بررسی وب سایت تحریف و تجزیه و تحلیل نکات مثبت و منفی آن


مجله آوج یا ایوجج پربیننده ترین مجله فارسی زبان است که فعالیت خود را از خرداد 1397 آغاز کرد.این سایت در ابتدا به عنوان منبع اخبار فناوری و آموزش فعالیت می کرد و به مرور زمان زمینه های دیگری مانند ترفندهایی در زمینه تلفن همراه و … را به آن اضافه کرد. کامپیوترها

وب سایت آوجاج با دامنه https://www.evjaj.com پربیننده ترین مجله فارسی زبان است که فعالیت خود را از خرداد 1397 آغاز کرد. این سایت در ابتدا به عنوان منبع اخبار فناوری و آموزش فعالیت می کرد و به مرور زمان زمینه های دیگری از جمله را به آن اضافه کرد. به عنوان ترفندهایی در زمینه موبایل، بازی، ویندوز 10، سیستم عامل ویندوز 11. در حال حاضر طبق آمار منتشر شده در این وب سایت هر ماه صدها هزار بازدید انجام می شود.

اعوجاج با داشتن یک پلتفرم عالی برای ارائه محتوای خود و جمع آوری اخبار دست اول از سراسر جهان، توانسته است بسیاری از رقبای خود را در طول این سال ها شکست دهد. اما فعالیت و ارزش اعوجاج به اینجا ختم نمی شود، سئوی این سایت حرفی برای گفتن دارد که در این قسمت می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. اگر وب سایت خبری دارید، مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک کند حرفه ای تر فعالیت کنید. پس با ما همراه باشید.

بررسی سایت اعوجاج با ابزار تحلیل سئو

برای بررسی اینکه آیا معیارهای مختلف سئو در این وب سایت رعایت شده است یا خیر، با استفاده از دو ابزار SimilarWeb و Detailed آن را بررسی می کنیم.

طبق آمار Similarob، اعوجاج می تواند رتبه 2000 و رتبه 157 را در بین وب سایت های ایرانی در دسته بندی های خود کسب کند که فعلاً رتبه معقولی است. اما در بین وب سایت های جهانی رتبه 300000 را دارد که برای این وب سایت رتبه جالبی نیست. اما تیم Distortion در حال صعود به رده های خود است.

71 درصد از بازدیدکنندگان این وب سایت با آی پی ایرانی وارد آن می شوند. 19 درصد از بازدیدها از آلمان و 10 درصد باقی مانده از ترکیه و ایالات متحده آمریکا است. هر بازدیدکننده به طور متوسط ​​2:35 دقیقه در وب سایت می ماند و تقریباً 3 صفحه بارگذاری می کند. اما نرخ پرش اعوجاج کم نیست و نزدیک به 50 درصد است.

حدود 80 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت Distortion از جستجو هستند.

بررسی پارامترهای مهم سئو داخلی و خارجی در اعوجاج

بررسی سایت تحریف

سایت آوجاج برای بیش از 10000 کلمه کلیدی بهینه شده است و کلمات “اخبار تلفن همراه”، “ترفندهای ویندوز 11″، “evjaj”، “والپیپر موبایل” و “زنگ زنگ موبایل” پربازدیدترین کلمات این وب سایت هستند. میانگین ترافیک وب سایت با جستجوی اعوجاج 22 درصد است در حالی که این درصد در سایت های رقیب 60 درصد است و در این صورت اعوجاج شکست می خورد!

از آنجایی که تحریف در زمینه اخبار فناوری و آموزش فعال است و بیشتر محتوای آن بهینه سازی کلمات کلیدی را در نظر نمی گیرد، این موارد می تواند منجر به کاهش ترافیک سایت شود. اما نباید لینک بیلدینگ را در اعوجاج نادیده بگیریم. این وب سایت 2500 لینک خارجی دریافت کرده است که بر رتبه آن تأثیر می گذارد. اعوجاج همچنین در پیوند داخلی به خوبی عمل می کند.

مقاله نویسی

مطالب تحریف مستقیماً توسط خود نویسندگان نوشته می شود یا از منابع خارجی ترجمه و منتشر می شود. مقالات منتشر شده در این سایت با نام نویسنده درج شده است.

برچسب های استفاده شده در وب سایت تحریف شده است

برچسب های استفاده شده در وب سایت تحریف شده است

تگ عنوان یا عنوان اصلی سایت “تحریف”. «اخبار پیشرو در فناوری و آموزش» که با 39 کاراکتر کاملاً بهینه شده است. اوجاج از متا قسمت توضیحات به خوبی استفاده کرده و از توضیحات کلی خدمات خود در قالب 130 کاراکتر استفاده کرده است که بهینه است.
صفحه اول این سایت از تگ موثر h1 استفاده می کند و تگ های h2 تا h5 را نمایش می دهد. در صفحه اول سایت تقریباً 41 تصویر استفاده شده است که هیچ کدام دارای برچسب عنوان نیستند. اما درصد بالایی از آنها با استفاده از تگ های alt یا متن به جای تصاویر بهینه شده اند.

تحریف در شبکه های اجتماعی

با توجه به بررسی ها، evjaj در شبکه های اجتماعی زیر فعالیت می کند. بیشترین بازدید و ورودی را از توییتر، لینکدین و فیس بوک دارد و در سایر شبکه های اجتماعی کمتر فعال است.

 • تلگرام: https://t.me/evjaj/
 • اینستاگرام: https://www.instagram.com/evjaj/
 • یوتیوب: https://www.youtube.com/@evjaj
 • لینکدین: https://www.linkedin.com/company/evjaj/
 • فیس بوک: https://www.facebook.com/evjajcom
 • توییتر: https://www.Twitter.com/evjaj_ir

نقاط قوت اعوجاج

 • وب سایت evjaj مانند هر وب سایت موفق دیگری از طراحی ریسپانسیو استفاده می کند تا کاربران بتوانند با استفاده از هر وسیله الکترونیکی به راحتی به قسمت های مختلف وب سایت دسترسی داشته باشند.
 • سرعت بارگذاری سایت با وجود تعداد بالای تصاویر مشاهده شده در صفحه اصلی قابل قبول است اما سرعت بارگذاری صفحات داخلی و مقالات سایت زیر 1 ثانیه است که بسیار عالی است.
 • دسته بندی دقیق تحریف به کاربران کمک می کند تا به اهداف خود نزدیک شوند. این دسته بندی ها در بالای سایت گنجانده شده اند.
 • قالب سایت یک قالب ساده با ترکیب رنگ مشکی، خاکستری و قرمز است که به خوبی با دنیای فناوری مطابقت دارد.
 • دارای سیستم جستجوی داخلی قدرتمندی است که به شما امکان می دهد مقالات نویسندگان خاص را مشاهده کنید، امکان مشاهده محتوای مرتبط با مقاله مشاهده شده را دارد که باعث می شود مقالات به راحتی در دسترس کاربران قرار گیرند که بسیار عالی است.

ضعف تحریف!

اگر بخواهیم نقاط ضعف این وب سایت را برجسته کنیم باید به فعالیت کم آن در شبکه های اجتماعی نسبت به رقبای خود اشاره کنیم. تیم اوجاج به عنوان پربازدیدترین وب سایت ایران باید راهکاری برای فعالیت بیشتر در شبکه های اجتماعی بیندیشد.
با این حال، تیم وب سایت تحریف نقاط ضعف خود را پنهان می کند و بیشتر بازدیدکنندگان خود را با فعالیت کم خود در رسانه های اجتماعی از دست می دهد.

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.