بررسی تبلت گیمینگ ایسوس ROG Flow Z13


این پنل در حداکثر خود، 472 نیت روشنایی تولید می کند که رقم بسیار خوبی برای استفاده در محیط های داخلی به حساب می آید. به دلیل براق بودن روکش پنل، ممکن است در محیط های بیرونی با مشکل کمی مواجه شوید.

تبلت ROG Flow Z13 از دو بلندگو با پشتیبانی از Dolby Atmos استفاده می کند. به گفته ایسوس، این بلندگوها گواهینامه Hi-Res را نیز کسب کرده اند. علاوه بر این در مجموع 3 میکروفون به کار رفته در این دستگاه با فناوری حذف نویز هوش مصنوعی به کمک هوش مصنوعی نویز صدای کاربر را تا حد امکان کاهش می دهد.

Z13 تجربه خوبی از پخش موسیقی را به شما می دهد و صدای فراگیر را در حین بازی ارائه می دهد. خروجی بلندگو در پایین لبه چپ و راست دستگاه قرار دارد و ممکن است یک یا هر دو خروجی هنگام استفاده به عنوان تبلت مسدود شود.

تجربه استفاده از قلم ROG Flow Z13

ایسوس علاوه بر کیبورد، یک قلم نیز با Z13 در نظر گرفته است. قلمی با طراحی ساده اما شیک که شباهت زیادی به قلم HP Spectre X360 دارد. از نظر کارایی، قلم خیلی دقیق نیست. اما گزینه خوبی برای یادداشت برداری یا حتی کارهای نیمه حرفه ای به حساب می آید.

همراه با صفحه کلید و قلم; ایسوس می داند که محصولش نمی تواند فقط یک تبلت باشد

تجربه استفاده از قلم این محصول در مقایسه با قلم اسلیم سرفیس پرو 9 در سطح پایین تری قرار دارد. به خصوص با توجه به اینکه هیچ یک از لبه های دستگاه مجهز به آهنربا نیست. بنابراین نمی توانید قلم را مانند سایر تبلت ها روی لبه دستگاه قرار دهید. در ضمن خبری از جای قلم روی کیبورد نیست.

سخت افزار و عملکرد و باتری

به عنوان یک محصول بازی، Flow Z13 دارای مشخصات چشمگیر است. نسخه ای که در دست داشتیم از تراشه Core i9-12900H و تراشه گرافیکی RTX 3050 Ti به همراه دو ماژول رم 8 گیگابایتی LPDDR5 استفاده می کند. البته دو مدل دیگر با تراشه Core i5-12500H بدون پردازنده گرافیکی و تراشه Core i7-12700H با پردازنده گرافیکی RTX 3050 Ti وجود دارد.