برای اولین بار در 22 سال گذشته، اپل مک جدیدی را در سه ماهه چهارم سال عرضه نکرد


طبق گزارش MacRumors، برای اولین بار در 22 سال گذشته، اپل هیچ مک جدیدی را در سه ماهه چهارم سال 2022 عرضه نکرد. در حالی که انتظار می رفت رایانه مک پرو و ​​لپ تاپ های جدید سری مک بوک پرو در سه ماهه آخر سال 2022 وارد بازار شوند. انتشار در نهایت تا سال 2023 به تعویق افتاد.

اپل معمولا حداقل یک کامپیوتر جدید را در سه ماهه چهارم سال روانه بازار می کند. در سال 2001 شاهد عرضه iBook G3 بودیم. آخرین مک عرضه شده توسط اپل مک بوک ایر M2 است که در 16 ژوئن وارد بازار شد. فاصله زمانی بین مک بوک ایر M2 و مک بعدی یکی از طولانی ترین فاصله ها در تاریخ اپل است.

بسیاری از افشاگران اعلام کردند که اپل لپ تاپ های مک بوک پرو ۱۴ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی را تا پایان سال جاری به روز خواهد کرد. با این حال، مدتی پیش مارک گارمن، افشاگر معروف از تاخیر در عرضه مک بوک های جدید خبر داد. اکنون انتظار می رود این لپ تاپ ها در مارس 2023 (مارس 1401 و آوریل 1402) وارد بازار شوند. در سه ماهه اول سال 2023، مک مینی و مک پرو نیز عرضه خواهند شد.

مقالات مرتبط

به طور کلی به نظر می رسد اپل عرضه نسل جدید مک بوک پرو را حدود 6 ماه به تاخیر انداخته است. انتظار می رود مک بوک پروهای جدید به پردازنده های M2 Pro و M2 Max مجهز شوند. پورت های این لپ تاپ ها احتمالا به استاندارد جدیدتری ارتقا خواهند یافت.

مک پرو کامپیوتر دیگری است که قرار بود در سال 2022 وارد بازار شود. اپل گفته بود که انتقال به یک پردازنده اختصاصی را در عرض دو سال تکمیل خواهد کرد، اما در نهایت موفق به انجام این کار نشد. در حال حاضر، ما چیزی در مورد طراحی، پورت ها و ماژولار بودن Mac Pro نمی دانیم. احتمالا برخلاف شایعات اولیه، مک پرو به پردازنده M2 Extreme مجهز نخواهد شد.