بررسی شیائومی 12 لایت; میان رده با احساس پرچمدار


ما شیائومی را به عنوان شرکتی می شناسیم که به دلیل خط تولید بزرگ و متنوع برندها و سری ها و مدل های مختلف گوشی های هوشمندی که برای خود ساخته است، گیج کننده ترین نام های گوشی هوشمند را انتخاب می کند. این غول چینی هر ساله جدای از مدل های پرچمدار، مشتقات مختلفی از آنها را با نام های مختلف عرضه می کند. اما یکی از آنها از سال های گذشته به نام خود چسبیده است و ما آن را با نام “لایت” می شناسیم.

مدل های لایت گوشی های شیائومی را می توان نسخه های ضعیف شده مدل های پرچمدار دانست. به عبارتی میان رده ای که کمترین فاصله را با پرچمداران دارد. از نظر تئوری هم همینطور است. محصولات شیائومی شامل طیف گسترده ای از مدل های میان رده در برندهای مختلف Redmi و Poco است که در موقعیت یکسانی قرار ندارند. اما لایت در گذشته جایگاه و محبوبیت خاصی داشته است و شباهت ها و برخی ویژگی های ظاهری مشترک با گوشی های پرچمدار همان سال شیائومی، آن را از سایر گوشی های میان رده متمایز کرده است.

سال گذشته شیائومی 11 لایت را در دو نسخه عرضه کرد و نسخه 5G NE به ویژه در بازار ایران با استقبال خوبی مواجه شد. حالا نوبت 12 چراغ است. آیا این گوشی می تواند با حفظ همان پردازنده اسنپدراگون 778G و ایجاد پیشرفت های جزئی، موفقیت های نسل قبل را تکرار کند؟ در این بررسی می خواهیم ببینیم شیائومی 12 لایت در مقایسه با نسل قبلی خود چه می گوید، پس با تیرازیس فایل همراه باشید.

کیفیت طراحی و ساخت شیائومی 12 لایت

شیائومی 12 لایت از نظر ظاهر و طراحی ویژگی های زیادی را از برادر بزرگتر خود یعنی شیائومی 12 به ارث برده است با این تفاوت که قاب گوشی به صورت تخت و تخت طراحی شده است که با ضخامت کمی به صفحه نمایش می رسد و طبیعتا به دلیل انحنای صفحه نمایش و از قاب پشتی در نواحی نزدیک به قاب خبری نیست. ماژول دوربین پشت دستگاه به همان سبک سری Xiaomi 12 طراحی شده است. علاوه بر بیرون زدگی آرایه دوربین، لنزها نیز بیرون زده اند که باعث لیز خوردن گوشی روی سطوح صاف می شود که نصب کاور ژله ای موجود در جعبه این مشکل را تا حد زیادی برطرف می کند.