بررسی ویژگی ها و امکانات صرافی ارز دیجیتال والکس


صرافی والکس بیش از پنج سال است که فعال است و از نظر حجم تراکنش و تعداد کاربران فعال یکی از بزرگترین بازیگران این صنعت در ایران است. صرافی ارز دیجیتال والکس را می توان پیشرو در ارائه خدمات روزانه به کاربران ایرانی ارز دیجیتال دانست.

تیم والکس گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف و سایر دانشگاه های برتر کشور است که در زمینه های مختلف بلاک چین، امنیت و ارز دیجیتال تخصص دارد. والکس یک شرکت و پلتفرم دانش بنیان در زمینه ارزهای رمزنگاری شده است و سعی دارد با کمک این کارشناسان، دیوارهای امنیتی و خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهد.

چرا می توان به صرافی والکس اعتماد کرد؟

مهم ترین مسئله ای که در مواجهه با هر صرافی ارز دیجیتال در دنیا مطرح می شود، موضوع اعتماد به آن صرافی است. پس از بحران‌های متعددی که در سال‌های اخیر کاربران ایرانی با مبادلات ارزهای دیجیتال غیرایرانی داشته‌اند، این موضوع بسیار جدی‌تر از گذشته شده است. صرافی ارز دیجیتال Valax امن است زیرا:

  • دارایی های کاربران در Valx در کیف پول های سرد نگهداری می شود. کیف پول سرد امن ترین راه برای ذخیره ارز دیجیتال است.
  • احراز هویت و احراز هویت دو مرحله ای به حفظ امنیت کاربر و سایت کمک می کند و امکان دسترسی هکر به حساب کاربری کاربر را از بین می برد.
  • والکس یکی از قدیمی ترین و معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است و بنیانگذاران آن گروهی از افراد شناخته شده و قابل اعتماد هستند.
  • والکس زیر چتر قوانین مالی و اداری ایران فعالیت می کند. این موضوع باعث می شود کاربران نسبت به فعالیت های خود اطمینان بیشتری داشته باشند.
  • والکس در سال های اخیر هیچ مشکل فنی و حقوقی نداشته است و این نشان دهنده قدرت فنی بالای این صرافی است.
  • نرخ افزایش کاربران مبادلات ارز دیجیتال والکس در دو سال اخیر یکی از بالاترین نرخ ها در ایران است. اعتماد صدها هزار کاربر به این صرافی نشان دهنده قابل اعتماد بودن خدمات واکس است.

مهمترین ویژگی های صرافی ارز دیجیتال والکس چیست؟

هدف از تشکیل این صرافی ارز دیجیتال ایرانی کمک به کاربران داخلی است تا مجبور به استفاده از صرافی های خارجی نشوند و سرمایه دیجیتال آنها تهدید و مسدود نشود.

همچنین هدف صرافی والکس ایجاد بستری با کارمزد منصفانه برای خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده است تا با فراهم کردن شرایط امن و با قیمت مناسب، خدمات خود را به کاربران ایرانی فعال در این زمینه ارائه دهد. این صرافی به عنوان متخصص امنیت فعالیت می کند و می توان گفت یکی از امن ترین صرافی های کشور است. در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های امنیتی این صرافی می پردازیم:

● پشتیبان گیری منظم از داده های کاربر

● تبادل اطلاعات با پروتکل های SSL

● فرآیند احراز هویت دو مرحله ای برای همه دسترسی ها

● استفاده از سرورهای اختصاصی

یک لیست متنوع

والاکس در سال گذشته تمرکز زیادی روی گسترش بازار خود داشته است. در طول این مدت، این صرافی صدها توکن محبوب و مهم بازار را فهرست کرده است. مدیران والکس روی تنوع لیست خود تمرکز زیادی دارند. لیست والکس را می توان یکی از متنوع ترین لیست ها در بین صرافی های ارز دیجیتال در ایران دانست. علاوه بر تمام توکن های نسل 1، این لیست شامل توکن های مهم متاورس، میم کوین ها و توکن های معتبر و جدید است.

ابزارهای حرفه ای

والکس در مرداد ماه سال جاری به منظور تسهیل تراکنش برای کاربران خود ابزار ربات توطئه گر را ارائه کرد. ابزاری که تنها برخی از بزرگترین صرافی های جهان از آن برخوردارند.

در ساده‌ترین تعریف، از ربات برای خودکارسازی معاملات ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. کافی است کاربر ثبت نام کرده و مقدار سرمایه مورد نظر را وارد ربات کرده و پارامترهای مورد نظر را ثبت کند. سپس ربات به عنوان دستیار دقیق و خستگی ناپذیر کاربر، تراکنش ها را انجام می دهد.