برد بزرگ برای مایکروسافت؛ بینگ اکنون موتور جستجوی پیش‌فرض ChatGPT است


به گفته مایکروسافت، OpenAI تصمیم گرفته است Bing را به موتور جستجوی پیش فرض ChatGPT تبدیل کند. این تغییر از امروز برای کاربران سرویس اشتراک ChatGPT Plus اعمال می شود و در آینده نزدیک تمامی کاربران این چت بات از جمله کاربران نسخه رایگان به بینگ دسترسی خواهند داشت. Bing به عنوان یک افزونه به چت GPT اضافه شده است.

یوسف مهدیرئیس تیم بازاریابی مصرف‌کننده در مایکروسافت، می‌گوید «همکاری شگفت‌انگیز» این شرکت با OpenAI تأثیر قابل‌توجهی بر پیشرفت Bing دارد: «ChatGPT اکنون یک موتور جستجوی کلاس جهانی دارد تا پاسخ‌های سریع‌تر و به‌روزتر را با دسترسی به وب ارائه کند. “

همانطور که ویژگی چت بینگ از مدل زبان GPT-4 استفاده می کند و پیوندهای مستقیم به منابع ارائه می دهد، چت ربات ChatGPT نیز قرار است پاسخ سؤالات را مستقیماً از وب دریافت کند و پیوندهای منبع را برای همه پاسخ ها ارائه دهد.

به گفته The Verge، اضافه شدن Bing به ChatGPT یک موفقیت بزرگ برای مایکروسافت است. اگر بینگ به دستگاه‌های سامسونگ اضافه می‌شد، می‌توانست بسیار محبوب‌تر باشد، اما کره‌ای‌ها در نهایت تصمیم گرفتند به گوگل بپیوندند. اضافه شدن Bing به ChatGPT می تواند شکست در همکاری با سامسونگ را جبران کند.