با چند ترفند بی نظیر سرعت اینترنت را افزایش دهید


اکنون بیش از هر زمان دیگری و کمتر از همیشه، همه ما برای زندگی روزمره خود به اتصال به اینترنت پرسرعت نیاز داریم. اینترنت به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان روی کره زمین تبدیل شده است و این چیزی نیست که به این زودی ها تغییر کند.

در این روزها که همه ما از سرعت پایین اینترنت رنج می بریم، باید از هر روشی استفاده کنیم تا کمی سرعت اتصال خود را افزایش دهیم. در این مقاله بهترین و ابتدایی ترین روش هایی که به کمک آنها می توانید از حداکثر پهنای باند اختصاص یافته به شما استفاده کنید آورده شده است. با تیرازیس فایل همراه باشید.

کاهش مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در پس زمینه

یکی از روش هایی که با آن می توانید مصرف اینترنت خود را کنترل کنید، مدیریت استفاده از اینترنت اپلیکیشن ها در پس زمینه است. افزایش هایی که از برنامه ها دریافت می کنید نشان دهنده استفاده از اینترنت آنها در پس زمینه است. اگر نمی دانید چرا حجم اینترنت به سرعت تمام می شود، بهتر است برای کاهش مصرف اینترنت اپلیکیشن ها در پس زمینه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از تنظیمات به برنامه ها برو
 • یکی از برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید استفاده از اینترنت را در پس‌زمینه متوقف کنید، لمس کنید.
 • روی داده های موبایل اصابت.
 • سبز داده های پس زمینه خاموش کردن
 • این کار را برای همه برنامه های ممکن انجام دهید.

بررسی افراد متصل به اینترنت شما با استفاده از نرم افزار NetCut

در بسیاری از موارد ما اتصال اینترنتی خود را با دیگران به اشتراک می گذاریم. مشکل این است که گاهی اوقات شخصی با احتکار پهنای باند از استفاده عادلانه کاربران دیگر از شبکه جلوگیری می کند. این در هنگام استفاده از برنامه های P2P یا دانلود فایل های حجیم بسیار رایج است. با NetCut نه تنها می توانیم تعیین کنیم که آیا اینترنت در دسترس است یا نه، بلکه می توانیم پهنای باند را نیز کنترل کنیم.

NetCut یک ابزار شبکه است که به شما کمک می کند بفهمید چه کسی به شبکه شما متصل است و از آن استفاده می کند. با NetCut می‌توانید اطلاعاتی درباره دستگاه‌های متصل مانند IP، نام دستگاه و آدرس MAC آن‌ها دریافت کنید. این برنامه بر اساس پروتکل ARP به افراد کمک می کند تا شبکه خود را مدیریت کنند تا بتوانید کارهای مختلفی مانند فهرست کردن جدول IP-MAC را در چند ثانیه انجام دهید و اتصال هر دستگاه را در شبکه محلی مدیریت کنید. نت کات توانایی محافظت از کاربران در برابر حملات ARP Spoofing را دارد.

 • پس از دانلود برنامه NetCut آن را نصب و اجرا کنید.
 • اولین کاری که برای شروع باید انجام دهید این است که دفاع کن کلیک. در سمت چپ یک سری آیکون وجود دارد که توضیح داده ایم:
 • نماد قفل: قطع و وصل مجدد امکان اتصال به وای فای. قفل کردن دسترسی به شبکه را رد می کند و باز کردن قفل اجازه اتصال را می دهد.
 • سه نماد Wi-Fi: به قطع اتصال Wi-Fi، از سرگیری آن و تنظیم پهنای باند کل شبکه اجازه می دهد.
 • نماد تازه کردن: لیست دستگاه های متصل را بازخوانی کنید و دستگاه های جدید را بیابید.
 • نماد ذره بین: برای جستجوی یک دستگاه خاص، می توانید آن را بر اساس نام، سازنده، IP و آدرس MAC جستجو کنید.
 • پس از یافتن دستگاه ها، اگر روی کادر بالای هر دستگاه کلیک کنید، می توانید نامی را به تجهیزات شبکه اختصاص دهید. بنابراین، دفعه بعد که برنامه شروع می شود، می توانید از موتور جستجو برای انجام یک عمل در آن دستگاه استفاده کنید. اگر دستگاه ها را به خوبی نام ببرید، می توانید پیدا کردن مزاحمان و اقدام فوری بر روی آنها را آسان تر کنید.

غیرفعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها

اگر قرار است به‌روزرسانی‌های برنامه به‌طور خودکار انجام شود، حتی برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌کنید و به آنها نیاز ندارید، همیشه به‌روز هستند. یکی از راه‌های کاهش مصرف اینترنت و اختصاص پهنای باند به فعالیت‌هایی که از آن‌ها آگاه هستید، غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها است. این کار در آیفون و اندروید به صورت زیر قابل انجام است:

غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در آیفون
 • به برنامه تنظیمات برو
 • روی اپ استور ضربه زدن
 • به روز رسانی برنامه خاموش کردن

وقتی این کار را انجام می‌دهید، هر زمان که به‌روزرسانی یکی از برنامه‌هایتان منتشر شود، یک اعلان از اپ استور دریافت خواهید کرد.

غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در اندروید
 • Play Store را باز کنید و روی عکس نمایه خود ضربه بزنید.
 • به تنظیمات برو
 • ترجیحات شبکه انتخاب کنید و به به روز رسانی خودکار برنامه ها برو
 • برنامه‌ها را به‌روزرسانی خودکار نکنید را انتخاب کنید و روشن کنید انجام شده ضربه زدن

استفاده از Data Saver

«بهینه‌سازی داده» در تلفن‌های Android، میزان داده‌ای را که برنامه‌های شما می‌توانند در پس‌زمینه استفاده کنند، محدود می‌کند. وقتی Data Saver روشن است، اگر یک برنامه در پس‌زمینه اجرا شود، نمی‌تواند به اینترنت متصل شود. این بدان معناست که برنامه به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کند یا برای شما اعلان ارسال نمی‌کند. به‌روزرسانی کمتر برنامه‌ها در پس‌زمینه به معنای مصرف انرژی کمتر است که باعث می‌شود باتری گوشی شما بیشتر دوام بیاورد.

برای فعال سازی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات بروید و وارد شوید اتصالات تبدیل شود
 • استفاده از داده ها باز و روشن ذخیره‌کننده داده ضربه بزنید و آن را فعال کنید.

شما همچنین می توانید ذخیره‌کننده داده در تنظیمات جستجو کنید و آن را فعال کنید.

 • اگر به برنامه‌ها برای ادامه اجرا و استفاده از داده‌ها حتی زمانی که «بهینه‌سازی داده» روشن است نیاز دارید، آن را روشن کنید مجاز به استفاده از داده در حالی که Data Saver روشن است ضربه بزنید و برنامه ها را انتخاب کنید.

استفاده از برنامه Net Optimizer در موبایل

اگر اتصال اینترنت پرسرعت دارید اما سرعت مرور وب شما آن چیزی نیست که باید باشد، ممکن است مشکل از DNS باشد. با بهینه سازی رکوردهای DNS دستگاه خود، می توانید سریع ترین مسیرها را برای ارسال و دریافت بسته های داده خود در اینترنت بیابید. این سرعت دانلود/آپلود شما را افزایش نمی دهد، اما در برخی موارد می تواند زمان مرور وب شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

سرور DNS پیش فرض شما مستقیماً بر سرعت اتصال شما به وب سایت تأثیر می گذارد. بنابراین، انتخاب سریعترین سرور با توجه به موقعیت مکانی شما، سرعت وبگردی شما را افزایش می دهد.

Net Optimizer با اتصال خودکار به سریعترین سرورهای DNS، اتصال شبکه را بهبود می بخشد.

سریع‌ترین سرور DNS بر اساس موقعیت مکانی و شبکه شما یافت می‌شود، بنابراین می‌توانید با زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر به مرور وب سرعت ببخشید و برای تجربه بهتر بازی، پینگ را در بازی‌های آنلاین کاهش دهید.

این ابزار برای داده های تلفن همراه (3G/4G/5G) و اتصال WiFi و از سرورهای مختلف DNS از جمله (Cloudflare، Level3، Verisign، Google، DNS Watch، Comodo Secure OpenDNS، SafeDNS، OpenNIC، FreeDNS، Yandex DNS و موارد دیگر) کار می کند. پشتیبانی می کند.

 • پس از نصب برنامه کافیست دکمه را فشار دهید فعال کنید برای فعال کردن ضربه بزنید.

برنامه های متصل به اینترنت را در ویندوز با برنامه DUmeter مدیریت کنید

گاهی اوقات برنامه هایی در ویندوز شما وجود دارد که در هنگام اتصال به شبکه بدون اطلاع شما شروع به کار کرده و از اینترنت استفاده می کنند. شاید فراموش کرده باشید که کدام برنامه ها این مجوز را دارند. اطلاع از این دسته از برنامه ها و در صورت لزوم قطع دسترسی آنها به شبکه ممکن است سرعت اینترنت شما را افزایش داده و در میزان بسته اینترنت شما صرفه جویی کند.

در کنار چندین عملکرد مدیریت شبکه، می توانید از برنامه DUmeter برای مشاهده برنامه های متصل به اینترنت در ویندوز استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پس از نصب و اجرای برنامه DUmete برای استفاده از قابلیت ذکر شده کافی است بر روی آیکون برنامه در نوار وظیفه ویندوز (در سینی سیستم) کلیک راست کرده و گزینه را انتخاب کنید. مشاهده اتصال شبکه انتخاب کنید.