند تصویر 30 اینچی را در فاصله 76 سانتی متری از دیوار نمایش دهد و با افزایش فاصله پروژکتور به 2.7 متر، تصویر خروجی به 100 اینچ می رسد. متاسفانه در Freestyle خروجی 4K وجود ندارد و وضوح تصویر نهایی 1080p یا Full HD خواهد بود.

داشتن وضوح 1080p یک نقطه ضعف بزرگ برای یک پروژکتور 900 دلاری است. به خصوص با در نظر گرفتن حداکثر تصویر 100 اینچی که در نهایت باعث می شود تصویر نهایی از وضوح و وضوح کافی برخوردار نباشد.

از طرفی روشنایی پروژکتور یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید پروژکتور است که در فری استایل برابر با 550 لومن است. در مقایسه باید به محصولات شرکت اپسون اشاره کرد که در همین بازه قیمتی روشنایی آن به بیش از 4000 لومن می رسد.

در واقع روشنایی ناکافی، تماشای فیلم و محتوا را در اتاق های نسبتا روشن با مشکل مواجه می کند و از طرفی کاربر در استفاده از پروژکتور در طول روز با مشکل مواجه خواهد شد. زیرا سامسونگ فری استایل به یک اتاق کاملا تاریک برای نمایش درست محتوا نیاز دارد. سامسونگ همچنین به فناوری HDR در Freestyle اشاره کرده است که به گفته شرکت، رنگ‌های جذاب‌تر و عمیق‌تری تولید می‌کند. بر اساس بررسی های ما، در صورتی که دیوار یا صفحه نمایش ویدئو سفید باشد، غلظت رنگ ها راضی کننده خواهد بود و کیفیت مناسبی را از ویدئو پروژکتور قابل حمل سامسونگ دریافت خواهید کرد.

کره ای ها همچنین تنظیمات رنگ پویا را به پروژکتور خود اضافه کرده اند تا از خروجی رنگ صحیح اطمینان حاصل کنند. به طوری که خروجی رنگ بسته به رنگ دیوار تغییر می کند تا همیشه بهترین دقت رنگ را داشته باشید.

هنگام پخش محتوا از طریق شبکه Wi-Fi، میزان تأخیر بسته به سرعت شبکه بی سیم متفاوت خواهد بود. اما تاخیر به حدی است که تقریباً امکان پخش بی سیم وجود ندارد و باید از پورت micro HDMI استفاده کنید.