برخلاف شایعات، احتمال کاهش قیمت Sony Xperia 1 V وجود ندارد


اگرچه سری سونی اکسپریا در چند سال گذشته در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار قرار نداشت، اما این شرکت ژاپنی همچنان به ساخت مدل‌های جدید خود ادامه می‌دهد. اخیرا شایعاتی مبنی بر احتمال کاهش قیمت اکسپریا وان مارک 5 منتشر شده است، اما گزارش های جدید حاکی از آن است که این اتفاق نمی افتد. یکی از منابع خبری در ویبو اعلام کرده بود که هزینه های تولید نسل بعدی پرچمدار غول فناوری ژاپن کاهش یافته و در واقع مشکلات همه گیر کووید-19 تاثیر چندانی بر روند تولید نداشته است. از دستگاه مذکور و به همین دلیل پیش بینی می شد اکسپریا 1 ولت نسبت به مدل های قبلی خود گران تر باشد و قیمت کمتری در بازار داشته باشد.

به گزارش NotebookCheck، این امکان وجود دارد که صرفه جویی در هزینه های تولید گوشی های هوشمند سونی تاثیری در قیمت گذاری نهایی این محصولات نداشته باشد و در واقع مشتریان از آن بهره مند نشوند. Xperia One Mark 4 بیش از 68٪ گرانتر از Xperia One Mark 1 به بازار عرضه شد، در حالی که رقبایی مانند سامسونگ و اپل با قیمت گذاری مکرر خود توجه بیشتری را به محصولات جدید خود جلب کردند. طرفداران اکسپریا انتظار دارند نسل بعدی این گوشی هوشمند قیمت بالایی داشته باشد. البته تا زمانی که مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری پرچمدار بعدی سونی انتظارات را برآورده کند، این امر منطقی است.

بر اساس یک شایعه تایید نشده، سونی به دنبال احیای گوشی های سری Xperia Ultra در سال 2023 است. شاید این شرکت ژاپنی در حال کار بر روی یک دستگاه تاشو باشد.

سونی احتمالاً گوشی های سری اکسپریا اولترا را با نمایشگر تاشو احیا خواهد کرد

حال گزارشی جدید شایعه کاهش احتمالی قیمت اکسپریا وان مارک 5 نسبت به نسل قبلی این گوشی را تکذیب می کند. انتظار می رود مدل 2023 پرچمدار سونی از سیستم خنک کننده اتاق بخار استفاده کند. از سوی دیگر، گفته می شود که اکسپریا وان مارک 5 احتمالا از رم LPDDR5X و حافظه ذخیره سازی UFS 4.0 استفاده خواهد کرد. در مقایسه، مدل قبلی این دستگاه از رم LPDDR5 و حافظه ذخیره سازی UFS 3.1 استفاده می کند و بنابراین اگر این موضوع صحت داشته باشد، فرکانس رم نسل بعدی گوشی رده بالای این شرکت ژاپنی می تواند به 8533 مگابایت بر ثانیه برسد. این در حالی است که حداکثر فرکانس رم LPDDR5 برابر با 6400 مگابیت بر ثانیه است. علاوه بر این، انتظار می رود سرعت انتقال اطلاعات در حافظه های UFS 4.0 در مقایسه با UFS 3.1 دو برابر شود.