برخی از مدل های اپل واچ ممکن است از واردات به ایالات متحده منع شوند


Masimo، شرکت فناوری پزشکی که دستگاه‌های پالس اکسیمتری را طراحی می‌کند، درگیر نبرد مداوم با اپل بر سر چندین ویژگی بهداشتی در برخی از مدل‌های اپل واچ است و Masimo در تلاش است این مدل‌ها را در ایالات متحده ممنوع کند.

دستگاه های پالس اکسیمتری تخصص اصلی ماسیمو هستند و پالس اکسیمتری قابلیتی است که اپل با مدل سری 6 به اپل واچ اضافه کرده است. این ویژگی که در اپل واچ سری 6 و مدل های بعدی نیز وجود دارد، از نور برای تشخیص سطح اکسیژن خون استفاده می کند.

به گزارش engadget، در ژوئن 2021، ماسیمو شکایتی را برای نقض حق ثبت اختراع با ITC تنظیم کرد و از آن خواست تا واردات اپل واچ سری 6 را به دلیل نقض حق ثبت اختراع مربوط به نظارت بر اکسیژن خون متوقف کند.

در حکم روز سه شنبه، قاضی به این نتیجه رسید که چهار حق ثبت اختراع دیگر درگیر در این پرونده نقض نشده است. ITC در حال حاضر در حال بررسی این موضوع است که آیا ممنوعیت واردات مدل‌های اپل واچ که شامل ویژگی نظارت بر اکسیژن خون هستند را اعمال کند یا خیر. انتظار می رود که نتیجه نهایی تا 10 می (20 می 1402) مشخص شود.

جو کیانیمدیر عامل ماسیمو در بیانیه ای به MD+DI گفت:

ما خوشحالیم که قاضی متوجه شد که اپل فناوری پالس اکسیمتری ماسیمو را نقض می کند و اولین قدم مهم را به سمت مسئولیت پذیری برداشت. تصمیم امروز باید به بازگرداندن عدالت در بازار کمک کند. اپل به طور مشابه فناوری‌های شرکت‌های دیگر را نقض کرده است، و ما معتقدیم که حکم امروز اپل را به‌عنوان شرکتی معرفی می‌کند که نوآوری‌های شرکت‌های دیگر را می‌پذیرد و آنها را دوباره اختراع می‌کند.جو کیانی

به گزارش رویترز، اپل در بیانیه ای اعلام کرد: ما با احترام با این تصمیم مخالفیم و منتظر بررسی کامل حکم هستیم.

ماسیمو برای اولین بار در ژانویه 2020 از اپل شکایت کرد و این شرکت را به سرقت اسرار تجاری و سوء استفاده از نوآوری های ماسیمو متهم کرد. در مورد قبلی، ماسیمو ادعا کرد که اپل به طور مخفیانه از کارمندان Massimo استفاده کرده و از فناوری اختصاصی Massimo هنگام توسعه سنسورهای مورد استفاده در Apple Watch استفاده کرده است.