برخی از کارشناسان معتقدند که هوش مصنوعی یک حباب است


رقابت در حوزه هوش مصنوعی به ویژه با راه اندازی چت ربات OpenAI ChatGPT و سرمایه گذاری هنگفت مایکروسافت در این استارت آپ بسیار داغ شده است و گوگل نیز با معرفی چت ربات Bard سعی در عقب ماندن از رقیب خود دارد. علاوه بر این، به نظر می رسد بسیاری از سرمایه گذاران و سایر شرکت های فناوری بسیار مایل به خرج کردن پول در سیستم های هوش مصنوعی هستند.

به گفته برخی از کارشناسان، چرخه هیاهویی که در اطراف چت ربات‌های هوش مصنوعی وجود دارد، محکوم به چیزی است که سرمایه‌گذاران بیش از همه از آن می‌ترسند. یک حباب

گری ان. اسمیت فلچر جونز استاد اقتصاد در کالج پومونا و جفری لی فانک مشاور فناوری مستقل می نویسد:

مقاله کارشناسان بر این استدلال تکیه دارد که بسیاری از سرمایه گذاران به سادگی از فناوری زیربنایی مدل های زبانی سوءتفاهم می کنند. در حالی که ربات‌های چت، به‌ویژه ChatGPT و موتور جستجوی جدید بینگ، گفتاری بسیار شبیه انسان تولید می‌کنند، در واقع تحلیلی برای پاسخ‌های خود ارائه نمی‌کنند و نمی‌فهمند چه می‌گویند.

در واقع چت ربات های هوش مصنوعی مانند پیش بینی متن در گوشی های هوشمند فقط پیش بینی می کنند که چه کلماتی را می توان در ادامه جمله قرار داد. هر پاسخ سریع یک معادله احتمال است و در واقع این فناوری هیچ درکی از آنچه می گوید ندارد. ابزارهای اساسی که منجر به پدیده توهم در هوش مصنوعی می شود، یک شکست بسیار جدی است که بر پیچیدگی آن افزوده شده است. تمایل ماشین‌ها برای قابل اعتماد نشان دادن گاهی اوقات تا آنجا پیش می‌رود که حتی با استفاده از لحنی تهدیدآمیز، کاربر را متقاعد می‌کند که پاسخ‌های آنها را بپذیرد.

اسمیت و فانک میگویند:

به گفته Futurism، ​​بسیاری از خوش بینان هوش مصنوعی به اشتباهات و اشتباهات خنده دار و گاهی هولناک این فناوری در حال رشد اشاره می کنند. آنها اغلب می گویند که داده های بیشتر، از جمله اطلاعات به دست آمده از طریق استفاده از هوش مصنوعی، مشکل بررسی واقعیت چت بات ها را حل می کند.