برخلاف ادعای ایلان ماسک، سخنان نفرت انگیز در توییتر در حال افزایش است


بر اساس تحقیقات مرکز مبارزه با نفرت در دنیای دیجیتال (CCDH)، بلافاصله پس از تسلط ماسک در توییتر، محتوای مرتبط با این موضوع افزایش یافت و جذابیت بیشتری پیدا کرد. ماسک قبلاً ادعا کرده بود که از زمان تصاحب توییتر، محتوای نفرت‌انگیز در این پلتفرم کمتر دیده می‌شود.

به گزارش Verge، قبل از مدیریت ایلان ماسک، روزانه به طور متوسط ​​1282 توییت با محتوای توهین آمیز علیه سیاه پوستان در توییتر مشاهده می شد که این تعداد پس از خرید این شرکت به 3876 برابر افزایش یافت و پس از ادعای ماسک به 4650 رسید. توییت در روز

مقاله مرتبط:

این گزارش نشان می دهد که از زمانی که ماسک توییتر را خرید، توهین به افراد ترنس با میانگین 5117 توییت در روز، 62 درصد افزایش یافته است. لازم به ذکر است که این داده ها با کمک یک ابزار تحلیل شبکه های اجتماعی به نام Brandwatch جمع آوری شده و تنها شامل توییت های منتشر شده به زبان انگلیسی است.

در اواسط نوامبر، ماسک در توییتی ادعا کرد که سخنان مشوق تنفر در توییتر به شدت تعدیل شده است و کاربران محتوا تنها در صورتی می‌توانند به توییت‌هایی که حاوی چنین محتوایی هستند دسترسی داشته باشند. با این حال، گزارش CCDH نشان می‌دهد که حتی با وجود کاهش بازدیدها، تعامل با توییت‌های با مضمون نفرت از زمان دولت ماسک افزایش یافته است و میانگین تعداد مشارکت‌ها، مانند لایک‌ها، پاسخ‌ها و بازتوییت‌های پست‌هایی با محتوای نفرت، در هفته‌های منتهی به آن افزایش یافته است. به آن با نسخه 2.0 توییتر، این میزان به 13.3 درصد و از زمان تصاحب وی به 49.5 درصد افزایش یافته است.

توییت ایلان ماسک

عمران احمد، مدیرعامل CCDH در ایمیلی گفت:

ایلان ماسک با رفتار و توییت های خود این پیام را به نژادپرستان، زن ستیز و همجنسگرایان که می توانند آزادانه در توییتر فعالیت کنند، رساند و آنها از این آزادی استقبال کردند.

در پاسخ به نتایج این مطالعه، ماسک در توییتی این یافته ها را “کاملا نادرست” خواند و قول داد از این پس هر هفته اطلاعات مربوط به مشارکت مردم در سخنان نفرت انگیز را منتشر کند. وی همچنین بر ادعای قبلی خود تاکید کرد و گفت که تعداد دفعات مشاهده مطالب مرتبط با سخنان مشوق تنفر در حال کاهش است.

از زمانی که ماسک سکان هدایت توییتر را در اواخر اکتبر به دست گرفت، تغییرات در این پلتفرم نامنظم و بسیار واکنشی بوده است و حتی تیم‌هایی که مسئول ایجاد اعتماد و حفظ امنیت در این پلتفرم هستند منحل شده‌اند. او یک شورای تعدیل محتوا در توییتر راه اندازی کرد و از کاربران در مورد بازگرداندن حساب های مسدود شده نظرسنجی کرد و همچنین درباره بازگشت دونالد ترامپ پس از تعلیق به دلیل تحریک خشونت توییت کرد.