برخی از کارمندان گوگل پس از اسکن نشان های خود متوجه اخراج خود شدند


یکی از سخنگویان گوگل سخنان کارکنان اخراج شده را به طور کامل نپذیرفت و به اینسایدر گفت که همه کارمندان دفتر نیویورک باید نشان های خود را هنگام عبور از درب ورودی برای ورود به دفتر اسکن کنند.

یکی از کارمندان سابق گوگل که شاهد تلاش ناموفق یکی از همکارانش برای ورود به دفتر نیویورک بود، همان روز اعلام کرد که متوجه افزایش تعداد نگهبانان شده است. او می گوید معمولاً فقط دو نگهبان جلوی آسانسور هستند، اما روز جمعه چهار یا پنج نفر را دید.

یکی دیگر از کارمندانی که اخیراً از گوگل اخراج شده بود به اینسایدر گفت که در راه رفتن به دفتر شیکاگو متوجه شد که دو نفر از اعضای تیمش که قادر به ورود به دفتر نبودند، در واقع اخراج شده اند.

یک منبع آگاه همچنین اعلام کرده است که محافظان امنیتی گوگل به کارمندان گفته اند که در صبح روز اخراج نشان های خود را جداگانه به این شرکت تحویل دهند.

ساندار پیچایمدیرعامل گوگل در یادداشتی خطاب به کارمندان نوشت: ۱۲ هزار کارمند که حدود ۶ درصد از کل نیروی کار این شرکت است، اخراج شده اند.

یکی از مهندسان نرم افزار گوگل که نامش در لیست 12000 نفری که اخیرا توسط این شرکت اخراج شده بود، اخراج شدن از طریق ایمیل را سیلی توصیف کرد. یکی دیگر از این افراد گفت که پس از اطلاع از برکناری خود قادر به کنترل دست دادن خود نبوده است. گوگل همچنان در حال استخدام کارگران جدید است، اما کسانی که اخراج شده اند، در صورت تمایل باید مانند بقیه از ابتدا درخواست دهند.

اخراج دسته جمعی هزاران کارمند گوگل موجی از شوک در سراسر شرکت ایجاد کرد. در جلسه پرتنش روز دوشنبه، کارمندان گوگل از مدیران شرکت خواستند تا امنیت روانی را به محل کار بازگردانند و پرسیدند که آیا پاداش و افزایش حقوق آنها متوقف می شود یا خیر.

البته گوگل تنها شرکتی نیست که به دلیل تورم در اقتصاد جهانی تعداد زیادی از کارکنان خود را به صورت دسته جمعی اخراج کرده است. مایکروسافت و آمازون نیز در این ماه هزاران کارمند خود را اخراج کردند و داده های سایت Layoffs.fyi نشان می دهد که بیش از 553000 نفر از شرکت های مختلف در سال 2023 اخراج خواهند شد.