برای اولین بار در 13 سال گذشته، اپل از لیست 100 کارفرمای برتر ایالات متحده حذف شد.


به گزارش آی‌مور، اپل و متا (شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام) از 100 شرکت برتر آمریکا برای کارمندان خارج شده‌اند. این دو شرکت سال‌ها در صدر فهرست قرار داشتند، اما داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌طور ناشناس توسط وب‌سایت Glassdoor نشان می‌دهد که اپل و متا محبوبیت خود را در بین کارمندان از دست می‌دهند.

لیست 100 شرکت برتر آمریکایی برای اولین بار در سال 2009 تهیه شد. این اولین بار از سال 2009 است که اپل در لیست 100 شرکت برتر قرار ندارد. عدم حضور اپل در این لیست بسیار محسوس است.

احتمالاً تا به حال نام برخی از شرکت هایی که در لیست 100 شرکت برتر قرار دارند نشنیده اید. برای مثال In-N-Out Burger در رتبه 10 قرار دارد. Adobe رتبه چهاردهم را در این فهرست به خود اختصاص داده است. مایکروسافت سیزدهمین شرکت برتر است. گوگل نیز در این لیست قرار دارد.

خروج اپل از لیست 100 شرکت برتر جای تعجب ندارد. تلگراف گزارش می دهد که اپل برای جلب رضایت کارکنان اداری اپل پارک و همچنین کارگران خرده فروشی تلاش کرده است. کارمندان اپل سال گذشته مجبور شدند به محل کار بازگردند و همین موضوع باعث نارضایتی آنها شد. تعدادی از فروشگاه های اپل اتحادیه تشکیل داده اند و چند فروشگاه دیگر نیز برای این امر اقدام کرده اند. واکنش مدیران اپل به تشکیل اتحادیه، انتقادات زیادی را در بین کارمندان این شرکت به همراه داشته است.

مقالات مرتبط

متا نیز وضعیت خوبی ندارد. این شرکت به دلیل کاهش درآمد مجبور به اخراج هزاران نفر از کارکنان خود شد که معادل 13 درصد از کل نیروی کار بود. خوشحال نبودن کارکنان متا یک اتفاق قابل پیش بینی بود، یعنی در شرایطی که شرکت مارک زاکربرگ این به کارمندان خود اجازه می دهد تا از خانه کار کنند.