بررسی مزایا و معایب سرویس Similaroob، دقت رتبه بندی جایگزین الکسا


همانطور که می دانید الکسا یکی از خدمات آنلاین رتبه بندی سایت بود. اکثر مدیران سایت از این سرویس برای ارزیابی رتبه سایت خود استفاده می کردند، اما همین چند وقت پیش بود که الکسا اعلام کرد که به فعالیت خود ادامه نمی دهد و همین کار را کرد. هر صاحب کسب و کاری برای ارزیابی رتبه سایت خود به یک سرویس جایگزین نیاز دارد. در این بین یکی از گزینه های قابل استفاده سایت Similarweb است. ممکن است بپرسید که آیا Similarweb می تواند به الکسا برسد؟ رتبه بندی که نشان می دهد چقدر دقیق است؟ در بررسی مزایا و معایب سرویس Similarub و دقت این جایگزین الکسا سعی داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

بررسی سایت مشابه

Similarweb واقعا چقدر دقیق است? بررسی SimilarWeb Platform

در مورد بک لینک در تیرازیس فایل چطور؟ اما قبل از اینکه توضیح دهیم مشابه چیست و چقدر دقیق است، اجازه دهید در مورد اینکه رتبه بندی چیست صحبت کنیم. رتبه یک روش امتیازدهی ترافیک وب سایت است که توسط سایت هایی مانند Similarweb برای تعیین رتبه وب سایت توسعه یافته است.

این رتبه بر اساس ترکیبی از تعداد تخمینی بازدیدکنندگان منحصر به فرد Fur در هر ماه و بازدید ماهانه صفحه در سیستم های دسکتاپ و تلفن همراه محاسبه می شود. هر چه این مجموع بالاتر باشد، رتبه سایت بالاتر می رود. در Similarub از 3 معیار رتبه بندی جهانی، ملی و صنعتی استفاده شده است.

 • رتبه جهانی: ارزیابی سایت در مقایسه با سایر دامنه ها
 • رتبه بندی کشوری: ارزیابی سایت در مقایسه با دامنه های موجود در کشور (ایران و رتبه سایت های ایرانی در سرویس Similaroob به خوبی پشتیبانی می شوند)
 • رتبه صنعت: ارزیابی سایت در مقایسه با سایت های همان صنعت

توجه داشته باشید که این رتبه‌بندی‌ها بر اساس برآوردهای مشابه وب هستند و شامل داده‌های Google Analytics یا کنسول جستجوی گوگل نمی‌شوند. بنابراین، اتصال سایت به Google Analytics بر رتبه Similarweb نشان داده شده به شما تأثیری ندارد. توجه داشته باشید که در ادامه ما در مورد آموزش سایت وب مشابه ما صحبت نمی کنیم و فقط در مورد صحت این سایت با شما صحبت می کنیم.

Similarweb چیست؟

به طور کلی، Similarweb خود را به عنوان یک وب سایت رسمی دنیای دیجیتال معرفی می کند. برندهای معروف مانند Booking.com، Walmart، Google، Adidas، Adobe، DHL و بسیاری دیگر از برندهای دیجیتال از این سرویس استفاده می کنند. در واقع، SimilarWeb ادعا می کند که بیش از 50 درصد از شرکت های Fortune 500 به داده های آن متکی هستند.

Similarweb چیست؟

این شرکت در سال 2007 توسط Orr Offer در تل آویو تاسیس شد و خیلی زود توانست سرمایه گذاران خارجی را جذب کند. این شرکت دفاتری در تل آویو، نیویورک، سانفرانسیسکو و لندن دارد و به سرعت رشد کرده است. Similarub یک پلت فرم تجزیه و تحلیل وب است که طیف گسترده ای از راه حل های اطلاعاتی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد، از جمله:

 • هوش تحقیقاتی دیجیتال به معیارسنجی، تحقیقات شرکت و بازار و تجزیه و تحلیل مخاطبان اشاره دارد.
 • هوش دیجیتال مارکتینگ، که به بهینه سازی کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، تحقیقات تبلیغاتی، خرید رسانه ها و بهینه سازی وابسته اشاره دارد.
 • هوش دیجیتالی فروش، که به تعامل و غنی سازی، کشف تقلب و داده های تعامل فروش اشاره دارد.
 • هوش سرمایه گذاری که به اطلاعات سهام و داده های جایگزین اشاره دارد.
 • هوش خریدار که به رفتار خریداران آنلاین و عادات خرید آنلاین اشاره دارد.

similarob چگونه کار می کند

اول از همه، SimilarWeb داده‌ها را از وب‌سایت‌ها جمع‌آوری می‌کند و سپس الگوریتم‌های خود را برای تمیز کردن، مطابقت، پردازش ورودی‌ها و ترکیب ورودی‌ها برای مدل‌سازی داده‌ها اجرا می‌کند. در مرحله بعد، از داده ها از طریق یادگیری ماشینی پیشرفته استفاده می کند تا اطلاعات دقیق تری را در دوره های مختلف به کاربران ارائه دهد.

similarob چگونه کار می کند

رتبه بندی Similarob چقدر دقیق است؟

SimilarWeb بیش از یک دهه است که داده ها را تجزیه و تحلیل می کند. در واقع روزانه حدود 2 ترابایت داده را تجزیه و تحلیل می کند، روزانه 10 میلیارد سیگنال دیجیتال جمع آوری می کند و روزانه بیش از 10000 گزارش تولید می کند. علاوه بر این، 200 دانشمند داده SimilarWeb در توسعه این سایت مشارکت دارند.

