با کاهش فروش رایانه های شخصی، سازندگان لپ تاپ به ارائه خدمات روی آورده اند


قطعا دیدگاهی است که جیسون بانتا، معاون AMD و مدیر کل بخش مشتریان این شرکت. نظریه بانتا در مصاحبه با The Verge این است که همه گیری کووید-19 و انفجار در دورکاری بسیاری از مصرف کنندگان را به خرید رایانه های شخصی جدید سوق داده است. حالا این سوال در ذهنشان وجود دارد که چه کار جدیدی می توان انجام داد؟ بانتا گفت:

برای سازندگان تراشه، بخشی از پاسخ به سؤالات ذکر شده در مورد هوش مصنوعی و برنامه های کاربردی جدید است. در حالی که اینتل و AMD امسال تراشه‌های لپ‌تاپ بسیار قدرتمندی را معرفی کردند، این پردازنده‌ها در کنار اعلامیه‌های هوش مصنوعی هیجان‌انگیز بودند. AMD اعلام کرد که برخی از تراشه های جدید خود با اولین موتور هوش مصنوعی Ryzen که بر اساس معماری XDNA ساخته شده است، عرضه می شود.

تراشه‌های سری Meteor Lake اینتل نیز قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌کنند. AMD در مورد این جنبه از ارائه CES خود بسیار هیجان زده بود که پانوس پانای مایکروسافت را به صحنه آورد. جایی که او توضیح داد که چگونه هوش مصنوعی همه کارها را در ویندوز انجام می دهد.

در حال حاضر، برنامه های کاربردی زیادی برای موتورهای هوش مصنوعی وجود ندارد. اما جدیدترین این برنامه‌ها ویژگی‌های مرتبط با وب‌کم مانند ردیابی چشم و تاری پس‌زمینه و کادربندی خودکار را ارائه می‌کنند. علاوه بر این نرم افزارهایی در بازار وجود دارند که به صورت خودکار بر اساس رفتار شما تنظیم می شوند.

بانتا می گوید:

استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی چیزی نیست که ما بخواهیم مردم بلافاصله به آن روی بیاورند. بلکه می خواهیم مردم آن را ببینند و به عنوان ابزاری قدرتمند برای انجام بسیاری از کارها به آن نگاه کنند. بر همین اساس، به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها در رویداد CES 2023 تمام تلاش خود را برای معرفی ویژگی ها و راه حل ها و اکوسیستم های جدید بر روی لپ تاپ ها انجام دادند.