با وجود مشکلات اقتصادی، سامسونگ در حال افزایش ظرفیت تولید بزرگترین کارخانه خود است


به گزارش GizmoChina و به نقل از رسانه های کره جنوبی، سامسونگ الکترونیکس در تلاش است تا ظرفیت تولید بزرگترین کارخانه تولید تراشه خود در پیونگ تاک را در سال آینده افزایش دهد. این در حالی است که پیش بینی می شود مشکلات اقتصادی در سال 2023 ادامه یابد.

گسترش خط تولید کارخانه تولید تراشه های سامسونگ در حالی پیگیری می شود که اکثر رقبای این شرکت مانند میکرون و TSMC به دلیل کاهش تقاضا و افزایش بی رویه تراشه تصمیم گرفته اند تا حدودی از برنامه های اولیه خود خارج شوند. فهرست.

منابع آگاه در کره جنوبی می گویند که سامسونگ ظرفیت تولید ویفرهای حافظه DRAM 12 اینچی را افزایش داده و تجهیزات بیشتری را برای تولید تراشه های 4 نانومتری در کارخانه پیونگ تاک خود مستقر خواهد کرد. این تجهیزات جدید تراشه هایی را می سازد که منحصر به مشتریان سامسونگ خواهد بود.

کارخانه P3، بزرگترین مرکز تولید تراشه سامسونگ، تولید حافظه فلش NAND جدید را در سال 2022 آغاز خواهد کرد. سامسونگ احتمالا سال آینده “حداقل 10 دستگاه EUV” را به کارخانه P3 اضافه خواهد کرد. EUV دستگاهی بسیار پیچیده و گران قیمت است که منجر به تولید تراشه های پیشرفته، پرقدرت و کم مصرف می شود.

تحلیلگران بازار تراشه می گویند پایبندی سامسونگ به برنامه های قبلی به این شرکت کمک می کند تا سهم بازار و قیمت سهام خود را افزایش دهد. چند ماه پیش، سامسونگ اعلام کرد که در حال حاضر برنامه ای برای کاهش تولید تراشه ندارد.

به نظر می رسد که سامسونگ به سمت تولید تراشه ASIC برای استخراج ارزهای دیجیتال رفته است تا اولین تراشه های مبتنی بر گره پردازش 3GAE را تولید کند.

سامسونگ با ساخت تراشه های 3 نانومتری از اینتل و TSMC پیشی گرفته است

Micron، بزرگترین رقیب سامسونگ در بازار تراشه های حافظه، هفته گذشته اعلام کرد که سرمایه گذاری مالی 2023 خود را به حدود 7.5 میلیارد دلار کاهش می دهد. در سال مالی 2022، این شرکت 12 میلیارد دلار بودجه داشت. میکرون همچنین به دنبال کاهش قابل توجه مخارج سرمایه ای در سال مالی 2024 است.

شایان ذکر است که TSMC، بزرگترین سازنده قراردادی قطعات نیمه هادی در جهان، چند ماه پیش از مجموع سرمایه گذاری سال 2022 خود حداقل 10 درصد کاهش داد.