این سایت داده های خود را از 4 منبع مختلف برای محاسبه اطلاعات مورد نیاز مشتریان خود به دست می آورد:

 • پلاگین های مرورگر
 • داده های ISP در سراسر جهان
 • صاحبان وب سایت هایی که از ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics استفاده می کنند.
 • داده های ارزیابی شده از وب سایت هایی مانند ویکی پدیا و غیره (به طور کلی هر سایت عمومی)

SimilarWeb دارای یک خزنده وب قدرتمند است که هر ماه بیش از 2 میلیارد صفحه وب را اسکن می کند. همچنین دارای بیش از 200 میلیون دستگاه نظارت شده در بیش از 190 کشور جهان است که با مشارکت SimilarWeb و ارائه دهندگان خدمات محلی در کشورهای محلی به دست آمده است.

همه این وب سایت ها متصل هستند و بنابراین به پایگاه داده SimilarWeb پیوند داده شده اند. در نتیجه SimilarWeb می تواند داده های خود را تأیید کند و دقیق ترین اطلاعات ممکن را در اختیار کاربران قرار دهد. بنابراین رتبه similarub مشابه داده های Google Analytics است. اگر به این خدمات علاقه مند هستید، می توانید ایجاد یک حساب وب مشابه خودت اقدام کن توجه داشته باشید که استفاده از ابزار پشتیبانی و چت آنلاین برای سایت و وبلاگ ها نیز در رتبه بندی سایت موثر خواهد بود، پس از ۱۶ ابزاری که قبلا معرفی کردیم استفاده کنید.

رتبه بندی ترافیک سایت Similarub چقدر دقیق است؟

شما می توانید گزارش های عمیق دریافت کنید، اما فقط در صورت پرداخت. این گزارش ها ابزارهای زیر را در اختیار شما قرار می دهند:

 • شما می توانید سایت خود را در مقابل رقبای اصلی ارزیابی کنید.
 • شما می توانید استراتژی های بازاریابی رقبای خود را در کشورهای مختلف بررسی کنید.
 • تحقیقات کلمات کلیدی را بر اساس آمار ترافیک وب سایت خود انجام دهید.
 • می توانید از اشتباهات رقبا درس بگیرید و راه های جدیدی برای جذب بازدیدکنندگان بیابید

علاوه بر این؛ ابزار دیگری به نام Audience Overview وجود دارد که اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان هدف رقیب شما ارائه می دهد.

مزایای similarob چیست؟

 • رابط کاربری نسبتا کاربرپسند است
 • این یک طرح رایگان دارد که عملکرد محدودی را ارائه می دهد
 • استفاده از ابزارهای رایگان SimilarWeb ساده است
 • شماهر وقت که خواستید می توانید اشتراک خود را لغو کنید.
 • این مجموعه داده بزرگی دارد که شامل بازدیدهای سایت، حجم ترافیک و منابع، رسانه های اجتماعی، توزیع جغرافیایی، معیارهای مخاطب و غیره است.
 • می توانید خلاصه ای از داده ها را با ساختار مناسب در یک نگاه مشاهده کنید.
 • کلمات کلیدی جستجوی ارگانیک را جمع آوری می کند.
 • این نه تنها بر روی کاربران کشورهای خاص متمرکز است و به داده های جهانی دسترسی دارد.
 • داده ها را می توان در فرمت های PDF، PNG و سایر فرمت ها صادر کرد.

معایب Similarweb چیست؟

اگر کاربر مبتدی هستید، برای کار با SimarWeb به آموزش نیاز دارید.

تنها دو طرح وجود دارد، رایگان و سازمانی. پس از ثبت نام با آدرس ایمیل خود، باید صفحات قیمت گذاری برای بسته های مختلف وجود داشته باشد. این بسته ها معمولا تغییر می کنند پس بهتر است در سایت ثبت نام کنید و ببینید کدام پیشنهاد برای شما مناسب تر است.

بدون ردیابی بازدیدکنندگان منحصر به فرد.

ترافیک وب صرفاً به ترافیک دسکتاپ مربوط می شود. برآوردها شامل ترافیک دستگاه های تلفن همراه نمی شود که بخش قابل توجهی از ترافیک وب را تشکیل می دهند.

