با ویژگی های جدید One UI 5.1 آشنا شوید


One UI 5.1 به شما این امکان را می دهد که از Galaxy Book و گوشی هوشمند سامسونگ خود به طور یکپارچه تر استفاده کنید. اکنون می توانید از ماوس، صفحه کلید یا صفحه لمسی Galaxy Book خود برای انجام کارهایی مانند کپی و چسباندن متن و تصاویر از رایانه خود روی تلفن خود استفاده کنید.

دسترسی آسان تر به Expert RAW

با One UI 5.1، کاربران اکنون می توانند مستقیماً از برنامه دوربین گوشی گلکسی خود به Expert RAW دسترسی داشته باشند. این برنامه به شما امکان می دهد تصاویر خام را ثبت کنید که فقط در مدل های خاصی مانند سری Galaxy S23، Galaxy S22 و Galaxy Zfold 4 موجود است.

روال های بهبود یافته

در One UI 5.1 نیز شاهد بهبود بخش Routines هستیم. این ویژگی به کاربران امکان می دهد مجموعه ای از اقدامات خاص را ایجاد کنند که بر اساس فعالیت آنها در تلفن انجام می شود.

طبق گفته PhoneArena، آخرین نسخه Routines اشتراک گذاری سریع و حساسیت لمسی را کنترل می کند و همچنین می تواند آهنگ زنگ و سبک فونت دستگاه را تغییر دهد. در One UI 5.1، می توانید والپیپرهای خاصی را روی صفحه قفل و صفحه اصلی تنظیم کنید که با توجه به فعالیت شما تغییر می کند. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا تصویر زمینه را برای کار، تمرین و غیره تنظیم کنید.

پشتیبانی از زبان انگلیسی در ویژگی تماس متنی بیکسبی

One UI 5.1 همچنین به شما امکان می دهد از Bixby Text Call با زبان انگلیسی استفاده کنید. این ویژگی با One UI 5.0 معرفی شد اما در آن زمان فقط از زبان کره ای پشتیبانی می کرد. اگر با این قابلیت آشنایی ندارید باید اشاره کنیم که می توان از آن برای پاسخگویی خودکار به تماس های دریافتی استفاده کرد. علاوه بر این، گفتار تماس گیرنده به متن تبدیل می شود تا بتوانید از طریق پیامک به آن پاسخ دهید.

تاریخ انتشار One UI 5.1

One UI 5.1 در حال حاضر تنها در سری گلکسی S23 موجود است، اما همانطور که سامسونگ وعده داده است، به زودی برای سایر گوشی های هوشمند سری گلکسی نیز در دسترس خواهد بود.