بررسی بازار گوشی اندروید; از ظهور اوپو و ویوو تا سقوط تدریجی سامسونگ و هواوی


در حالی که سامسونگ در حال از دست دادن جایگاه خود در بازار محصولات اندرویدی است، برخی برندهای چینی سهم خود را در این زمینه افزایش داده اند. طبق گزارش های اخیر، شیائومی به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ گوشی های اندرویدی در فاصله فوریه 2022 تا 2023 رشد خوبی را تجربه کرده است، سهم بازار این برند در سال گذشته 14.3 درصد بوده که در سال جاری به 14.6 درصد افزایش یافته است.

به گزارش GizChina، سهم بازار شرکت های چینی تولید کننده گوشی های اندرویدی مانند Oppo و Vivo رشد کرده است. این دو برند در مجموع 22.6 درصد از بازار محصولات اندروید را در اختیار دارند. به عبارت دقیق تر، اوپو 10.5 درصد و ویوو 10.1 درصد از بازار مذکور را در اختیار دارند.

سهام Oppo و Vivo در بازار گوشی های اندرویدی در فوریه سال گذشته به ترتیب 9.9 و 9.3 درصد بوده است و این بدان معناست که هر دو در فوریه 2023 به ترتیب 0.6 و 0.8 درصد رشد داشته اند و در کل سهم دارند. از 22.6٪. آنها واقعا چشمگیر هستند.

داده های AppBrain همچنین بینش هایی را در مورد سایر شرکت های تولید کننده محصولات اندرویدی ارائه می دهد. به عنوان مثال، سهم بازار Realme در فوریه 2023 نسبت به سال قبل 0.2 درصد افزایش یافت و سهم موتورولا در این دوره 0.4 درصد کاهش یافت. آمازون نیز در این لیست دیده می شود که البته سهم آن در بازار دستگاه های اندرویدی ثابت بوده است.