برای وب سایت های کوچکتر (زیر 50000 بازدید ماهانه) دقت کمتری دارد.

مقایسه سایت های بررسی سئو سایت SimilarWeb و Google Analytics

داده هایی که از SimilarWeb دریافت می کنید گاهی با داده هایی که فقط در Google Analytics می بینید متفاوت است. این به 3 دلیل اتفاق می افتد:

SimilarWeb از روش های مختلفی برای جمع آوری داده های خود استفاده می کند. SimilarWeb به جزئیات بیشتری در مورد روش خود در سایت خود می پردازد، اما کافی است بگوییم که فقط به این دلیل که نتایج متفاوتی نسبت به Google Analytics ارائه می دهد به معنای نادرست بودن آن نیست.

SimilarWeb فقط به تجزیه و تحلیل، الگوریتم ها و ردیاب ها متکی نیست، بلکه از تیمی از دانشمندان داده استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که تعداد بازدیدکنندگان به دلیل خطاهای کد یا نصب نادرست گزارش نشده است. رویکرد ترکیبی SimilarWeb به آن‌ها اجازه می‌دهد تشخیص دهند که چه زمانی ممکن است یک شرکت ردیاب‌ها را به جنبه‌های دیگر کسب‌وکار خود اضافه کرده باشد. آنها از این داده ها در آمار خود استفاده می کنند.

SimilarWeb پیشنهاد می‌کند که هر کسی که می‌خواهد صحت داده‌های خود را در مقابل Google Analytics بررسی کند، باید از پارامترهای بازه زمانی مطمئن شود. از همان دستگاه و معیار استفاده می کند. باز هم، اتخاذ یک رویکرد یکپارچه به اطمینان از مقایسه عادلانه‌تر کمک می‌کند.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

در ادامه در مورد برخی از ویژگی ها و ویژگی های مهم سایت Rang Similarub توضیح خواهیم داد:

بررسی ترافیک: با ورود به سایت Similarweb و وارد کردن آدرس URL در کادر جستجو می توانید به اطلاعات ترافیک سایت دسترسی داشته باشید.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

مشاهده کل بازدیدها: نمودار مجموع بازدیدها به شما امکان می دهد ببینید یک سایت معین در ماه گذشته چقدر ترافیک داشته است. این داده ها بسیار دقیق هستند به این معنا که اندازه گیری سطح ترافیک بین سایت ها نسبتا دقیق است.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

معیارهای تعامل: شما همچنین می توانید تعامل، مانند میانگین مدت بازدید را اندازه گیری کنید. مشاهده صفحات و نرخ پرش.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

منابع ترافیک: این نشان می دهد که چند درصد از ترافیک یک سایت از هر کانال (اجتماعی، مستقیم، ایمیل، تبلیغات نمایشی و غیره) می آید.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

منابع: می توانید درصد بازدید کلی سایت را که از ارجاعات می آید را مشاهده کنید. ترافیک ارجاعی عموماً به معنای هر ترافیک غیر تبلیغاتی است که از سایت های فردی که موتورهای جستجو یا شبکه های اجتماعی نیستند، می آید.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

برترین سایت های مقصد: این نشان می دهد که بازدیدکنندگان سایت از کجا آمده اند و کاربران چگونه سایت را ترک می کنند.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

نمایش تبلیغات: این گزارش برترین سایت ها و شبکه های تبلیغاتی برتر را نشان می دهد.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

علایق مخاطب: بر کارهایی که بازدیدکنندگان سایت خارج از خود سایت انجام می دهند تمرکز می کند.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

دسته بندی ها: می توانید دسته بندی های علایق کاربران را بر اساس فعالیت های خارج از سایت مشاهده کنید.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

ابر کلمه: این بخش حاوی یک ابر کلمه از موضوعاتی است که SimilarWeb فکر می کند بیشترین ارتباط را با بازدیدکنندگان سایت دارد.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

رقبا و سایت های مشابه: گزارشی سریع برای اینکه بدانید رقبای شما چه کسانی هستند.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

اپلیکیشن های موبایل مرتبط: این قسمت اپلیکیشن های موبایلی که رقبا دارند همراه با امتیاز را به شما نشان می دهد.

ویژگی های مهم سایت Similaroob Rank

در نهایت پیشنهاد می کنیم از 20 تا از بهترین سایت های اشتراک گذاری لینک و محتوا که قبلا معرفی کرده ایم برای افزایش رتبه سایت خود استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

پس از مطالعه بررسی مزایا و معایب سرویس Similarub می توانید تصمیم بگیرید که آیا از سایت ارزیابی سایت Similarweb استفاده کنید یا خیر. اگر تجربه عملی استفاده از این سرویس آنلاین را دارید، نظر خود را در مورد صحت رتبه بندی در Similarub در قسمت نظرات همین مقاله به اشتراک بگذارید.